SLEVA minimálně 50 % 🚨 Lacoste, Calvin Klein a Tommy Hilfiger UŠETŘIT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Letní outdoor inspirace (2022)

Píše Honza, 07.07.22

Vsadím se, že ti to chybí, a pokud ano, jsi tady správně. Ta příroda… Vzít pár věcí do báglu, hodit ho přes rameno a vyrazit. Kam? To je jedno. Třeba rovnou na nádraží a naskočit na nejdřívější vlak směrem pryč. A co si na takovou výpravu oblíct? Mám pro tebe letní outdoor inspiraci do luhů a hájů více či méně hostinných zákoutí a planin, do kterých tě touha po letním dobrodrůžu může zavést. Protože i když je náš hlavní záměr vzdálit se od každodenna, být nonstop ready na záblesk potenciálního insta postu, to se hodí vždycky. 

Outdoor čepice

Začneme od hlavy a postupně se dostaneme až k patě. Jak taky jinak? Čepici je třeba nepodcenit. Víš proč. Na co se ale někdy zapomíná je, že spálit se ti může i krk. Kromě kšiltovek proto nezapomeň prozkoumat taky bucket hats a klobouky, ideálně co nejširší. Třeba tenhle ze spolupráce New Era & Pendleton je příklad za všechy. Nezapomeň ale prozkoumat všechny kšiltovky a pro nejlepší funkci hledej klíčová slova Gore-Tex.

Jaký svršek do terénu?

Moc dobře asi víš, že funkční třičko = míň potu a lepší termostatické podmínky. Ale zvlášť když víš, že si budeš po zdolání vrcholu chtít udělat jednu, dvě fotky, tak to, které ti padne k outfitu nejlíp, ti budu rozmlouvat jen těžko. Tady jsem spíš chtěl poukázat na vrstvy, se kterými si můžeš hrát i v létě, a v horách obzvlášť.

Tou první je vesta. Na Queensu najdeš spoustu vest, které skrývají spoustu kapes na spoustu tvých drobností a KáPéZetek, který se budou hodit na každý výpravě. Navíc je všechny můžeš rozepnout, takže je nakonec řeč o cool doplňku a zavazadlovém prostoru na těle navíc, který ani nepocítíš.

Druhou vrstvou je větrovka. Tu vezmeš klasicky jako jistotu, kdyby fouklo nebo na chladnější večery. Nezapomeň, že obzvlášť na výletě je větrovka po botách a vařiči asi třetí nejfunkčnější součástí tvého gearu, která tě zachrání i před průtrží mračen. Co do kvality ti z nabídky na Queensu doporučím značku Tilak, The North Face nebo Patagonia. S nižší cenovkou mě osobně nejvíc oslovujou kousky od Carhartt WIP nebo adidas.

Letní outdoor inspirace (2022)

Nepodceňuj kalhoty

Dlouhé, nebo postačí kraťasy? To víš asi nejlíp ty, protože do mapy ani předpovědi ti nevidím. Jenže přesně z tohohle důvodu jsem si připravil černého Petra. Je to pro mě už druhou sezónu po sobě nejlepší outdoor piece, který by neměl chybět ve skříni žádného cestovatele - Nike ACG Smith Summit Pant. Super materiál, několik tkaniček a pásků pro co nejlepší fit a hlavně, hlavně jsou to kraťasy i kalhoty v jednom. Sestupuješ z vrcholku hory rovnou na pláž? Okej, tak si jednoduše odepneš barevně odlišenými zipy spodní část kalhot, kterou schováš do kraťasů a můžeš pokračovat. Nabídka kalhot a kraťasů na Queensu je mnohem větší a třeba ti tam něco sedne líp. Každopádně já musím tohle prezentovat jako bezkonkurenční číslo jedna, abych měl čisté svědomí sám před sebou.

Letní outdoor inspirace (2022)
Letní outdoor inspirace (2022)


Outdoor tenisky

A dopracovali jsme se až k té patě. V rámci přípravy na tuhle podkapitolku jsem projel celou selekci tenisek na Queensu a vybral trojici modelů, respektive sérií, který byly stvořený k dobrodružství. Začnu s Veja Venturi. Značka Veja je leader v přístupu k udržitelnosti i v samotné exekuci udržitelných tenisek. Její estetika je primárně městská, ale právě s tímhle modelem dokazuje, že stačí lehce pozměnit siluetu, nasadit hrubou protiskluzovou podrážku a v tu ránu můžeš z asfaltu přeběhnout na nejbližší štěrk téměř bez rozdílu v komfortu.

Dále by ti neměla uniknout outdoor série od tří proužků s názvem adidas Terrex. Nechybí Boost v mezipodešvi, svršek z nepromokavého Gore-Texu a sportovní estetika, která tě vysloveně donutí dupnout do tý kaluže, ať můžeš ukázat kámošům, že ti to může bejt vlastně úplně jedno.

A nakonec můj osobní favorit Reebok Zig Kinetica II Edge. Reebok s modelem Zig Kinetica přišel před pár lety. Hlavní performance model americké značky se dočkal řady úprav - některé měly víc upravitelných prvků (sériová čísla), jiné byly celkově pevněji stavěné (edge). Tohle je fúze obou dvou přístupů, která působí krásně, nerozbitně a hlavně pohodlně. Tobě nezbývá, než se o tom přesvědčit.

Letní outdoor inspirace (2022)
Letní outdoor inspirace (2022)
Letní outdoor inspirace (2022)

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(