BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Jak je to s červeným štítkem Levi´s

Píše Klára, 24.05.19

Malý červený štítek aka Red Tab se na zadní kapse legendárníchLevisek 501 poprvé objevil v roce 1936. Měl odlišit Levi´s jeansod konkurence, která taky používala tmavý denim a specificképrošívání kapes. Tenhle kousek látky menší než tvůj nehet namalíčku má obrovskou hodnotu – reprezentuje totiž stopadesátiletou tradici a kvalitu značky Levi´s.

Jak je to s červeným štítkem Levi´s

Levi´s si nechal svůj Red Tab před osmdesáti lety patentovat astřeží ho jako oko v hlavě. Jeho podoba se v průběhu let mocneměnila, původní nápis „LEVI´S“ kapitálkami jen vystřídalmodernější „Levi´s“, který byl vyšitý na obou stranáchčerveného štítku. Postupně se začal objevovat i prázdný RedTab bez nápisu, jen se symbolem ochranné známky (písmeno R vkroužku) – ten si Levi´s zaregistroval taky, aby jinéspolečnosti nemohly používat ani samotný červený štítek bezjakéhokoliv nápisu.

Jak je to s červeným štítkem Levi´s

A tak se občasstane, že některé kalhoty nebo bunda Levi´s mají prázdnýčervený štítek, což je ale úplně v pořádku a nemá to žádnývliv na kvalitu. Podle zákona o ochranných známkách musí každáfirma svou registrovanou značku použít nejméně na 10 % výrobků,jinak o ni přijde. A tak má minimálně jeden Levi´s denimovýkousek z deseti právě ten prázdný červený štítek.

Jak je to s červeným štítkem Levi´s

Kromě červenéhoštítku, který neodmyslitelně patří právě k pětsetjedničkám,používá Levi´s i oranžový štítek pro víc fashion kolekce, vekterých hodně experimentuje a přináší nejnovější trendy.Linie Levi´s Made and Crafted, kterou najdeš nově i v Queensu, mázase rezervovaný štítek modrý. Stříbrný štítek můžešobjevit na starších kolekcích z 80. a 90. let, ve kterých bylohodně ripped a baggy denimu. Výjimkou nejsou ani další barvy,které označují specifické kolekce a styly, takže jestli jsi taktrochu sběratel a máš slabost pro něco unikátního, zapomeň načervenou a hledej barvy.

Jak je to s červeným štítkem Levi´s
Jak je to s červeným štítkem Levi´s
Jak je to s červeným štítkem Levi´s

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(