☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Kde se vzal hype okolo Thrasher? 🔥

Píše Radim, 06.06.16

Když jsme před rokem naskladnili první delivery oblečení od Thrasheru, byla z 90% vyprodaná do pěti minut. Další kolekce měly podobný scénář a dnes seženete Thrasher téměř na každém rohu. Kde se vzal tento hype okolo merche (ano, nebojím se říct, že se jedná primárně o merch a né fashion brand), který patří pod stejnojmenný skejtový časopis?

Na úvod tohoto článku je nutné zmínit pár základních dat. Thrasher je měsíčník o skateboardingu a muzice, který vychází už od roku 1981. Založila ho parta nadšenců ze San Francisca a v téměř nezměněné formě vychází až do dnes.

Kde se vzal hype okolo Thrasher? 🔥

Jednou z hlavních aktivit Thrasheru je např. cena Skater of the Year, kterou zástupci časopisu vyhlašují od roku 1990 (prvním vítězem se stal Tony Hawk) a kromě časopisu vydávají Thrasher Mag pravidelně i série videí, které především v 90. letech patřily k těm nejlepším na scéně.

Určitě i vám ale neuniklo, jak se o Thrasheru mluví v posledních letech násobně více. A to především ohledně jejich oblečení, které vždy bylo součástí jejich aktivit. Až ikonickými se totiž staly jejich logotypy Flame Logo, Skate and Destroy, nebo Skategoat, které překročily hranice subkultury a staly se typickým razítkem nezávislosti značky v mainstreamové kultuře.

Binx Walton v Thrasher Skategoat mikině

Kde se vzal hype okolo Thrasher? 🔥

Fráze, za kterou stojí francouzský spisovatel Alexandre Dumas, „za vším hledej ženu“, platí i v tomto případě. Svět módy se totiž tvoří i díky influencerům, kteří udávají módní trendy. A jednou z hlavních hvězd našeho příběhu je Rihanna. Ta trička a mikiny Thrasher často nosila mimo veřejné akce a večírky a tak přiživila obecný trend návratu volnočasového oblečení z 80. či 90. let.

Rihanna v Thrasher Flame logo mikině

Kde se vzal hype okolo Thrasher? 🔥

Kromě Thrasheru se totiž v podobnou dobu začal vracet i obecně merchandise. Tzn. fanouškovská trička, především hudebních skupin jako Iron Maiden, Metallica, Guns N´ Roses a dalších. A módní svět si tuto oblibu jednoduchých triček převzal.

Oblečení Thrasher tak společně s dalšími americkými značkami z 80. let nabral na popularitě. O pozornost se mu postarali kromě Rihanny také Travis Scott, Ian Connor, Ryan Gosling a vše se dostalo až na takový level, že basic Thrasher tee začaly nosit hvězdy světových módních mol jako Binx Walton, nebo Lexi Boling.

Travis Scott v Thrasher x Supreme Flame logo mikině

Kde se vzal hype okolo Thrasher? 🔥

A samotné Thrasher Flame logo to dotáhlo ještě dál. Posloužilo totiž jako inspirace overhyped značkám Vetements a Gosha Rubchinskiy, kteří ho, jak je jejich dobrým zvykem, poněkud vykradli.

Gosha Rubchinskiy Paccbet tee x Vetements Flame hoodie

Kde se vzal hype okolo Thrasher? 🔥

Thrasher Mag je ovšem značka, která trendům odolává. Byla tu před 35 lety a bude tady ještě za další dekádu. I přes svůj momentální hype není třeba se na Thrasher dívat skrz prsty. Stále se totiž jedná o brand, který si je vědom svých kořenů a který se ničemu nepřizpůsobuje. Skate or Die.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(