☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Danča. Od hlavy až k patě.

Píše Dan, 22.08.17

Danča je naše čerstvá posila Queens teamu a spolu s Martinem a Radimem se stará o nákup kolekcí a vyhledávání nových značek. Od června do září jezdí po veletrzích a showroomech, kde vybírá novinky z blížících se kolekcí. A protože se blíží fashion week i v Praze, rovnou jsme se ji na pár věcí zeptali. A nebylo to ani moc složitý, sedí u stolu naproti.

Co nebo kdo tě inspiruje? Časopisy, influenceři na Instagramu nebo hledáš úplně někde jinde?
D: Láska mého srdce je Jerry Lorenzo, Stéphane Ashpool a Emily Oberg. Sleduju spoustu lidí, spoustu blogů, spoustu článků, časopisů, portálů a multibrandových obchodů, ale Instagram mi jich dennodenně nabízí tolik, že jmenovitě ztrácím přehled. Jelikož se v této sféře pohybuji už nějaký ten pátek, mám silný filtr na všelijaké placené spolupráce, proto mě baví vytáhnout paty do města, do zahraničí, sednout si a jen pozorovat ildi. Nenucený styling, kombinace a příležitosti, podle kterých se lidi oblíkají. Inspirace životem, na to je fajn se dívat.

Jaké jsou tvoje nejoblíbenější značky v Queensu? A které značky máš v hledáčku?
D: Nejoblíbenější snad Levi´s, Daily Paper, Wood Wood a samozřejmě Nike. V hledáčku… To se nechme překvapit, sezóna SS18 už tišě klepe na dveře a já se klepu s ní, jaká to bude pecka. Ale lidi mají prý rádi skate a taky sex, takže Sex Skateboards jsou jistojistě, nejen, v mém hledáčku.

Streetwearové značky se poslední dobou objevují i na molech předních fashion weeků. Myslíš si, že bys i v Queensu našla značku, která by si to mohla dovolit?
D: No jejda! Rovnou z přehlídkových mol se nám podařilo lapit novou značku Wood Wood, takže jistě tu. A pak bych si v tomto výběru dokázala představit Soulland a Daily Paper. V ČR ještě není povědomí o těchto značkách tak rozšířené, takže potěšíme jedince, kteří mají pokrk opakujích se značek, které můžete vidět v každém feedu na Instagramu a ve streestyle výstupech. A samozřejmě i Kappa a Fila ve své velké kolabo parádě, na ty by byl na molech hezký pohled.

A co tenisky? Které z tvých 150 párů vytáhneš během fashion weeku ven?
D: Ty čistý, takže si budu muset asi nějaký přikoupit.

Program Mercedes-Benz fashion weeku už je venku. Na co se těšíš?
D: Na výstupy z fashion weeku a na ten týdenní vibe okolo toho.

Kdyby sis mohla vybrat jakýkoliv fashion week na světě, kam bys letěla?
D: New York, ach ach!

Co u tebe vede? Fashion week nebo trade shows? Co má pro tebe lepší vibe a proč?
D: Rozhodně trade shows. Asi mě baví víc ta atmosféra kolem. Trade shows mám zafixovaný s výjezdem do zahraničí, a co si budem, kdo by rád nevytáhl paty alespoň na pár dní. Trade shows ve mně evokují mnohem větší příliv inspirace. Člověk si myslí, jak očaruje tamní kulturu svými hodobóžovými outfity, ale pokaždý je to tak, že trade shows feel předčí moje očekávání a zmaří vlastní iluze o tom, jak by měl ten swag asi vypadat. Na fashion weeku mám z outfitové inspirace pocit, že je to takové strojené. Poslední dobou jako kdyby platilo pravidlo, čím víc toho na sebe nasáčkuju, tím víc budu vidět. Na trade shows je vidět to, jak se do outfitů promítá osobnost a charakter lidí. I když člověka neznáte, tak vám outfit přijde takový víc osobitý, o krok napřed, inspirativní, až vám oči přecházejí.

Trendy. Víš nebo tipuješ co si lidé na začátku září v Praze obléknou?
D: Tipuju… Sidestripes kam se podíváš. Pokud bude zima tak puff a paded, lesk a latex, track pants, clunky sneakers, kolaba, visible socks, průhledné materiály, lingerie under a on top. Nějaký ty šátečky kolem krku, velvet, words tzv. opinion t-shirts, visible brands a kolem sebe hodně friends, tím myslím návrháře, kteří si podmaní lidi, kteří okouzlí streetstyle fotografy. A možná na pár lidech i nějakej ten self-merch.

Ok a teď trochu buď x a nebo v Queens stylu:

Oranžová/žlutá versus bílá/černá?
D: Oranžová a žlutá!

Streetstyle nebo lookbook?
D: Tak teď nevím… Nedokážu se rozhodnout.

Vogue nebo Highsnobiety?
D: Jak kdy.

Paříž nebo Berlín?
D: Paříž.

Kappa nebo Fila?
D: Kolabo!

Flyknit nebo Primeknit?
D: Flyknit.

A poslední deadstock nebo restock?
D: Restock deadstocku.

Pokud se taky chystáte na fashion week, Danču určitě potkáte. Pokud ne, zkuste sledovat její Instagram, sem tam určitě něco odhalí.

Danča. Od hlavy až k patě. Danča. Od hlavy až k patě. Danča. Od hlavy až k patě.

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(