BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Píše Klára, 14.01.20

Kytky máme rádi. Kromě tenisek astreetwearu jsou naším poznávacím znamením stejně jako zelenábarva a neon. O naši květinovou džungli v Queensu už čtyřiroky pečuje Majka aka Martina z Martina. Dlouhou dobu sestarala o zákazníky, jejich objednávky a všetečné dotazy, teďdohlíží na to, aby všechny procesy v Queensu běžely, jakmají, a aby se nám kytky krásně zelenaly.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Naše květinové začátky

První kytky přišly do Queensu snovým pražským shopem v Panské. Interiér totiž nejlépeoživíš rostlinama, a my jsme to po těch cca 12 letech na staréadrese U Půjčovny potřebovali. Byly to monstera a yuka a máme jedodnes. No a ke 14 narozeninám Queensu jsme si nadělili novýFlagship Store v Jindřišské, kde jsme s kytkama počítaliuž od začátku.

Kdeale v prosinci vzít vzrostlé kytky, které po transportuneumřou? V hobby marketu těžko, musíte pro ně do školy! Nákupemkytek ze skleníků České zemědělské univerzity, kde Majka v tudobu náááhodou studovala, podpoříte výuku a ještě mátejistotu, že máte ty nejzdravější (a nejchytřejší) kytkyve městě:)

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Existujíi externí firmy, která vám kytky dovezou a budou o ně pečovat,my ale máme naštěstí v týmu lidi, co k nim majíblízko. Stačí selský rozum, pár chytrých rad z knížek neboInstagramu (pozdravujeme Kvítka v bytě) a šikovné zelené ruce.Všechno, co děláte s láskou, prostě musí dopadnout dobře.

Atak Majka naše designéry Borise a Lenku, kteří nám Flagshipnavrhovali, vzala do školy a společně vybrali rostlinky, co tamkrásně zapadly. Nejvíc pyšní jsme byli na Papyrus Cyperus (tenuž bohužel odešel do věčných lovišť) a taky FicusIrregularis, který se stal ikonou pražského shopu.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Kytkytoho vydrží fakt hodně, ale jestli chcete, aby vám opravduprosperovaly, je potřeba je rosit, hnojit a přesazovat. Hlavně taposlední činnost je docela náročná, když máte takový obryjako my. Třeba ten slavný fíkus jsme ve dvou dolovaly z nádoby,ve které žil minimálně 10 let, a vypadaly jsme u toho jakz pohádky o dědkovi a bábě, co tahají obří řepu.

Napřesazování je nejlepší jaro, my jsme se k tomu ale letosdostali až v létě. Trošku jsme se báli, co to s našimikytkami udělá, ale pak jsme si řekli, že už to ty chudinky tolikpotřebujou, že jim je určitě jedno, co je za roční období. Abylo to tak! Teď jsou nejkrásnější, co kdy byly, tak je k námdo Flagshipu přijď omrknout naživo.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear
Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Kytkya akce

Jednaz nejmilejších akcí, které jsme se s kytkama účastnili,byla FASHION DEALã v Kafkově domě v Praze v roce2016. Zadání znělo jasně: „Potřebujeme trávu!“ Oukej, neníproblém, náš kontakt list má v seznamu i zahradníka. A tak jsmetenkrát na té krásné bílé podlaze „zasadili“ trávník,opravdový a živý. Takovýhle trávník roste cca dva roky a poakci se běžně vyhodí, ten náš ale dodnes dělá radostkamarádům na zahradě.

Bylhorký květen, ze stropu visely na houpačkách tenisky a všichnise potkávali právě u nás, protože trávník rozpálenou budovupříjemně ochlazoval. Claim “Máme trávu” prostě nikdo nemohlobejít. Měl takový úspěch, že k nám do shopu pak poakci chodili lidi a ptali se na trošku jinou trávu, protože se prýdoslechli, že v Praze se dá sehnat právě u nás.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear
Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Skleník České zemědělskéuniverzity nás zachránil i v březnu 2018,kdy jsme točili kampaň s našimi influencery a potřebovalijsme květinovou stěnu. Majka musela utéct z přednášky, aby tov ateliéru stihla všechno nainstalovat. Koupili jsme pletivo,dráty, elektrikářské pásky a netkanku a nějak jsme to tamspolečnými silami namotali. A protože máme nejen zelené, ale išikovné ruce, dopadlo to jak jinak než nejlíp. Kytky z téhlestěny nám dodnes dělají radost v našem pražském kanclu.

Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear
Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear
Máme trávu: Queens nejsou jen tenisky a streetwear

Nejvtipnějšípříběh má naše několikametrová office monstera, kteroumajitelka Queensu Lenka potkala na městském úřadě v Ostravě,když šla platit pokutu za parkování. Kytka vypadala dostzuboženě, a tak se zajímala, jestli se jí náhodou nechtějízbavit. Klaplo to, Lenka nám ji poslala do Prahy na rekonvalescencia monstera už u nás zůstala. Narodilo se jí několik dětiček avede šťastný život na Žižkově. Monsterky se totiž strašněrychle a dobře množí, když se o ně pěkně staráš a máš jerád.

Zelený podcast s Martinou zMartina

A protože nás kytky hodně baví,natočili jsme o nich s Majkou i podcast. Z první rukyuslyšíš všechny květinové historky a dozvíš se, kde seženešty nejlepší kytky a která se kam hodí. Dali jsme pro tebe takydohromady deset hacků pro spokojené pokojovky, které na internetunenajdeš. Aby sis nemusel během poslouchání podcastu dělatpoznámky, přidáváme ti je i sem.

💚Queens tipy na happy kytky💚

1. Kytky musíš mít rád.
2.Hodně si s nimi povídej.
3. Pravidelně jim dávej pít.
4. Vzduch zvlhčuj rosením nebo odpařovací miskou.
5.Dopřej jim dostatek světla.
6. Nedávej je do průvanu.
7.Od března do září je občas pohnoj.
8. Přesazuj ideálněna jaře.
9. Každá kytka musí mít květináč s dírkoua podmisku.
10. Na škůdce nejdřív vyzkoušej přírodníprostředky.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(