☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Kde se vzal úspěch Marvel Studios?

Píše Michal V., 08.06.18

Kolaborace Vans x Marvel plní instagramový feed. A tak jestli si chceš k teniskové závislosti přidat ještě tu komiksovou, tohle je pro tebe dobrý start.

Marvel se stal v Hollywoodu během posledních deseti let synonymem úspěchu. Takže dneska už všichni známe Kapitána Ameriku, Iron-Mana, Hulka, Thora a další postavy z obrovského komiksového univerza. Od roku 2008, kdy nám stejnojmenné filmové studio servíruje jeden komiksový film za druhým, se není ani čemu divit.

Superhrdinský svět od Marvelu existuje už dlouho. Samotné komiksové vydavatelství vzniklo někdy kolem roku 1939 a do dnešní doby pod jeho taktovkou vyšly stovky příběhů. S přenesením komiksového vesmíru na filmové plátno se ve větší míře začalo až s prvním filmem o Iron Manovi právě v roce 2008. Kevin Feige, filmový producent a prezident Marvelu, tehdy přišel s novou strategií studia a navrhl vydat se jinou cestou než všechna ostatní studia. Snímky rozdělil na filmy jednotlivých hrdinů a společné filmy, takzvané týmovky, už od začátku rozfázoval na jednotlivé hrdinské filmy. Feige i tímhle přístupem postupně změnil vnímání filmových adaptací komiksů, které nebyly dříve brány zdaleka tak vážně jako ostatní filmové žánry. Komiksáky od Marvelu, kterých je dohromady už dvacet, vydělaly od roku 2008, kdy šel do kin první Iron Man s Robertem Downey Jr., až doteď přes 16 miliard dolarů. I poslední Avengers lámou rekordy v návštěvnosti a podle čísel to vypadá na komerčně nejúspěšnější film roku. Ale ne vždycky byly filmy od Marvelu superúspěšná a vizuálně dokonalá mašina na peníze. V 70.letech vypadal první film o Avengers třeba takhle 😂:


Dneska už to působí groteskně. V roce 2009, kdy koupil celý Marvel americký kolos The Walt Disney Company, se celá mašinérie rozjela na plné obrátky. K filmům se přidal merchandising, seriály, počítačové hry a spousta dalších věcí.

Všimli jste si někdy staršího pána v brýlích, který se objevuje v minirolích ve všech filmech od Marvelu? Není jím nikdo jiný než Stan Lee, který je autorem komiksů jako Spider-Man, X-Men, Iron Man, Avengers, Hulk nebo Doctor Strange. Dole, se můžete mrknout na všechny jeho camea v komiksových filmech.


Úvod do světa Marvelu máš za sebou. Teď ještě to správné oblečení a to je rozhodně zmíněná kolekce Vans x Marvel. V pátek 8. června máme release party v Queens Flagship Storu. Celý následující víkend pak můžeš nakupovat tam a po víkendu se objeví zbylá část kolekce i na webu.

Kde se vzal úspěch Marvel Studios? Kde se vzal úspěch Marvel Studios? Kde se vzal úspěch Marvel Studios? Kde se vzal úspěch Marvel Studios? Kde se vzal úspěch Marvel Studios?

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(