BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Annet Charitonova o blogování, YouTube a hudební kariéře

Píše Radim, 13.05.16

Málokdo má na svůj věk v České republice takový influence, jako 16letá zpěvačka / blogerka / youtuberka Annet Charitonova. Znát jí můžete především díky spolupráci s Benem Cristovaem, ale také díky jejímu blogu a kanálu na Youtube. Aktivní je však na všech sociálních sítích, které z ní v součtu dělají osobnost s potenciálem ovlivnit tisíce stejně starých fanoušků a fanynek.

Rozhovor plný zajímavých myšlenek, názorů a informací sledujte níže.

Mohla by ses prosím na úvod představit? Čemu se věnuješ, co ti zabírá nejvíce času, etc.
Ahoj, jsem Annet, celým jménem Annet Charitonova, je mi 16 let a na internetu si říkám AnnBloggerKid. Pod tímhle jménem mě lidi můžou znát jako blogerku a youtuberku. Zároveň teď dělám to, co bylo vždy mým největším snem a to je hudba. Hudbu miluji už od malička a teď mám konečně možnost se tomu věnovat naplno a to je ta nejkrásnější věc, která se mi v poslední době vůbec stala. Všemu se snažím věnovat maximum času, nebo aspoň tolik času, kolik jej určitá činnost vyžaduje tak, aby to bylo na té nejlepší úrovni, do které to zvládnu dotáhnout. Momentálně bych ale řekla, že nejvíce času mi zabírá hudba, koncertování, atd. Je to můj největší sen a chtěla bych ho co nejvíc rozvíjet, takže se teď věnuji především právě hudbě. Leze mi do toho samozřejmě i škola a zároveň k tomu mám i další koníčky jako je zmiňovaný youtube, blogování a jiné.

Hrozně mi vrtá hlavou, jak se to všechno dá vůbec stíhat? Škola, muzika, blogování/vlo­gování, etc.?
Jsou to věci, který miluju (kromě školy teda, haha). Je to sice dost práce, ale zároveň obrovská radost. Ještě větší radost mi dělá nakonec ty věci vydávat, ukázat to lidem a vidět, že se výsledek lidem líbí. Školu docela dost omezuji a už se asi nikdy nevyhnu otázkám, jestli ještě na nějakou školu vůbec chodím, haha. Chodím, i když jsem tam teda tenhle rok mockrát nezavítala. V tomto směru si ze mě raději příklad neberte.

Dokáže ti vlogování na youtube přinášet nějaký pravidelný příjem?
Zatím ne, dělala jsem to 2 roky jenom pro radost a říkala jsem si, že z toho ani peníze nechci. Ale časem si člověk uvědomí, že to vyžaduje opravdu spoustu času a energie, že si člověk řekne, že by z toho asi něco mít teda měl. Ale zatím z toho nějaké pravidelné, třeba měsíční, příjmy nemám. Možná to bude také tím, že já sama jako youtuberka moc pravidelná nejsem, haha.

Annet Charitonova o blogování, YouTube a hudební kariéře

Co všechno generuje tvoje příjmy? Je to youtube, jsou to nějací sponzoři, rodina, etc.?
Zatím to jsou hlavně sponzoři, různé projekty a samozřejmě rodina. Dělá mi největší radost si něco sama pořídit a fungovat ze svých vydělaných peněz, ale samozřejmě občas je ta pomoc od rodičů nutná a jsem jim za ni také moc vděčná. Ale ta radost koupit si něco za své je nepopsatelná. Zároveň bolestivá, jelikož teprve tehdy si uvědomíte, jak těžké je vydělat a jak jednoduché utratit. Jak jsem ale řekla, jsou to dost i ti sponzoři, které všichni tak nesnáší, ale je potřeba si uvědomit, že tohle my všichni potřebujeme, abychom mohli dělat svojí práci dál a zlepšovat se.

Myslíš si, že je tu momentálně někdo, koho může fashion blogování uživit? Resp. je tu třeba někdo, koho by to mohlo živit do 1–2 let? A nebo je to momentálně možné pouze v zahraničí a větší šanci mají u nás třeba fitness blogerky?
Myslím si, že ano. Každým rokem je to pořád lepší a lepší. Třeba před pár lety, kdy bylo blogování v zahraničí už strašně rozšířené, tak v Čechách to byla novinka. Ti, co to dělají už delší dobu a jsou tu oblíbení, z toho něco určitě mají. Co se mi ale fakt nelíbí a mnoho lidí tohle vůbec netuší je, že firmy, které spolupracují s blogerkami, blogerky mnohokrát využívají a s tím jsem se mnohokrát setkala i já. České fitness blogerky nesleduju, proto se k tomu vyjádřit moc nemůžu. Sleduju spíš jenom na instagramu hashtag #barbaři, peace.

Video tvorbu a produkci videí zvládáš kompletně sama?
Když jsem začínala s videi, tehdy ještě v ruštině, tak mi hodně pomáhala moje sestra Kristen, která chodila na uměleckou školu a studovala grafiku a filmaření, proto mi opravdu hodně pomohla. Ukázala mi pár základních kroků pro střih v Adobe Premiere a tak dál. Potom jsem se začala učit sama, hlavně v iMovie, po kterém jsem později přešla na Final Cut Pro. Teď už dělám jenom ve Final Cutu a celá postprodukce je vždy na mně. Když samozřejmě potřebuju natočit nějaký outfit nebo tomu podobné, tak mě natáčí Kristen, protože si v tomto nejlíp rozumíme a jak říkám, postprodukce je pak na mně. Třeba takový můj klip k songu Remain Silent jsem si taky stříhala sama, protože jsem se rozhodla do toho vložit další kus sebe a měla jsem pocit, že je správné, aby každá sekunda byla opravdu tak, jak ji sama cítím.

