BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci

Píše Klára, 21.05.18

Miluju cestování, knížky a vychytávky, co usnadňujou život. Gestalten a SECRID mi tak seslalo samo nebe. Jejich produkty v sobě totiž kombinujou všechny tyhle tři věci a mají i jednu podstatnou vlastnost navíc – jsou krásný taky na oko.

Gestalten je berlínský nakladatelství, který má na svým kontě samý perly. Vydává luxusní knížky o umění, cestování, nebo jídle a příjemným bonusem je, že při tom myslí i na životní prostředí. Všechny kousky totiž vznikají v Evropě, vyrábějí se šetrnou cestou, která nezatěžuje přírodu a jsou vytištěný na papíře z udržitelný produkce.

Já jsem si oblíbila hlavně jejich sérii příruček pro cestovatele The MONOCLE Travel Guide. Provede tě po těch nejzajímavějších místech Evropy i po městech za oceánem, a to hodně ve stylu. Třeba taková Kodaň, Bangkok nebo New York vypadají fakt slibně, ještě jsem tam nebyla a jak těma knížečkama Gestalten listuju, vyrazila bych hned.

Jasně, tahat s sebou na výlety papírovýho průvodce se může v dnešní digitální době zdát trošku jako návrat back to the days, ale komu by se chtělo pořád lovit mobil, když se může jen tak procházet a kochat. Gestalten ti naservíruje ten nejlepší cestovní itinerář jako na zlatým podnose, takže telefon můžeš s klidem nechat v kapse a vytáhnout ho jen na selfíčko na Instagram. A nebo když se ztratíš a papírová mapa je pro tebe najednou jak čínská vesnice, to pak má mobil cenu zlata.

Rozhodně nečekej žádný nudný tipy, který tě společně s tisícihlavým stádem dalších turistů nasměrujou k Eiffelovce jakože k highlightu celýho tripu. Gestalten knížky jsou plný skrytejch archi pokladů, kaváren a bister, kam chodí místní, a muzeí a galerií, kde nebudeš muset stát kilometrový fronty na jeden miniaturní obraz, co musí každej správnej výletník vidět, jinak nemůže opustit zemi. Ukazujou prostě známý města z trošku jiný perspektivy.

Když jsme u toho cestování, určitě se shodneme na tom, jak neskutečnej komfort je mít s sebou co nejmíň věcí. Malý a praktický batůžky tak postupně vytlačujou obří kufry a elegantní a skladný pouzdýrka nahradily naditý šrajtofle. Protože kdo by se s tím pořád tahal? Hotovost pomalu ale jistě ustupuje a místo ruličky bankovek v tvrdý měně si dneska na výletě za hranicema v pohodě vystačíš s platební kartou. Pokud teda nejedeš do zemí, kde se s tímhle zázrakem moderní technologie ještě moc nekamarádí, a nebo tam třeba neberou Visu (halóóó, Neměcko:)

Super peněženky vyrábí právě značka SECRID. Založil ji páreček holandských designérů, kteří si od navrhování interiérů odskočili do módního odvětví a vymysleli stylový pouzdra na karty, hotovost a další drobnosti. Mají speciální hliníkový jádro, který tvoje platební karty ochrání před poškrábáním a zneužitím. A když budeš potřebovat zaplatit, stačí zmáčknout kouzelný tlačítko. Jedním pohybem karty bleskově vysuneš a nebudeš u toho muset peněženku ani otevřít. Vejdou se ti tam i bankovky, který založíš do vychytanejch desek, a mince – ty dáš do malinký kapsičky. A to všechno v dokonalý pocket-size a krásnejch barvách.

Na všechny poklady od Gestalten a SECRID v akci se mrkni dole. Fotky má na svědomí náš Roman a za prostor a kávičku a super dorty děkujeme SmetanaQ Café & Bistro.

Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci Gestalten a SECRID: moji dva noví oblíbenci

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(