BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union

Píše Klára, 18.10.18

Milovníci český rapový scény a krásných publikací, nastražte uši – tahle lahůdka by vám rozhodně neměla chybět v knihovničce. Je to přesně rok, co spatřila světlo světa. Jmenuje se Dezorient Express, má ji na svědomí fotograf Adam Perníkář a seženeš ji třeba u nás.

O co vlastně jde? Adam několik let dokumentoval společnou cestu kapel Prago Union a Champion Sound a na černobílých analogových fotkách zachytil ty nejdůležitější hudební a zákulisní momenty. V knížce najdeš kus rapový historie i ojedinělej pohled do soukromí muzikantů. Je to oslava hudby a radosti ze života, ve kterým můžeš dělat, co tě baví.

Podle Kata z Prago Union je tahle kniha něco jako rodinný album. Její význam poroste s časem, až se budou zážitky pomalu vytrácet z živý paměti. Adam byl plnohodnotnej člen jejich crew a i když o něj měli kluci na začátku trochu strach – všechny ty mejdany, to není jen tak – ukázalo se, že není důvod k obavám. Naopak jim potom přišlo divný, když s nima na koncert náhodou nejel.

Za víc než pět let práce na knížce vzniklo kolem 5 000 fotek. Každá z nich je poklad, a tak byl finální výběr opravdu těžkej. Ty, co se nevešly, ale nezapadnou, k vidění byly třeba na autogramiádě v Queensu. Adamova nejoblíbenější je fotka Mraka na koncertě v KC Dunaj v Bratislavě: ”Ani jsem si nepamatoval, že bych ji vyfotil, a přitom jsem podobnou fotku vždycky hrozně chtěl. Ta atmosféra, Mrakův výraz a světlo na fotce mě dohromady hrozně baví,” říká.

Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union

Fotky ze křtu knížky Dezorient Express: @itellustories

Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union Kniha Dezorient Express: pět let s Prago Union

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(