Ahoj, výdejní okénka máme otevřená. Můžeš platit kartou i hotově, tak se stav.💚
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Navigace:

Jak je to s červeným štítkem Levi´s

Píše Klára, 24. 5. 2019

Malý červený štítek aka Red Tab se na zadní kapse legendárních Levisek 501 poprvé objevil v roce 1936. Měl odlišit Levi´s jeans od konkurence, která taky používala tmavý denim a specifické prošívání kapes. Tenhle kousek látky menší než tvůj nehet na malíčku má obrovskou hodnotu – reprezentuje totiž stopadesátiletou tradici a kvalitu značky Levi´s.

Jak je to s červeným štítkem Levi´s

Levi´s si nechal svůj Red Tab před osmdesáti lety patentovat a střeží ho jako oko v hlavě. Jeho podoba se v průběhu let moc neměnila, původní nápis „LEVI´S“ kapitálkami jen vystřídal modernější „Levi´s“, který byl vyšitý na obou stranách červeného štítku. Postupně se začal objevovat i prázdný Red Tab bez nápisu, jen se symbolem ochranné známky (písmeno R v kroužku) – ten si Levi´s zaregistroval taky, aby jiné společnosti nemohly používat ani samotný červený štítek bez jakéhokoliv nápisu.

Jak je to s červeným štítkem Levi´s

A tak se občas stane, že některé kalhoty nebo bunda Levi´s mají prázdný červený štítek, což je ale úplně v pořádku a nemá to žádný vliv na kvalitu. Podle zákona o ochranných známkách musí každá firma svou registrovanou značku použít nejméně na 10 % výrobků, jinak o ni přijde. A tak má minimálně jeden Levi´s denimový kousek z deseti právě ten prázdný červený štítek.

Jak je to s červeným štítkem Levi´s

Kromě červeného štítku, který neodmyslitelně patří právě k pětsetjedničkám, používá Levi´s i oranžový štítek pro víc fashion kolekce, ve kterých hodně experimentuje a přináší nejnovější trendy. Linie Levi´s Made and Crafted, kterou najdeš nově i v Queensu, má zase rezervovaný štítek modrý. Stříbrný štítek můžeš objevit na starších kolekcích z 80. a 90. let, ve kterých bylo hodně ripped a baggy denimu. Výjimkou nejsou ani další barvy, které označují specifické kolekce a styly, takže jestli jsi tak trochu sběratel a máš slabost pro něco unikátního, zapomeň na červenou a hledej barvy.

Jak je to s červeným štítkem Levi´s
Jak je to s červeným štítkem Levi´s
Jak je to s červeným štítkem Levi´s

Přečti si ještě něco!

Ups! Váš prohlížeč už něco pamatuje a doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(