☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

adidas Superstar: 50 let ve hře

Píše Barča, 23.12.19

Myslím, že představovat ti adidas Superstar by bylo jako nosit dříví do lesa, ale knowledge is power, a proto si s tebou dám menší opáčko těch nejpodstatnějších informací.

Tato legendární silueta, která poprvé vyšla v roce 1969, byla nejprve určená pro basketbalisty a netrvalo dlouho, aby předběhla signifikantní model tehdejší doby Converse All Star a stala se tak jedničkou na trhu sportovních bot. V 80. letech z modelu adidas Superstar udělala hip hopová skupina RUN DMC své poznávací znamení, nosila je zásadně bez tkaniček a vystřelila je tak minimálně o dva levely výše. Mezi 90. léty a počátkem milénia si Superstary obuli skejťáci Keith Hufnagel nebo Mark Gonzalez a Superstary se tak definitivně staly tou nejoblíbenější teniskou rapperů, basketbalistů nebo skejťáků a ovládly celý módní svět. Není proto divu, že vyšly v obrovském množství colorways nebo jim bylo věnováno několik významných kolaborací. 

adidas Superstar: 50 let ve hře

Jak už to tak bývá, mainstream tě ale za chvíli přestane bavit, protože chceš něco, co nemá úplně každý. Zvlášť dneska, kdy za jeden den releasují desítky různých modelů, které často vycházejí v limitovaném množství a ty tak můžeš mít něco, co nepotkáš na každém cestujícím v MHD. Všichni víme, že Superstary neměli v posledních letech žádný hype a nosili je jenom true fans. Poradím ti ale jednu věc. Zkus si je objednat a vyzkoušet. Na první dobrou pochopíš, proč je pro svůj vzhled i univerzálnost miluje celý svět a že si zaslouží spoustu tvoji pozornosti. 

adidas Superstar: 50 let ve hře

Jak už jsem zmínila, model adidas Superstar se narodil v roce 1969 a příští rok slaví 50 let, a to si žádá hodně velkou párty, a dokonce pre-birthday párty nafocenou v jednom bratislavském ateliéru. Na tu jsme si nemohli pozvat nikoho jiného než Joa Trendyho,  který si legendární Superstary obouvá snad do každého dílu „Joe Trendy show“. Joeho jsme proto pasovali na párty opinion leadera skupiny mladých tanečníků Spicylicious, aby je přesvědčil o tom, proč by tyto tenisky měli nosit 24/7/365 a přidat se do týmu fanoušků adidas Superstar. Celé focení mělo positive vibes only a náš Igor prohlásil, že to bylo nejlepší focení, jaké kdy zažil. O výsledku se přesvědč sám. 

📸 JAKO

🕺💃 Spicylicious.dncsr

adidas Superstar: 50 let ve hře
adidas Superstar: 50 let ve hře
adidas Superstar: 50 let ve hře
adidas Superstar: 50 let ve hře
adidas Superstar: 50 let ve hře
adidas Superstar: 50 let ve hře
adidas Superstar: 50 let ve hře

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(