Kdo je pro tebe největší inspirací? Mohla bys nám říct tvoje tipy na vlogerky, blogerky, profily na Instagramu, etc.?
Hodně lidí mě inspiruje v různých věcech a velmi ráda hledám nové ne tak známé lidi. Třeba před rokem jsem se dostala ke skvělé zpěvačce Kehlani, která mě v poslední době hodně inspiruje z té hudební stránky a nyní se teda dostává do povědomí lidí více. Zároveň to jsou třeba všem známí The Weeknd, Beyoncé, Rihanna nebo Bryson Tiller, fakt je jich hrozně moc, jelikož každý má v sobě něco. Co se týče střihu, tak miluju Casey Neistat, dále sleduju už léta jednu ruskou slečnu, která teď točí teda i v angličtině, protože bydlí v LA, Sonya Esman. Její profil na Instagramu mě taky hodně baví. Pak je třeba neuvěřitelná Maja Wyh, Němka, která má úplně skvělý styl. Jinak sleduju různé portály a instagram účty, kde vždy najdu něco skvělého, ale nemám tušení, kdo to je.

Co ti v módě vadí?
Mně možná spíš vadí něco v módním průmyslu a to, že je takový zlý. Je tu hodně konkurence, všichni mezi sebou hrozně soupeří. To jsem si třeba úplně neužila na Prague Fashion Weeku. Totiž v porovnání mezi lidma z hudebního průmyslu se mi zdá, že jsme mnohem víc na jedné vlně a je to mnohem přátelštější. Na Fashion Weeku jsem se mezi těma lidma necítila úplně nejlíp.

Co říkáš na momentální vlnu overpriced oblečení ve stylu Vetements, nebo Gosha Rubchinskiy?
Tak třeba Vetements sleduju ráda, líbí se mi, jak je to ulítlý. Četla jsem pár rozhovorů s kreativním ředitelem Demnou Gvasaliou a způsob, kterým svůj brand pojal a to, jak popisuje nynější fashion se mi prostě líbí. Ano, ceny jsou šílený, ale tak to má nejspíš být. Pracují s drahými továrnami, pokud se o to zajímáte víc, tak stojí za to si najít rozhovor, ve kterém popisoval látky, které užívají a tak dál. Mají vždy limitované kolekce, a proto je to pro některé tak “vzácné”. Stejně tak Gosha Rubchinskiy. Myslím si, že je to vlastně celé podobné Yeezy od Westa. Je to taky docela drahá záležitost, ale díky jeho jménu se to už příliš neřeší.
Tohle je asi nekonečné téma, každý má svůj jedinečný pohled a každý má svůj určitý limit. Jsou lidi, kteří si to kupují, tak proč ne.

Annet Charitonova o blogování, YouTube a hudební kariéře

Nakupuješ oblečení a boty radši instore, nebo online?
V poslední době jsem hodně nakupovala online. Zároveň nakupování v kamenných obchodech je takové pohodlnější, člověk má čas si všechno v klidu vyzkoušet atd. Proto oblečení spíše kupuju instore. U bot je mi to celkem jedno, protože si myslím, že je teď spousta skvělých online shopů a člověk už ví u značek jako je třeba Nike, adidas aj., co mu sedne a všude je také možnost vrácení zboží.

Který ze světových fashion weeks bys ráda navštívila a proč?
Byla jsem zatím jenom na pražském Fashion Weeku, což byl jeden z mých menších snů. Chtěla bych určitě do New Yorku, Milána a Paříže. A pak taky do Moskvy. Respektive v Moskvě jsem byla už mockrát, bohužel ne na Fashion Weeku, proto doufám, že mi to jednou vyjde.

Jak se na tebe lidé tváří, když se dozví, že jsi Ruska? Měla si se svojí národností někdy problém? Cítíš se momentálně víc jako Ruska, nebo jako Češka?
Ono to na mně nejde slyšet (haha), takže to nemusím moc řešit. Dost lidí už mě vidí jako Češku, narodila jsem tu, tak je to docela očekávané. Svátky bereme teda dost rusky, ale třeba Vánoce slavíme takovým polo-ruským způsobem. Samozřejmě, že občas dostávám takové jemné kopance do hlavy, ale to je prostě tímto národem a způsobem vychování. Cítím se hlavně jako Ruska, ale zároveň už i jako Češka.

Kdy se dočkáme coveru Hotline Bling? :)
Pár coverů jsem už udělala, ale spíš se můžete těšit na moje vlastní songy :)

Kde se vidíš za 5 let? Co bude Annet dělat a čím se bude živit?
Nevím, kde se vidím za týden, snad ani zítra, haha. Určitě mám nějaké sny, kterých bych chtěla dosáhnout. Ale jsem si jistá, že mě ještě čeká dlouhá cesta, spoustu překážek a rozhodnutí. Doufám, že budu zdravá, nepřestanu hodně pracovat a že se hlavně budu živit hudbou a třeba i více zabrousím do světa fashion. To je můj největší cíl.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(