☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Max Habanec: Jezdím už dvacet let, volno nemám skoro nikdy

Píše Klára, 24.09.18

Max nedávno na Instagram nahodil jeden poklad ze svýho archivu, kterej nás přivedl na geniální myšlenku pozeptat se ho na jeho skejtový začátky. Zní to totiž neuvěřitelně, ale na prkně jezdí už dvě desítky let, takže je na co vzpomínat. Neboj, nebudeme jenom sentimentální, ale podíváme se i do budoucnosti. Čti dál a dozvíš se, na co novýho se můžeš těšit v Red Bull MaxSpace nebo jestli bude nějaký další pokračování Skate of Mind.

Takže jdeme na to.

Max Habanec: Jezdím už dvacet let, volno nemám skoro nikdy

Jak dlouho už skejtuješ? A kdy tě to začalo živit?
Jezdím už dvacet let skoro každej den a dá se říct, že tak od třinácti začaly být moje příjmy úměrný mým výdajům. Takže to bylo dost postupný. Nejdřív šlo fakt o maličko a přišlo mi to jako super kapesný. Když jsem byl starší, začal jsem si ježděním vydělávat víc. A až teď jsem se dostal do pozice, kdy mě to živí jako kohokoliv, kdo chodí do práce. Aktivitám kolem skejtu věnuju někdy i přes deset hodin denně a o víkendech mám závody. Volno nemám prakticky nikdy.

Jak ses k tomu vlastně dostal?
Může za to můj starší bracha – dal mi skejta v době, kdy jsem byl tak malý, že si to teď ani pořádně nepamatuju:)

Ale svoje první závody si určitě vybavíš.
No jasně, bylo to v Praze na Letný. Za stadionem Sparty tenkrát býval skatepark, kde se jezdily jediný závody s kategorií pro mladší. Bylo mi asi sedm a jel jsem v kategorii do patnácti let. Mám pocit, že jsem byl snad nejmladší z celýho závodu a nakonec se mi povedlo postoupit až do semifinále.

Jaký jsou tvoje největší úspěchy?
Asi nejvíc si cením čtyř prvenství na Mistrovství Český republiky a dvou prvních míst na Mystic Skate Cupu. Nedávno jsem si taky přivezl pátý místo z Mistrovsví Evropy, to mě hodně potěšilo. Jako největší úspěch mi ale přijde to, že mě vlastně živí něco, co mě strašně baví a co bych dělal tak jako tak.

A co pády a zranění? Potkalo tě něco závažnýho?
Pár zlomenin a výronů už proběhlo.

Jak často jezdíš? Máš nějakej tréninkovej plán?
Aktuálně jezdím každý den tak dvě hodiny a třikrát týdně mám trénink s osobním trenérem. Když cestuju, nebo už fakt nezvládám – třeba po závodech – tak občas vynechám den ježdění, ale většinou se tohohle rozvrhu držím.

Max Habanec: Jezdím už dvacet let, volno nemám skoro nikdy

Jaký jsou tvoje oblíbený spoty?
Aktuálně je to spíš skatepark než spot, a to Red Bull Maxspace. Je tam klid na ježdění a můžu se fakt soustředit.

Máš nějaký rady pro ty, co taky skejtujou a chtějí se zlepšovat?
Největší klíč k úspěchu je opakování, a to i když člověk zrovna nejezdí. Často si ten pohyb musím několikrát představit v hlavě, než ho vůbec můžu zkusit. Ideální je taky najít takovej zlomovej bod toho, co můžeš zkusit a co je fakt na hranici tvých schopností, ale zároveň ho nepřekročit, aby ses nezranil.

Co máš v nejbližší době v plánu? Chystáš se někam na cesty?
Teď mám před sebou ještě pár závodů, čeká mě Moskva a Holandsko.

Taky se blíží olympiáda, věříš si?
To uvidíme, hlavní bude se vůbec kvalifikovat:)

Trilogie Skate of Mind je u konce. Nebude ti to chybět? Každý den s Flashem?
To sice jo, ale už tak trochu přemýšlíme na nějakým spin-offem, takže stay tuned!

A co Red Bull MaxSpace, na co se můžeme těšit?
Máme v plánu pravidelný open doors, aby lidi, co se chtějí zlepšovat, měli kde jezdit i přes zimu. Přidáme i pár nových menších překážek, na kterých si zajedí každý. Aktuálně dáváme dohromady další velkou místnost, kde bude spousta místa na chill a ježdění na zemi a další aktivity. A taky šetřím na topení, protože tam chci udělat pořádnou Hawaii:D

Max Habanec: Jezdím už dvacet let, volno nemám skoro nikdy

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(