BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Experiment s názvem Nike ISPA – futuristický koncept navrhování tenisek a oblečení

Píše Klára, 21.06.19

Pokud jsi fanoušek Nike, možná sis u nás na webu v poslední době všimnul tajemnéhooznačení "ISPA" u některých tenisek, třeba Nike React ISPAnebo Nike Air 270 ISPA. Nás to teda rozhodně zaujalo, a tak jsmepátrali, co tahle nelogicky vyhlížející zkratka vlastněznamená.

Zjistili jsme, žeto není jen marketingové označení nové linie, nějaká speciálníkolekce nebo technologie. Je to spíš takový vědecký experiment: ISPA totiž označuje myšlenkový koncept,kterým se Nike designeři nově rozhodli řídit při vymýšlení anavrhování některých produktů – nejenom tenisek, ale ioblečení. Drží se při tom čtyř zásad – „Improvise“,„Scavenge“, „Protect“ a „Adapt“, odtud ten kryptickýnázev ISPA.

Experiment s názvem Nike ISPA – futuristický koncept navrhování tenisek a oblečení

Definování základních pilířů metodyISPA předcházely masivní výzkumy. Díky kombinaci obrovskéhomnožství dat o sportovcích s informacemi o životě ve městech(stav vody, znečištění vzduchu, veřejná doprava a nekonečnédojíždění do práce, počasí a jeho nepředvídatelné změny,nebo urbanismus a rozšiřování měst) získali v Nike přehled onástrahách, se kterými se moderní člověk potýká. A co jehlavní - dokázali pro něj vymyslet produkt, který mu ten bojalespoň trochu usnadní – i když to jsou „jen“ boty, nebo oblečení.

Prostředí, vekterém se každý den pohybujeme, se pořád mění. A společněs tím se vyvíjí i naše myšlení a taky způsob, jak vnímámesvět kolem sebe a co od něj chceme. Každodenní rutinou se vdnešním uspěchaném světě stala spleť nahodilých aktivit, sekterými musí člověk neustále zápasit a od pondělí do pátku jednu po druhé odškrtávat z nikdy nekončícího seznamu.Maximální výkon je novou modlou doby a funkčnost a všestrannost tanejlepší cesta k ní.

Experiment s názvem Nike ISPA – futuristický koncept navrhování tenisek a oblečení

Jasně, nedělám siiluze, že Nike změní svět. Ale díky svojí expertíze nám můženabídnout kvalitní prostředek, jak si udělat život trochupohodlnější. Produkty s nálepkou ISPA bezpečně posloužíměstskému člověku, který je každý den od sedmi ráno do desetido večera na nohou. Jsou technologicky promakané a vyrobené z udržitelných materiálů vhodných do extrémních podmínek. No a co jedůležité (rozhodně pro mě) - vypadají fakt dobře. Naštěstíto není ten případ, kdy funkce dostane přednost předformou.

Zaujaly tě futuristické kousky Nike ISPA?Všechny, co v Queensu máme, můžeš omrknout tady. A další budoučasem určitě přibývat.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(