☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Air Max Day

Píše R, 19.03.14

26. března 1987. Tento den se navždy zapsal do historie značky Nike a stal se jedním z nejdůležitějích dní historie sneakers vůbec. Ten den byl totiž první release modelu Nike Air Max 1. Byl to první model tenisek, který naplno ukázal jednotku Air Sole a který se stal jedním z nejpopulárnějších modelů tenisek na světě.

Historie Nike Air Max 1 se ovšem psala už deset let předtím. V roce 1978 navštívil Nike headquarters letecký inženýr Frank Rudy, který Philu Knightovi ukázal prototyp bot s Air Sole jednotkou. Prvním nástřelem byl model Air Tailwind, ale až téměř o dekádu později vše dotáhnul legendární designér Tinker Hatfield.

Z tenisek Nike Air Max 1 se zrodily i další ikonické sneakers jako Nike Air Max 90, Nike Air Max 95, Nike Air Max 97 nebo nejnovější verze Nike Air Max Lunar90. Součástí oslav tohoto výročí je také release původní barevné kombinace, která přichází s klasickou cw, žlutou midsole a datem 3.26 na jazyku. Jelikož se jedná o Quickstrike edici, množství bude velice omezené. Datum vydání je poté samozřejmě 26. března 2014.

Air Max Day
Air Max Day
Air Max Day
Air Max Day
Air Max Day
Air Max Day
Air Max Day
Air Max Day

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(