💚 Letní výprodej – až 70 % OFF.🔥
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Navigace:

Legendární tenisky ve filmech | Forrest Gump

Píše Dan, 28. 8. 2018

Tuhle (možná) sérii odpálím svým nejoblíbenějším filmem/knihou, což je Forrest Gump. Každý si určitě vybaví tenisky Nike Cortez, který Forrest dostane od Jenny a vyrazí v nich na “kratší” běh po USA. Tahle ikonická filmová scéna dala botám přízvisko “ty, co nosil Gump”.

Legendární tenisky ve filmech | Forrest Gump

Cortezy jsou rozhodně jedny z nejznámějších Nike tenisek. A taky je to vlastně úplně první silueta, která Nike proslavila po celým světě. Zajímá tě, jak to všechno tenkrát bylo? Mrkni sem, už jsme o tom na blogu psali.

Cortezy svým vzhledem rozhodně vystupují z řady. Nejvýraznější je asi špička, která může spoustu lidí na první pohled odradit – buďto ji prostě miluješ, nebo nenávidíš. Nenajdeš tu žádnou přelomovou technologii, ale palec nahoru rozhodně dávám za použitý materiály. Kůže je totiž neskutečně měkká a při nošení se krásně přizpůsobí. Další velký plus je, že boty opticky zužují nohu.

Takže ať už běžíš kolem celýho kontinentu, hraješ ping pong v Číně, kormidluješ loď na lov krevet, zachranuješ životy ve Vietnamu, nebo prostě jenom chceš novej pár tenisek, koupí Cortezů určitě neprohloupíš. Ať už v OG barevnosti, nebo v jakýkoliv jiný.

Legendární tenisky ve filmech | Forrest Gump
Legendární tenisky ve filmech | Forrest Gump

Přečti si ještě něco!

Ups! Váš prohlížeč už něco pamatuje a doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(