☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Indigo: S Nobodym jsme nemuseli dělat kompromisy

Píše Radim, 23.01.19

Pokaždý, když se mě někdo ptá, jestli to s tim Brnem jako myslim vážně a jestli jsem se náhodou úplně nezbláznil, odpovídám, že jo, že to myslím vážně. Rok 2019 patří moravské metropoli - říkejte si, co chcete.

Prvním důkazem je Indigo, který vydává sólové EP s názvem 4B0082. A hlavně o něm je i následující rozhovor, kde se dozvíš, co tahle zkratka znamená, nebo proč se videoklip na jeden z pilotních singlů tohoto EP točil v Bělehradě.

Indigo: S Nobodym jsme nemuseli dělat kompromisy
Indigo: S Nobodym jsme nemuseli dělat kompromisyVždycky, když komunikujeme nějaké příběhy spojené s Brnem, označujeme je hashtagem #6Q2QQ, což je poštovní směrovací číslo naší prodejny s písmenem Q místo čísla 0. Tvoje nadcházející EP se jmenuje 4B0082 a já se s tebou vsadim, že se pořád ještě najde někdo, kdo nechápe, co to znamená.
Hashtag #4B0082 je v RGB prostoru hexovej kód indigový barvy, takže vlastně můj nick.

RGB prostor a hexovej kód = to zní, jako bys studoval nějakou polygrafii?
Studoval jsem grafickej design, dost mě to ovlivnilo, miluju písmo, barvy...

A ještě to pořád studuješ, je to tak?
Jojo, studuju na FaVU, obor video.

Vnímáš ve škole nějak to, že ti lidi znaj? Chodí za tebou třeba někdo, že chce fotku, nebo tě označujou jen na IG stories, že tě viděli na chodbě?
Tohle vůbec ne. Jsou tam dost jiní lidi. Popravdě jsem měl velkej strach z reakcí na moji tvorbu a měl jsem dlouho problém se s tím ve škole otevřít. Tahle urejpaná “art póza” je totiž občas docela nepříjemná. A z někoho, kdo dělá rap, může bejt snadnej terč. Těmhle konfrontacím jsem se chtěl vyhnout, ačkoliv to vlastně možná celý bylo jen v mojí hlavě. Teď už je mi to jedno, ať na to každej kouká, jak chce, pár lidi, který to baví, bych tam ale určitě našel - a za to jsem rád.

Pomohlo ti třeba i to, že jako BABYPOOL jste parta lidí, který se netočí jenom okolo rapu?
Řekl bych, že určitě. Ono to bylo už od začátku hodně různorodý, každej děláme trochu něco jinýho, cílíme na různý skupiny lidí... Například Hannes (Ninja Priest) se třeba víc pohybuje v elektronický a klubový scéně, já zas víc v rapu atd.

Indigo: S Nobodym jsme nemuseli dělat kompromisy
Indigo: S Nobodym jsme nemuseli dělat kompromisy

Řekni nám prosím základní info o 4B0082: počet tracků, hosti, producenti, release date, etc.
Je tam osm věcí, ale “plnohodnotnejch singlů” pět, z toho Centrifuga i 4B0082 už vyšly. Ty uvozovky používám schválně, pro mě je to plnohodnotný celý, je tam třeba instrumentální ambientní skit, kterej jsem produkoval já sám, je tam intro, outro... Co se týká produkcí, mám tam kluky z Babypoolu, dál pak Conspiracy Flat, Special Beatz, Nobodylisten a já, haha. Z hostů pak Barber, Persil.P a STEIN27. Jo a EP vychází 14. února, takže stay tuned!

Tvoje produkce - to mě překvapuje! Dělals beaty vždycky? Máš třeba ambici udělat si nějakej projekt celej kompletně sám?
Já mám jeden obrovskej problém, a to ten, že neumím pořádně v žádným softwaru, což ale není nic, co by se časem nemohlo změnit. Snažím se, učím se, haha. Hlavní jsou nápady, kterejch mám dost. Defakto všechny naše singly, co doposud vyšly, byly z části produkovaný mnou. Ať už to bylo tím, že jsem vymyslel melodii nebo do toho celého kecal a u toho procesu vytváření byl. Tu ambici časem určitě mám, strašně mě to baví, kolikrát vlastně i víc než samotný psaní textů. Od dětství se muzice věnuju a chci to časem ve svý tvorbě určitě co nejvíc zúročit.

Singl 4B0082 vznikl v rámci projektu Art of Hunt. Klip jste pak jeli točit do Bělehradu. Jak se ti dělalo s NobodyListenem a koho napadlo točit klip v Srbsku (když jste mohli jet na Srbskou, haha)?
S Nobodym se mi spolupracovalo skvěle. Nemuseli jsme dělat nějaký velký kompromisy, vibovali jsme to skoro stejně. V Bělehradu už jsem byl předtím a strašně jsem tam chtěl něco natočit, jsem rád, že to povedlo zorganizovat a dopadlo to takhle.

Takže všechny lokace jste měli vybraný už dopředu? Vypadá to totiž na nějaký sídliště na předměstí, na který člověk jako turista asi moc nenarazí.
Všechny ne, ale cca se vědělo. My tam byli s ateliérem a tyhle surový, betonový bloky na předměstí nás zajímaly víc než turistický lokace.

Budou ještě nějaký klipy z 4B0082?
Budou, ve stejný den, kdy releasuje deska (14. února), vyjde i novej klip k tracku Drive-Thru, na kterým je feat. od Persila.

Co bude po EP? Křest? Nějaký plány s celou partou BABYPOOL? Viděl jsem nějaký eventy se zahraničmí hosty.
Bude křest v Brně v Kabinetu múz, bude to 22.2. a bude to top! S Babypoolem máme plánů spoustu, pracujeme na dalších věcech a na nový muzice. Tuhle sobotu pořádáme společnou akci Babypool x Fresh Meat, což je vídeňská crew a jsou hrozně cool, těsím se na to.

Skvělý, děkuju. Chceš někoho závěrem pozdravit?
Já díky! S/O všem kámošům a všem fans!

Foto: Boris Burkalo

Supported by: Reebok Classics

Indigo: S Nobodym jsme nemuseli dělat kompromisy
Indigo: S Nobodym jsme nemuseli dělat kompromisy

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(