SLEVA minimálně 50 % 🚨 Lacoste, Calvin Klein a Tommy Hilfiger UŠETŘIT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Jaké v zimě nosím tenisky a proč nikdy žádné nezničím?

Píše Radim, 23.10.22

(autor článku nepatří mezi zpovykané Pražáky, kteří se bojídvou centimetrů sněhu na Magistrále)

Sneakers jsou středobodmého světa už víc než 15 let. A každý rok – nekecám, ale KAŽDÝROK – řeším stejnou otázku: jaké si letos koupím boty na zimu? A každý rok to vyřeším stejně – žádné si nekoupím.V následujícím článku ti dám pár tipů a triků, jak být na mojístraně, stejně jako ti dám několik důvodů, proč se mnou nesouhlasit.

Team Radim / tenisky do každého počasí

Jenom abychom si hned na začátku rozuměli – zima v mém vnímánísvěta znamená, že je okolo nuly nebo i klidně mínus něco, venku prostěmrzne, na zemi je cokoliv mezi sněhem,  sněhovou břečkou a ledovkou, případně vodou.

Prostě počasí, ve kterém pořád nosím tenisky. Jenom si vybírám ty,které jsou do takového počasí vhodné. Ale které tenisky jsou nejlepší na zimu? UltraBoosty zůstávají doma.Prostě cokoliv látkového a prodyšného klidně nech přes zimu v krabici.Já mám doma tolik tenisek a tak málo místa, že je každoročně napodzimní a zimní sezónu přeskládávám z krabice do krabice.

Takže tady je několik mých all time favorites aka top tenisky na zimu:

adidas StanSmith – Mám hned několik kožených verzí, které mezi sebouod října do března rotuju. Dobře se kombinují se zbytkem outfitu, koženýsvršek se dobře čistí a není v nich zima.

VansSK8-Hi – Čím větší zima od země jde, tím vyšší teniskyobouvám. SK8-Hi tomu odpovídají už názvem, ale opět bych volil radšikoženou variantu nebo vyloženě zateplené, než klasické evergreenyv černo-bílébarevné kombinaci.

TIP aktualizovaný k roku 2022: Když už jsem načal ten Vans, určitě ti nesmím zatajit Vans MTE. To jsou vyloženě zateplené verze klasických Vansek, které jsou často obohacené o nepromokavý Gore-Tex, hrubou podrážku a kožíškem vystlaný vnitřek. 

Nike Air Force 1 - Tohle je naprostá klasika, a jedna z mála tenisek, jejíž low provedení bez problému oblečeš jak v zimě, tak v létě. Hledáš boty na celý rok? Nalezeno.

New Balance 2002R - Málokteré tenisky šly v posledních letech vyloženě from zero to hero. Obzvlášť tmavé barvy modelu 2002R hrajou s mrazem zimního města skvěle vyrovnanou partii - a to hlavně proto, že jsou na stejné straně. 

Resumé: Team Radim hraje primárně v koženýchteniskách. Kotníčkové mají samozřejmě výhodu. Je nutné každý dentenisky rotovat, nechat je odpočinout, vysušit, nechat je taky trochunadechnout, že jo. Každý pár si samozřejmě žádá pravidelnou regeneraciv podobě čištění. Jason Markk a SNEAKY s vámi hrajív základní sestavě od první minuty.

Jaké v zimě nosím tenisky a proč nikdy žádné nezničím?

Team Zima / tenisky do sněhu nepatří

Pokud se mnou nesouhlasíš a hledáš něco na zimu jistotu, ve které ti bude teplo i když mrzne až praští, rád ti poskytnurádoby objektivní hodnocení:

Sneakerboots: Tenhle výraz vymyslela značka Nike, která předněkolika lety vyslala armádu tenisek upravených do podzimního, respektive zimního období.Nejsem si teda úplně jistej, jestli byli někdy designéři značky Nikev Praze, Košicích, nebo Užhorodu, tedy v našich klimatickýchpodmínkách, nicméně udělali velice dobrou práci, protože při trošepéče v nich zvládneš jak městský sníh (rozuměj dva centimetry naMagistrále), tak výstup na Sněžku mimo turistickou špičku.

Timberland: Takže když fakt měsíc v kuse sněží (pozor vtip!), což se v našichpodmínkách děje pouze ve Špindlu (pozor dvojsmysl!), přicházejí na řaduTimberlandy. A jelikož za Timbz dají ruku do ohně i Smif N Wessun, do prsou se za ně budemebít i my. Navíc jsou to zimní boty, u kterých se můžeš fakt spolehnout, že vydrží i několik příštích Silvestrů.

Dr.Martens: Nicméně pokud nemáš rád ovesnou colorway typickou profarmářky a víc se ti líbí současný závan z Berlína a FAMU, určitěvyužiješ naši širokou nabídku Martensek. Těch samých Martensek, které sipřivlastnila nejedna subkultura, ale na to už se dneska nehraje.

Moon Boot: Až na měsíc je trojsloví, které v poslední době nabývá na frekvenci i počtu významů. Moon Boot ale paradoxně není doména "poslední doby", jelikož jsou tu s náma už od roku 1978. Ze všech zimních bot na Queensu jsou tohle ty vůbec nejzimnější, a já bych si nemohl odpustit nechat tě hledat boty na zimu, aniž bych tě s nimi neseznámil.

Resumé: I přesto, že kategorie obuvi „vycházková azimní“ (neznal jsem, ale RIP) zní jakkoliv, jen ne cool, obsahuje spoustumodelů, ze kterých se dá vybrat nejlepší kamarád nazasněžené cesty. 

👉 Ještě ale nekončíme, pod tímhle obrázkem ti poradim, který tým je pro tebe ten správný.

Jaké v zimě nosím tenisky a proč nikdy žádné nezničím?

Který tým jsi ty? Budou to zimní boty nebo spíš tenisky také na zimu?

Hledáš spíš zimní boty pokud:

Hledáš spíš tenisky do každého počasí pokud:

Ať už to dopadne jakkoliv, ty nejlepší tenisky na zimu najdeš na Queensu. A ty nejlíp uděláš, když se o tom přesvědčíš:

PÁNSKÁ ZIMNÍ OBUV

DÁMSKÁ ZIMNÍ OBUV


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(