☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

15 let Queens 💚

Píše Radim, 08.12.18

Jak už název napovídá, v roce 2018 slavíme již 15. narozeniny. A jelikož 15 let na trhu už je tak dlouhá doba, za kterou se nabízí pořádně ohlédnout, zeptali jsme se našich kamarádů, jestli si vzpomenou na svůj první moment, kdy se s námi setkali.

A stejné vzpomínky jsou hlavním tématem také desátého Queens podcastu, jehož hostem nebyl nikdo jiný, než majitelka Queens Lenka Ondruchová, která těch uplynulých 15 let dokáže zhodnotit ze všech nejrelevantněji.

NobodyListen | VR/Nobody, Addict

Na úplně první kontakt s Queens si přesně nevzpomenu. Ale rozhodně to bylo ve vaší staré prodejně U Půjčovny, kam jsem chodil pravidelně koukat na Rocawear kalhoty, fixy a na nějaký releasy alb haha. Pamatuju si Radima jako pokladního, kterýho sem v tý době hrozně štval.

A co bych vám popřál? Dalších 15! Dál posouvejte levely a přinášejte super značky a projekty.

Dušan Štajer | The Streets

Prvý krát som narazil na Queens tuším v roku 2007. Rovnako ako väčšina Slovákov v tom čase, vďaka Yakshovi, keď boli v našej predajni ako celá skupina Dramatikz. No a odvtedy som vás vnímal už stále. Páčil sa mi váš vývoj a smerovanie aj to, ako ste postupne od základov budovalisneakers komunitu v Čechách a tým pádom aj na Slovensku. Takisto aj teraz ste pre mňa v mnohom inšpirácia, hlavne v tom, že aj po mnohých rokoch ste stále komunitný a aj keď sme asi konkurencia, tak pôsobíte natoľko prirodzene a vyzreto, že sme nikdy nemali žiadny veľký konflikt a nebola medzi nami nejaká nevraživosť. Verím, že sa nám už konečne podarí dotiahnúť to naše kolabo a ukážeme ľuďom správny smer, ktorý na západe a v Amerike dávno funguje, lebo aj keď sme konkurencia, tak sme stále jedna komunita.

Prajem vám aby sa vám darilo minimálne ďalších 15 rokov a aby vám vyšla expanzia aj do zahraničia. Aby ste aj na iných trhoch mohli ukázať, ako dobre to robíte doma. A ešte vám všetkým prajem, aby vám po oslave nebolo zle.

Vašek Rouček | VR/Nobody, Superboys Prague

Poprvý jsem byl v Queensu cca v roce 2009, když jsem si tam koupil tenisky Nike Air Force 1. Byl to v tý době takovej rapovej/graffiti obchod a streetwear, jak ho známe teď, tady ještě nebyl. Přeju vám, hlavně ať jste v pohodě a jdete pořád tím správným směrem.
Ať se nedějou věci, co by mohly pokazit vaši auru. Máte u vás skvělý lidi a loyalty je víc než prachy. 
</3

15 let Queens 💚

Robert Glos | Snapbacks

V Queensu jsem myslím kupoval LRG jeans od nějakých 15/16 let, cca rok 2004, 2005. Jestli je to možný... Vyrostl jsem v Brně, takže jsme s bráchou chodili na tu původní adresu. V té době jsem asi ještě vůbec nesledoval tenisky. Nebo sledoval, psal o nich, ale neměl na ně.

Pak jsem na ně měl, když jsem dělal takovej "reselling". To se tomu tak ještě asi neříkalo. Možná jsem v tom období o Queensu nemluvil na blogu zrovna hezky a zpětně se veřejně omlouvám. Pak se moje puberta uklidnila, sen o resellu skončil a jsme kámoši dodnes.Pak si taky pamatuju, jak jste začali pořádat srazy se Sneakers.cz. Tak to byly zajímavý příběhy. Už jsem se necítil blbě kvůli tomu, že mám víc tenisek než jedny, nebo moc výrazný tenisky. Udělat komunitu byl nejlepší krok. Mohli jsme o svým problému začít s někým mluvit, a hlavně to úplně změnilo hru!

Ať se vám zelení dalších 15 let jako doteď!

Pastor | Azurit Kingdom

V roce 2002 už jsem kupoval spreje v původním shopu, ze kterého se časem stal Queens. Těch příběhů bylo hodně, ve zkratce byl ale součástí mého života několik let a dodnes spolupracujeme.

Popřál bych vám jenom to dobré, všeobecně spokojenost celému Queens týmu i jeho zákazníkům. Ať se daří i v budoucnu.

Yaksha | F*CK THEM

S Queensom som sa stretol prvýkrát v čase, keď sa ešte nevolal Queens. Sime mala štender s vecami zo secondhandu v graffiti store. Kúpil som si od nej polo tričko Puma za cca 1,5 eur. Bližšie sme sa zoznámili, keď som jej na seba nechal číslo, aby mi dala vedieť keď bude mať pre mňa nejaké poriadne baggy jeans Tommy Hilfiger.

