BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

HOT modely tenisek Air Max, které tu byly

Píše Dan, 25.03.20

Dnes už legendární modely tenisek Nike s technologií Air Max, nováček v rodině i pár zapomenutých releasů - přesně takhle se dá shrnout tenhle blog post. Není totiž nic lepšího než si projít archiv Queensu a podívat se na to, kolik nádherných tenisek už jsme zvládli poslat dál. A kdy jindy si je projít než dnes během Air Max Day?


Aktuální release

Právě dnes jsme release date tenisek Nike Air Max 90 Duck Camo. Které mimochodem nejsou úplně Duck Camo, protože na aktuálním releasu je jiné rozložení barev infrared a černé, tak se nenech zmást slovem reverse, které se přidává do názvu. Devadesátky slaví třicet let, nebylo tak překvapením, že právě tato silueta dostala během Air Max Day prostor. Kolaborace Nike a Atmos je pro airmaxy jedním z nejzásadnějších okamžiků v jejich dosavadním příběhu. Pokud nejsi nováček na GOAT nebo StockX, tak víš, že právě tenisky z této kolaborace jsou mezi sběrateli jedny z nejoblíbenějších. Letošní release sice v názvu oficiálně ono magické slovo Atmos nenese, důležitější ale je, že ve skutečnosti na nich pracoval Hirofumi Kojima, hlavní designér Atmos . A jestli si máš z tohoto odstavce odnést něco praktického, dej Hirofumovi follow na Instagramu 👉🏻 @koji198139.

HOT modely tenisek Air Max, které tu byly


Atmos x Air Max 1 "Elephant" & Nike Air Max 1 Masters

Jeden z těch Air Max Day, který se dal oslavit i v Queensu - tenkrát v Panské ulici v Praze, kde proběhl instore raffle. Ve výloze ses tenkrát mohl fotit u výlohy s obřím nápisem "Kiss My Airs". První teniskou v rafflu byly Atmos x AM1 Elephant. Kombinace kde hraje hlavní roli bílo-černá kombinace s elephant prvky a k tomu tyrkysový swoosh. Ani dnes nejde na ulici tyto tenisky přehlédnout. Druhou teniskou v rafflu byly Nike Air Max 1 Masters. V roce 2017 běžel dokument s názvem Masters of Air a tyto tenisky na něj logicky navazovaly. Friends & family mají v botníku jejich bílou verzi, ti ostatní měli šanci dostat se k černé variantě. Kdyby tě zajímalo, jak se tenkrát flexilo na Panské, koukni na video na YouTube ▶️.

HOT modely tenisek Air Max, které tu byly
HOT modely tenisek Air Max, které tu byly

Nike Air Max 1/97 Sean Wotherspoon

Má cenu něco dodávat? O těchto teniskách si toho musel slyšet spoustu. Vítěz hlasování Nike fanoušků Sean Wotherspoon dostal šanci zrealizovat tenisky podle svých představ. A povedlo se mu to náramně. Kombinace materiálů, mix siluety jedniček a devadesátsedmiček, detailů jako infrared bublina nebo ty retro vibes, které musíš mít, když na tenisku koukáš. Všechno na nich hraje. Cena tenisek se taky releasu do teď pohybuje běžně někde mezi 17-25 000 Kč. 

HOT modely tenisek Air Max, které tu byly

Nike Air Max 90 Vat Tech QS

Nedalo mi to, vždycky mám tendenci fandit i těm, kteří nejsou na titulkách časopisů a nemají milion followerů. Tohle není Air Max Day release. Vlastně jen QS release, ale pamatuji si, že jsem si jich na Queens tenkrát všiml. Shodou náhod jsem si je pak vyzkoušel i v berlínském Nike, kde měli jejich žlutou variantu - Varsity Maize. A o pár dní později jsem skončil s jejich zelenou verzí Gorge Green v botníku. Do dnes to nechápu, protože ta zelená varianta je ze všech tří rozhodně nejnudnější. Ve výsledku jsou to ale nejlepší gumáky, které mám a i po čtyřech letech se mě občas někdo ptá, kde jsem tyhle airmaxy sehnal.

HOT modely tenisek Air Max, které tu byly

Nike Air Max 90 Sneakerboot "Wheat"

Sneakerboots aka tenisky na zimu jsou kategorie sama pro sebe. Poslední sezóny se můžeš všimnout různých sneaker boots hlavě ve variantě Air Force 1. Ani tento Queens release z roku 2015 není něco, co by se nesmazatelně zapsalo do historie Hypebeastu, ale na tu dobu i tak hodně neobvyklá věc. Nepromokavý materiál a "pšeničná" barva typická pro boty Timberland. Tehdejší vysoká cena 4990 Kč. Napiš nám, jestli si je tenkrát koupil. 💚

HOT modely tenisek Air Max, které tu byly

Nike Air Max 90 Ifrared

Kdybys jednou v životě přemýšlel jen o jednom páru devadesátek, měl bys zvážit infraredy. Releasů měla tato teniska už spoustu, roky 2008, 2010 nebo 2015. A vzhledem k výročí je fanoušci devadesátek čekají i tento rok, zatím releasu ale nic nenasvědčuje a budeme se muset nechat překvapit. Pokud se tak stane, vůbec nepochybuji, že o nejznámější colorway bude zájem. Tenisky si můžeš prohlédnout i v našem videu, kde je Radim vytáhl z botníku.

HOT modely tenisek Air Max, které tu byly

Nike Air Max 90 Cork

Jsme u posledního Queens releasu z kategorie airmaxy, který mi uvízl v paměti.  Jde o release k 25 letům Nike Air Max 90. Varianta Cork se dá jen dost těžko přehlédnout. Úplně vidím zákazníka jak si nakráčí do obchodu s teniskami, rozhlédne se, vydá se za prodavačem a zeptá se ho, jestli nemá něco speciálního. Ten ani nemrkne a sundá z police tenhle release, který mu vrazí do ruky. Zpátky do současnosti: @pucineg nedávno tenisky obula a dostala se s nimi i do výběru Nike fans od Danieli Buck. A to je sympatická tečka na konec.

HOT modely tenisek Air Max, které tu byly

Have a Nike Day!


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(