☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Carhartt | Work In Progress

Píše Radim, 29.09.15

Historie značky Carhartt spadá až do 19. století, kdy byla založena v americkém Dearbornu ve státě Michigan Hamiltonem Carharttem. Od té doby Carhartt symbolizuje americkou kulturu. Ať už jejich produkty nosili dělnící na železnicích, dealeři cracku nebo současní trendsetteři.

Carhartt vždy byl, je a bude značkou pracovního oblečení. Hlavní myšlenkou při založení značky v roce 1889 bylo přinést co nejkvalitnější oblečení pro dělníky. Carhartt pochází z města Dearborn v metropolitní oblasti Detroitu. Tato oblast vždy platila za jedno z hlavních center automobilového a železničního průmyslu ve Spojených státech; však také v Dearbornu sídlí například automobilový gigant Ford. Typickým produktem Carhartt té doby byly plátěné monterky, tzv. bib overal, které Carhartt úspěšné vyrábí dodnes.

Carhartt | Work In Progress

Do streetwearové kultury nakouknul Carhartt poprvé koncem 80. let, kdy si jejich bundy oblíbili především dealeři drog, kteří potřebovali teplé oblečení na dlouhé hodiny strávené na ulici. Toto období je symbolizované tím, jak si životní styl dealerů drog přivlastnili hip hop artists. Do hiphopové scény se však Carhartt dostal oficiálně až díky Tommy Boy Records a jejich spolupráci se Stussy. Bundu, jejíž design má na svědomí Shawn Stussy pak nosí např. House Of Pain v legendárním videoklipu Jump Around.

Carhartt | Work In Progress

Od té doby patří Carhartt mezi stálice streetwearové módy. Jejich oblečení je populární mezi všemi možnými subkulturami, ale jedna věc se za víc jak 120 let od založení nezměnila – důraz na kvalitu zpracování.

Carhartt je nejnovější značkou v naší nabídce. Zaměřit byste se měli hlavně na poctivě ušité jeans, velice kvalitní jackets a pak také na typické kulichy Watch Hat, o kterých jsem psal ve svém blogu.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(