☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Knowledge is the key: kšiltovky New Era 🔑

Píše Zbynďa, 08.06.16

Jaká značka se vám jako první vybaví pod slovem kšiltovka? Myslím, že odpověď by byla u 99% lidí stejná – New Era. Značka, kterou v roce 1920 založil německý imigrant Ehrhard Koch v Buffalu ve státě New York. Celé to začalo čtrnácti zaměstnanci a půjčkou 5000$ od vlastní tety, firma první dva roky nesla název E. Koch Cap Co., od roku 1922 už se přejmenovala na pro nás známou – New Era (Cap Company).

A jak se vlastně značka, která začínala ve třetím patře v panelovým domu na sídlišti, stala nejznámější headwear značkou na světě? První důležitej okamžik přišel v roce 1932, když společnost představila první verzi baseballové čepice a hned o dva roky později vyrobila první týmové čepice pro Cleveland Indians. V tu chvíli se New Era dostala do konkurenčního boje s mnoha značkama (Wilson, Spalding, Rawlings, McAuliffe). Netrvalo tomu ale dlouho a ve 40. letech 20. století už New Era dodávala čepice pro většinu profesionálních baseballových týmů. Ke konci 40. let představila také svou první čepici s nastavitelnou velikostí (tzv. snapbacks) 💣.

A víte proč má většina New Era kšiltovek zespoda zelený kšilt? Aby se polařům lépe chytal míč při osvícení sluncem.

Nebudu vám tu nadále vypisovat každej milník, kterým si New Era prošla, protože by jste si to četli ještě příští víkend u oběda. Všechno podstatné o historii víte. Když se přesuneme do přítomnosti, tak už New Eru vidíte všude, má ji na hlavě každá známější hip-hopová hvězda, pyšní se exkluzivní licencí s MBL, NFL (dále také vyrábí kšiltovky pro NHL, AHL, NBA a NCAA), na ulici v ní potkáte každou hezčí chick 💁. Takže je doufám každýmu jasný, že logo New York Yankees už z hlavy asi nadosmrti nevymaže a nebo nesundá)).

Knowledge is the key: kšiltovky New Era 🔑
New Era MLB Snapback NY za 890 Kč/ 33.50 EUR
New Era MLB CT Raglan NY Tee za 1 120 Kč/ 42 EUR

Knowledge is the key: kšiltovky New Era 🔑
New Era MLB League Basic NY za 620 Kč/ 23.50 EUR

Knowledge is the key: kšiltovky New Era 🔑
New Era 3930 Black Base Sox za 620 Kč/ 23.50 EUR
New Era Bop Flag Tee za 700 Kč/ 26.50 EUR

Knowledge is the key: kšiltovky New Era 🔑
New Era FL Woven Visor LA za 790 Kč/ 29.50 EUR

Knowledge is the key: kšiltovky New Era 🔑
New Era MLB Authentic LA za 990 Kč/ 37 EUR


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(