☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

DC Shoes: legenda se vrací

Píše Terka, 16.03.21

Pro ty starší z nás je značka DC Shoes legendou. Kdo by si taky nepamatoval těch pár “vyvolených” spolužáků ze základky, co úspěšně zvládli přesvědčit rodiče, že chunky tenisky aka "kachny" nebo “chleby” s DC Shoes monogramem jsou tou nejlepší investicí, a tím pádem i ideálním dárkem na Vánoce?

Co je ale ve světě streetwearu a tenisek dnes už pojmem, začalo dvě dekády zpátky jako start-up Damona Waye a Kena Blocka. Dvou mladých kluků, co se potkali na vysoké a začátkem 90. let založili řadu značek - Eightball Clothing, Blunt Magazine, Type A Snowboards nebo Droors Clothing. Už od prvního pohledu na tyhle názvy ti musí být jasné, odkud kluci brali inspiraci. A taky že s “white tie” party bys u nich moc nepochodil.

DC Shoes: legenda se vrací

O pár let později - v roce 1993 - se právě z Droors Clothing stala značka DC Shoes, která ovlivnila budoucnost jak streetwearu, tak samotného skateboardingu. Pojďme ale nejdřív představit všechny, co za ikonickým brandem stojí. Damona Waye už znáš jako jednoho ze zakladatelů. Kromě toho to byl ale právě on, kdo přesvědčil svého bratra, profesionálního skatera Dannyho Waye, a jeho kolegu Colina McKaye, aby opustili své tehdejší sponzory a spojili svá jména s prvními dvěma modely tenisek DC Shoes. Tím se značce otevřely dveře do světa skateboardingu, kam vtrhla plnou parou.

DC Shoes: legenda se vrací

Co by ale byl brand bez identity “with a little bit of spice”? O to se postaral umělec Dave “Persue” Ross. Jeho grafické návrhy pro DC Shoes se zapsaly do vizuálních dějin skateboardingu a smazaly pomyslnou hranici mezi undergroundem a mainstreamem. Další jméno, které bylo pro DC Shoes stěžejní, je Sung Choi - designer z NY, který byl u zrodu celé sneaker culture. A tak není divu, že právě on navrhl zásadní a dodnes nejikoničtější siluetu z dílny DC Shoes – tenisky Lynx. A byl to taky právě on, kdo inicioval spolupráci s tehdy skoro neznámým obchůdkem Supreme.

DC Shoes: legenda se vrací

Další kroky DC Shoes se nesly v duchu kolaborací, které značka odstartovala v roce 2001 pod hlavičkou Artist Projects. Díky spojení s brandy a umělci jako KAWS, SSUR, OBEY, Aaron Rose, Dave Kinasey, Phil Frost nebo Andy Howell vznikly unikátní tenisky, ve kterých se podstata streetwearu potkávala s uměleckým duchem.

Dnes se DC Shoes vrací ke kořenům a pod vedením Choie a Waye spojuje autentičnost a tradici s moderními prvky. Tak na nic nečekej, zamiř k nám na web a vyber si svoje DC Shoes do sbírky!

DC Shoes: legenda se vrací

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(