Queensu prajem kvalitný team, ktorý bude rozumieť svojej práci a bude z toho cítiť srdce, tak ako to bolo doteraz. A samozrejme tržby, ktoré budú dávať Queensu možnosť podporovať aj naďalej rast komunity, tak ako to robí od začiatku. ONE LOVE

D.Kop | Mike Roft Records

Poprvé jsem se setkal s Queensem, když mi Petr "Luigi" Purč volal na doporučení Kevina Scherrera, že se věnuju zvuku a že se v Brně staví nová prodejna a jestli bych nemohl navrhnout nové ozvučení. Z plánu nakonec sešlo, i když tomu bylo velmi blízko. Ale nakonec se mi přes Calina a Michala Muchu poté naskytla možnost hrát na otevírací párty nové brněnské pobočky na Dvořákově a o půl roku později mě Michal s Radimem oslovili na užší spolupráci.
Přeju dalších skvělých 15 let budování neskutečně líbivého a přátelského brandu, na který jsem ještě neslyšel křivé slovo a jsem na to moc pyšný!

15 let Queens 💚

Sergei Barracuda | Azurit Kingdom

Poprvé jsem se setkal s Queensem v roce 2004, pod Frýdlanskými mosty. Koupil jsem si jeany Moro. Byly třikrát víc baggy, než bylo tehdy zvykem. Pamatuju si taky Queens web, který měl tehdy černo-červené pozadí / prvky. Přeju Vám, ať Vám to dále jede jako doposud.

Matěj Kretík | The Mag, Addict

Řekl bych, že někdy ve spojitosti s Hip Hop Kempem na jejich začátku. Ale přesně si bohužel nedokážu vzpomenout. A až vám bude třicet, tak konečně uděláme něco společně!

Joe Trendy | Silné Reči

Môj prvý príbeh s Queensom je taký, že som si v roku 2006 bol v Žiline kúpiť bundu. Bombera od Mass DNM, ktorú som videl v poľských klipoch. Stretol som tam Yakshu, pokecali sme,zobral nás graffiti jam a bol to celkovo pekný deň. Odvtedy je Queens môj kamarát.

Prajem vám všetko dobre, nič zlé a nech aj naďalej zo mňa robíte krajšieho človeka. Queens je láska. Váš Trendy.

Natálie Holzknecht | nejnovější Queens influencerka

S Queens jsem se poprvé setkala cca tři roky dozadu, když jsem všude možně sháněla streetwearové šaty a ty pravé jsem našla právě na Queensu (mimochodem nosím je dodnes). Bližší seznámení však nastalo teprve ve chvíli, kdyz jsem se v září stala jejich influencerem a měla jsem možnost poznat i členy Queens týmu. Této příležitosti si nesmírně vážím!

K 15. výročí bych Queens ráda popřála jen to nejlepší, a hlavně aby tam stále byla tak skvělá a pozitivní energie, která je cítit jak v postech či komunikaci přes zprávy, tak v reálu.Osobně si přeju aby v Queens nadále podporovali lokální návrháře (teď narážím na spolupráci s ODIVI, kterou miluju!) a pokračovali ve vymýšlení projektů zaměřených pro fanoušky, kterým za svůj úspěch vděčí.

15 let Queens 💚

Gleb | F*CK THEM

Logo a nálepky Queens som už nejaký čas napriek mojmu lahkemu autismu registroval, ale o čo konkrétne ide som zistil až ked som niekolko rokov dozadu pred koncertom v Prahe zablúdil na pop-up v bývalom shope pri synagoge.

Uprimne vam prajem vela fantazie do ďalších rokov!

Maxim Habanec | Skate of Mind

Poprvé jsem se setkal s Queensem, když mi bylo tak 14 let. Hrozně jsem tehdy potřeboval New Era čepici. Nikde tehdy nebyly, sháněl jsem ji fakt strašně dlouho, až jsem trefil na Queens. No, a to byl snad jediný shop, kde jí tehdy měli. Stála mě přes litr a byl jsem na ní fakt pyšnej. Byl to i docela hustle, na ni ušetřit z kapesnýho, ale nakonec jsem si ji koupil. Příběh má má špatnej konec….tu čepici mi pak ukradla nějaká parta na Smíchově a skoro jsem kvůli ní dostal přes držku haha! 

Přeju Queensu, ať dál dělá radost spoustě dalších lidí jako tehdy i dnes mě. No a aby se k vám na shop nebo web všichni vraceli stejně rádi jako já! All the best….

Jakub Otčenáš | CBG, autor loga Queens

Queens a hip-hopovú subkultúru na Slovensku a v Čechách som začal vnímať v rovnaký čas. Teda pred 15 rokmi. Queens je pre mňa od počiatku esenciálnou súčasťou scény, „the originators“. Stále si vás cením pre ľudský prístup, a som nesmierne rád, že máte čo ponúknuť aj v post-streetwear ére a zároveň zostávate verní tradícii.
Prajem vám samozrejme len to najlepšie. Stay true. Stay hungry.

Dalyb | HAHA CREW, F*CK THEM

Kamenný Queens v Košiciach s Majom za pokladňou bola moja základna a dôležité obdobie môjho hiphopového života. Na tomto mieste se formovalo naše kamošenie sa so Sameyom, Zayom a Oskarom a celou HAHA CREW. Boli sme ešte deti, chodili sme tam len stokovať a obzerať tie veci, na ktoré sme nemali peniaze.

15 let Queens 💚

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(