☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑

Píše Zbyněk, 28.04.16

V roce 2000 byl sneaker svět zvláštní místo. Hodně atletické obuvi dostávalo futuristický vzhled – např. Nike Air Flightposite, adidas Kobe nebo Air Jordan XV. Už jenom tyhle tři siluety jsou tak odlišné od čehokoliv, co vzniklo před nimi, že bylo hned jasné, že tenhle „novej“ vzhled nezůstane jen u bot na basket. A podle názvu článku vám hned muselo být jasný, že se budeme bavit o jinym modelu z roku 2000 – Nike Air Presto.

Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑

Taky v nich vidíte trochu z modelu Nike Sock Dart a Nike Air Flow? Je to tak, ale Presta dotáhly tuhle „ponožkovou“ vizi na úplně jinej level.

Navrhl je brácha Tinkera HatfieldaTobie (oba mozky stojí třeba za technologií Nike Free). Marketingovej tah od Nike byl taky zajímavej. K botám vyšel slogan "t-shirts for your foot“ (v překladu: trika pro vaše nohy). A ptáte se proč? Protože přesně to Presta jsou, lehká, pohodlná bota, která vám díky elastickému svršku obepne nohu a právě proto vycházely ve velikostech od XXS po XXL, stejně jako trika (tohle se od poslední letní kolekce změnilo a už se prodávají normálně v US | EUR velikostech). Další jejich „tričkovou“ vychytávkou byl jejich vrchní mesh, díky němu jsou Presta průkopníky grafických potisků a vyšla už hromada crazy barevnejch provedení.

Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑 Nike Air Presto Triple Black Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑 Nike Air Presto Racer Blue Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑 Nike Air Presto Elephant Grey Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑 Nike Air Presto Black & White Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑 Nike WMNS Air Presto Crimson Red Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑 Nike WMNS Air Presto Triple White Knowledge is the key: Nike Air Presto 🔑 Nike WMNS Air Presto Electric Green


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(