Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Navigace:

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Píše Klára, 14. 1. 2020

Kytky máme rádi. Kromě tenisek a streetwearu jsou naším poznávacím znamením stejně jako zelená barva a neon. O naši květinovou džungli v Queensu už čtyři roky pečuje Majka aka Martina z Martina. Dlouhou dobu se starala o zákazníky, jejich objednávky a všetečné dotazy, teď dohlíží na to, aby všechny procesy v Queensu běžely, jak mají, a aby se nám kytky krásně zelenaly.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Naše květinové začátky

První kytky přišly do Queensu s novým pražským shopem v Panské. Interiér totiž nejlépe oživíš rostlinama, a my jsme to po těch cca 12 letech na staré adrese U Půjčovny potřebovali. Byly to monstera a yuka a máme je dodnes. No a ke 14 narozeninám Queensu jsme si nadělili nový Flagship Store v Jindřišské, kde jsme s kytkama počítali už od začátku.

Kde ale v prosinci vzít vzrostlé kytky, které po transportu neumřou? V hobby marketu těžko, musíte pro ně do školy! Nákupem kytek ze skleníků České zemědělské univerzity, kde Majka v tu dobu náááhodou studovala, podpoříte výuku a ještě máte jistotu, že máte ty nejzdravější (a nejchytřejší) kytky ve městě:)

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Existují i externí firmy, která vám kytky dovezou a budou o ně pečovat, my ale máme naštěstí v týmu lidi, co k nim mají blízko. Stačí selský rozum, pár chytrých rad z knížek nebo Instagramu (pozdravujeme Kvítka v bytě) a šikovné zelené ruce. Všechno, co děláte s láskou, prostě musí dopadnout dobře.

A tak Majka naše designéry Borise a Lenku, kteří nám Flagship navrhovali, vzala do školy a společně vybrali rostlinky, co tam krásně zapadly. Nejvíc pyšní jsme byli na Papyrus Cyperus (ten už bohužel odešel do věčných lovišť) a taky Ficus Irregularis, který se stal ikonou pražského shopu.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Kytky toho vydrží fakt hodně, ale jestli chcete, aby vám opravdu prosperovaly, je potřeba je rosit, hnojit a přesazovat. Hlavně ta poslední činnost je docela náročná, když máte takový obry jako my. Třeba ten slavný fíkus jsme ve dvou dolovaly z nádoby, ve které žil minimálně 10 let, a vypadaly jsme u toho jak z pohádky o dědkovi a bábě, co tahají obří řepu.

Na přesazování je nejlepší jaro, my jsme se k tomu ale letos dostali až v létě. Trošku jsme se báli, co to s našimi kytkami udělá, ale pak jsme si řekli, že už to ty chudinky tolik potřebujou, že jim je určitě jedno, co je za roční období. A bylo to tak! Teď jsou nejkrásnější, co kdy byly, tak je k nám do Flagshipu přijď omrknout naživo.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear
Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Kytky a akce

Jedna z nejmilejších akcí, které jsme se s kytkama účastnili, byla FASHION DEALã v Kafkově domě v Praze v roce 2016. Zadání znělo jasně: „Potřebujeme trávu!“ Oukej, není problém, náš kontakt list má v seznamu i zahradníka. A tak jsme tenkrát na té krásné bílé podlaze „zasadili“ trávník, opravdový a živý. Takovýhle trávník roste cca dva roky a po akci se běžně vyhodí, ten náš ale dodnes dělá radost kamarádům na zahradě.

Byl horký květen, ze stropu visely na houpačkách tenisky a všichni se potkávali právě u nás, protože trávník rozpálenou budovu příjemně ochlazoval. Claim “Máme trávu” prostě nikdo nemohl obejít. Měl takový úspěch, že k nám do shopu pak po akci chodili lidi a ptali se na trošku jinou trávu, protože se prý doslechli, že v Praze se dá sehnat právě u nás.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear
Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Skleník České zemědělské univerzity nás zachránil i v březnu 2018, kdy jsme točili kampaň s našimi influencery a potřebovali jsme květinovou stěnu. Majka musela utéct z přednášky, aby to v ateliéru stihla všechno nainstalovat. Koupili jsme pletivo, dráty, elektrikářské pásky a netkanku a nějak jsme to tam společnými silami namotali. A protože máme nejen zelené, ale i šikovné ruce, dopadlo to jak jinak než nejlíp. Kytky z téhle stěny nám dodnes dělají radost v našem pražském kanclu.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear
Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear
Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Nejvtipnější příběh má naše několikametrová office monstera, kterou majitelka Queensu Lenka potkala na městském úřadě v Ostravě, když šla platit pokutu za parkování. Kytka vypadala dost zuboženě, a tak se zajímala, jestli se jí náhodou nechtějí zbavit. Klaplo to, Lenka nám ji poslala do Prahy na rekonvalescenci a monstera už u nás zůstala. Narodilo se jí několik dětiček a vede šťastný život na Žižkově. Monsterky se totiž strašně rychle a dobře množí, když se o ně pěkně staráš a máš je rád.

Zelený podcast s Martinou z Martina

A protože nás kytky hodně baví, natočili jsme o nich s Majkou i podcast. Z první ruky uslyšíš všechny květinové historky a dozvíš se, kde seženeš ty nejlepší kytky a která se kam hodí. Dali jsme pro tebe taky dohromady deset hacků pro spokojené pokojovky, které na internetu nenajdeš. Aby sis nemusel během poslouchání podcastu dělat poznámky, přidáváme ti je i sem.

💚Queens tipy na happy kytky💚

1. Kytky musíš mít rád.
2. Hodně si s nimi povídej.
3. Pravidelně jim dávej pít.
4. Vzduch zvlhčuj rosením nebo odpařovací miskou.
5. Dopřej jim dostatek světla.
6. Nedávej je do průvanu.
7. Od března do září je občas pohnoj.
8. Přesazuj ideálně na jaře.
9. Každá kytka musí mít květináč s dírkou a podmisku.
10. Na škůdce nejdřív vyzkoušej přírodní prostředky.


Přečti si ještě něco!

Ups! Váš prohlížeč už něco pamatuje a doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(