☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Co všechno jste nevěděli o Snoop Doggovi alert

Píše Radim, 14.08.16

Více než o módě a o teniskách to bude dneska o muzice. Protože i ta je součást celé téhle hry a je to něco, bez čeho si nedokážu představit každodenní koloběh. Ale formát zůstává stejný – tři nejzajímavější novinky uplynulého týdne. Teda skoro.

Hip Hop Kemp alert! Už příští týden proběhne v Hradci Králové 15. ročník největšího rapového festivalu u nás. Můj headliner číslo jedna je nepochybně Anderson .Paak. Autor úžasné desky Malibu vystoupí na Kempu už ve čtvrtek večer a věřte mi, že to bude výborné vystoupení podpořené živou kapelou The Free Nationals. A není lepší pozvánky, než pár dní starý klip na skladby The Season / Carry Me / The Waters.

Z Oxnardu v Californii, odkud .Paak pochází, se přesuneme jenom kousek vedle, konkrétně do Long Beach, kde je doma nestárnoucí veterán Snoop Dogg. Ten letos vydal podle mě výbornou desku Coolaid a všem dokázal, že dokáže být i ve 44 letech naprosto relevantní.

V pondělí navštívil rádio Hot 97, konkrétně pořad Ebro in the Morning a řeč nebyla primárně o jeho posledním releasu, ale spíš o jeho mimo-hudebních aktivitách a je to moc zajímavý povídání. Věděli jste třeba, že Snoop Dogg společně s The Game navštívil policejní centrálu v Los Angeles, aby vytvořili důležitý dialog a propojení mezi policií a komunitou? Že má ve státě Colorado, kde je legální prodej marihuany, 45 obchodů, ve kterých si můžete koupit Snoopovu oblíbenou rostlinku? Nebo že provozuje ligu amerického fotbalu, která je určena pro děti ze slabého sociálního prostředí a že tahle liga vychovala už 6 hráčů pro profesionální NFL?

A u rádia částečně zůstaneme i v posledním dnešním příspěvku. Další show, kterou pravidelně sleduju, je Sway in the Morning na Shade 45. Sway Calloway je rádiová legenda. Rád bych se vrátil o pár týdnů zpět, kdy měl Sway u sebe jako hosta Kaytranadu, kanadského producenta a DJe, který tento víkend vystupoval na slovenském festivalu Grape a čerstvě má venku debutovoud desku 99,9% (která je imho naprosto skvělá).

V rozhovoru se Sway a Kaytranada baví třeba o tom, jak Kayovi volala Madonna, která ho chtěla jako předskokana na vybrané koncerty svého severoamerického turné, ale také o vážnějších tématech, jako jsou deprese, nebo o přiznání jeho sexuální orientace. A to mě dostalo k tomuhle interview ve Faderu. A je to naprosto úžasná exkurze do nitra člověka, kterého já i spousta mých kamarádů bezmezně obdivujeme. O tom, jak stále bydlí se svojí matkou a sourozenci a jak s mladším bratrem stále spí v jedné posteli. O tom, jak těžké pro něj bylo před svými kamarády přiznat, že je gay. Poslechněte si nejdřív rozhovor u Swaye a pak si pusťte tenhle kultovní live set a přečtete si celý editorial ve Faderu.

To by bylo pro dnešek vše. A pokud máte dneska lazy sunday a tyhle hudební záležitosti vás baví, dejte si ještě aktuální Queens Music Tips od Zbeezyho, doporučuju!


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(