BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

MBPFW očima Queensu

Píše Roman, 11.09.18

Právě díky akcím jako je Mercedes-Benz Prague Fashion Week se český design v posledních letech konečně dostává do povědomí širší veřejnosti . Celý hype se ještě násobí počtem instgramových stories a příspěvků z přehlídkového týdne i doprovodných akcí. Queens team tam samozřejmě taky vyrazil a načerpal módní inspiraci na další půlrok. I když je klasika alá Vans Old school, Levi´s 501 a bílé tričko super, občas neuškodí hodit na sebe něco trochu originálnějšího. Proto jsme pro tebe vybrali několik našich oblíbených looků z přehlídek a zkombinovali je jak jinak než s teniskama.

Laformela
Kdo? Pod jménem Laformela tvoří duo návrhářů Mirka a Antonín (původně trio) od roku 2010. Inspiraci nácházejí v subkulturách 80. a 90. let, které jsou silně zakořeněné v DNA jejich značky.
Proč? Designeři letos předvedli kolekci, která je je rozpoznatelná už na míle daleko. Plisé, batika, práce s typografií a objemy, nylon a metalické látky jsou prvky, které charakterizují kolekci SS19. Mezi kousky najdeš vše od večerních rób po batikovaná trička a oversize kabát (to je moje láska na první pohled).
Co k tomu? Silueta Puma Thunder Desert. V pastelových barvách!

MBPFW očima Queensu

Chatty
Kdo? Značku založily v roce 2005 Radka Sirková a Anna Tušková. V jejich tvorbě je velmi znatelný mix pánských a dámských siluet a především láska k řemeslu, kterou oceníš hlavně při bližším pohledu.
Proč? Hesla “Méně je více” se dámy rozhodně nedrží, a tomhle případě je to jedině dobře. Mix originálních printů, všemožných vzorů a látek může na první pohled působit chaoticky, jako celek ale tvoří hravou a především nositelno kolekci. Inspiraci našly designérky v plavečáku, na ping-pongovém stolu nebo kurtu na basketbal. Na módní olympiádě jménem #MBPFW za nás Chatty rozhodně získávají zlatou medaili. Právem.
Co k tomu? Nike Cortez. Legenda legend.

MBPFW očima Queensu

Jan Černý
Kdo? Student UTB ve Zlíně, sympaťák a především jeden z mála pionýrů pánské módy. Honza je v našich česko-slovenských módních končinách vycházející hvězda. Bez nadsázky.
Proč? Show na letenské pláni ve spolupáci s umělcem Martinem Lukáčem přístupná široké veřejnosti byla bezesporu největším počinem mladého talentovaného designéra. Byla to oslava mládí, ojetých aut, československé historie a v neposlední řadě streetwearu. V kolekci najdeš dekonstruované košile, asymetrické vesty a hesla jako “egotrip” či “autobazar”. Pánská část našeho officu dává všechny své palce nahoru (ta dámská vlastně taky).
Co k tomu? Hezká alternativa k Honzovým “prestižkám” budiž tenisky od New Balance.

MBPFW očima Queensu

Adam Kost
Kdo? Teprve třiadvacetiletý student UMPRUM (ateliér Designu oděvu a obuvi), který se zabývá ryze pánskou módou.
Proč? V Adamově tvorbě je cítit inspirace Rafem Simonsem, a toho my tuze rádi! V letošní kolekci se pánská móda prolíná s dámskou a konfrontuje tím naše vnímání genderových stereotypů. Oversized vzorované svetry se spadlými rameny a široké vlněné kalhoty v sytých odstínech od růžové až po oranžovou střídají jednoduché obleky a košile. Hranice mezi pánskou a dámskou módou se čím dál tím víc ztenčuje. A při defilé na přehlídce tuhle myšlenku potvrdila fulltime diva Vanda Janda, která byla v čele armády modelů v outfitu od Adama. Od hlavy až k patě.
Co k tomu? Nike Air Force 1. I ty nejobyčejnější budou vypadat skvěle.

MBPFW očima Queensu

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(