☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

10 nejlepších sneakers roku 2017

Píše Radim, 30.12.17

Víš jak to chodí. Závěr kalendářního roku vždycky patří anketám, žebříčkům, hodnocením a dalším souhrnným článkům, které rekapitulují uplynulý rok. Ani mě se to letos nevyhlo. Protože přesně tenhle seznam píšu už několikátý rok po sobě, jen pokaždé v trochu jiné formě.

Letos jsem se zaměřil na 10 nejlepších releasů letošního roku. Podle mě. Podle mého názoru. IMHO. Nebudu hodnotit, která barevná kombinace Yeezy Boostů byla lepší, protože se mi prostě a jednoduše vůbec nelíbí a nikdy bych je neobul. To jen aby bylo jasno hned na začátku. Ale vás už určitě zajímá, kdo je na prvním místě. Tak předtím prosím zkuste překousat těch devět příček nad vítězem, ať si celý tento článek dokážete dát do kontextu mých myšlenek.

I'm out, všechno nejlepší do roku 2018, Radim.

10. Skepta x Nike Air Max 97
Já to říkal! V březnu jsme si v tradiční sestavě povídali o tématu Nike Air Max Day a já jsem zmínil svoje přání, že by Nike mělo udělat kolabo se Skeptou a udělat společné Air Max 97s a k nim tzv. „špílerku“. O pár měsíců později tato spolupráce opravdu vznikla a dopadla skvěle. Relevantnost umělce, jeho vztah ke značce, příběh. Jooo, příběhy, o těch bude ještě dneska řeč. In the black tracksuit and it's shutdown.

10 nejlepších sneakers roku 2017

9. Atmos x Nike Air Max 1
Headlinem letošního Nike Air Max Day byl jednoznačně návrat ikonických jedniček v barevné kombinaci „Elephant“, která vyšla původně v roce 2007. A můžete namítat, že provedení nebylo úplně on point a že vyšlo mnohem více vyhajpovanch releasů, ale musíte respektovat historii. A v historii tenisek Nike Air Max budou mít Atmos vždy extra silnou pozici.

10 nejlepších sneakers roku 2017

8. Vans Anaheim Factory pack
A aby bylo jasno, tento list nebude jen o kolabech a limitkách, ale i o GR (tj. general release). A jedním z těch nejpovedenějších byl letos Anaheim Factory pack od Vansu. Inspirován prvním obchodem Vansu v Anaheimu v Kalifornii, který byl přímo propojený s výrobní linkou. Designéři Vansu vytáhli původní materiály i číslování siluet a výsledek byl úplně skvělý. Moje everyday sneakers.

10 nejlepších sneakers roku 2017

7. Nike Air Max 97 OG Silver Bullet
Icon alert (DJ Khaled voice). Znáte z Instagramu. Znáte díky influencerům, blogerkám, celebritám i díky vašemu lokálnímu dodavateli Supreme triček. Sice vyšly v limitovaném množství v Itálii už loni, ale jejich hlavní flow proběhla až letos a nebyl to ani tak potůček, jako pořádná vlna. Věřím tomu, že tahle bota bude na prvních příčkách mnoha podobných žebříčků.

10 nejlepších sneakers roku 2017

6. adidas Iniki Runner
So sorry Yeezy boys, Iniki Runners jsou nejlepší tenisky se třemi pruhy roku 2017. Spojení starýho a novýho. Spojení Gazelle / Campus / Terrace / britskýho chuligánství a fish & chips etc. s moderním technologií Boost naučila nosit oldskoolově vypadají tenisky floutky v Palace šusťákách. Univerzální bota pro všechny věkový a subkulturní kategorie. N'Golo Kanté současnýho sneakers světa.

10 nejlepších sneakers roku 2017

5. Undefeated x Nike Air Max 97 White
Záměrně hned píšu, že do tohoto listu patří bílá colorway. Černá je taky super, ale na první desítku to bohužel nestačí, sorry bro. Dlouhodobě obdivuju, jak je především ve Spojených státech Undefeated stále relevatní značkou. Velkou roli hraje samozřejmě i postava Eddieho Cruze a jeho pozice na streetwear a sneakers poli. Letošní collab mezi Nike a Undefeated měl jasnej Gucci touch, což nic nemění na tom, že si pátý místo v mém listu zaslouží.

10 nejlepších sneakers roku 2017

4. Vans x The North Face
Jen těsně pod stupni vítězů skončil další letošní GR od Vansu. Letošní kolabo s The North Face letoš nevyšlo jako Vaultová kolekce, ale měla daleko širší distribuci, i když původní plán počítal i se zeměmi se souhrnným označením „Boratov“. Skvěle provedné Old Skooly a SK-8 Highs si materiály a provedení vypůjčili z ikonických duffle bags od The North Face a stejná oboustranná výpomoc proběhla i na taškách a bundách.

10 nejlepších sneakers roku 2017

3. Virgil Abloh x Nike Air Presto
Well, kdyby se spolupráce letošního designérského krále Virgila Abloha a Nike nedostala do TOP 3, tak bych do cca konce února příštího roku četl vaše komentáře, jak tomu nerozumim. Ale já myslim, že už za těch 11 let ve hře docela orientuju a tak jsme samozřejmě tohle kolabo nemohl vynechat. Určitě by spousta z vás ráda na prvním místě viděla Jordany jedničky, ale moje volba padla na Presta. Má cenu k tomu ještě něco dodávat?

10 nejlepších sneakers roku 2017

2. Sean Whoterspoon x Nike Air Max 1/97
Story of the year. Jednoznačně. V rámci projektu Vote Back letos na Air Max Day zvítězil návrh hybridního Air Max modelu od Seana Whoterspoonu, spolumajitele a spoluzakladatele obchodů Round Two. Seana sleduju cca 2 roky a vytvořil jsem si k němu velmi blízký, samozřejmě zcela fanouškovský, vztah. A proto jsem denodenně hltal sneak peeks na jeho Instagramu, jak jezdí pravidelně do Beavertonu a něco v Nike chystá.

Výsledkem byl mix siluet Nike Air Max 1 a Nike Air Max 97, vyrobené z mixu různých materiálů, které evokují Seanovu lásku k vintage oblečení. Jeho návrh navíc v programu Vote Back zvítězil a tak se ho dočkáme příští rok na Air Max Day ve standardní limitované distribuci. Do letošního listu ovšem patří, protože první oficiální release proběhl před pár dny právě v shopu Round Two, kde to vlastně celé začlo.

10 nejlepších sneakers roku 2017

1. Patta x Vans Old Skool Mean Eyed Cat
Po prvním releasu v roce 2005, který byl extrémně limitovaný dvěstě páry, které byly dostupné pouze v japonském BEAMS, se spojení značek Vans a Patta vrátilo letos na jaře. Výsledkem byly dvě barevné kombinace oblíbených Old Skools s výrazným Patta Script logem po stranách. Pro mě osobně, release roku 2017. Release, který způsobil absolutní pád Patta eshopu. Release, který bych měl opravdu moc moc rád. Velikost 42 prosím, díky.

10 nejlepších sneakers roku 2017

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(