☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Moon Boot – pohodlí přímo z Měsíce

Píše Šimon, 25.10.21

Psal se tehdy 21. červenec 1969, když se Neil kouknul na hodinky, co zrovna ukazovaly 2:56, a řekl si, že se skočí trochu provětrat. Byl sice na služebce teprve necelých pět dní, ale připadalo mu, jako by to byl spíš měsíc. To to letí, pomyslel si. S outfitem si hlavu nelámal, koho by v tuhle hodinu venku asi tak potkal. Hlavní je pohodlí. A přece si nenechá zkazit vztyčování vlajky na povrchu Měsíce tlačícím palcem…

Velký krok, ještě větší sněhule
Těžko říct, jestli chtěl být Ital Giancarlo Zanatta taky někdy kosmonautem. Co ale chtěl určitě, bylo pohodlí a nohy v teple i v třicetistupňových mrazech, aniž by kvůli tomu musel dobývat jiné planety. Když koncem téhož roku, kdy si Neil Armstrong vyšel na svou noční procházku, hleděl Giancarlo na skicu bot, které jako by těm Neilovým z oka vypadly, hned si to uvědomil. Tentokrát nepůjde jen o velký krok pro lidstvo, ale o ještě větší krok pro člověka. A právě tehdy byly položeny základy budoucího vzniku značky Moon Boot.

Sněhule Moon Boot se své předloze z Neilova botníku nepodobají jen svým vzezřením, ale i svou lehkostí a antigravitačním pojetím. Na rozdíl od Neilova páru se ale jejich antigravitační moc projevuje tak, že stěží zapadnou na dno tvého botníku. Zkrátka jim to nedovolíš, až uvidíš, jak se snaží, abys ty nezapadla do závěje. A že jim to jde výtečně. Ještě aby se nesnažily, když už tě připraví o potěšení z riskantního přeskakování špinavé sněhové břečky po ostrůvcích čerstvě napadaného prašanu. Holt v nich tahle aktivita postrádá to vzrušení, protože ať už došlápneš kamkoliv, tvoje nohy si budou dál pěkně v suchu užívat iluzi stavu beztíže.

Moon Boot – pohodlí přímo z Měsíce

Do hor i do města
Někdo si při pohledu na sněhule nesoucí příznačný název Moon Boot představí expedici za polární kruh, jiný si vzpomene na brigádu v podobě doplňování zboží v obrovském mrazáku v Makru. Zkrátka extrémní podmínky, v nichž dělí člověka od uklouznutí na ledové kře, případně mražených jahodových knedlících, jen notná dávka štěstí a protiskluzová podrážka. A na tu je v případě značky Moon Boot spoleh jak při chůzi v závějích, tak při zdolávání pouliční plískanice, která italským sněhulím chutná, i když je tuze přesolená.

Možná máš ale při pohledu na vesmírné tvary sněhulí Moon Boot mnohem větší obavy z jejich extravagance než z toho, že by kapitulovaly tváří v tvář první sněhové vločce. Jenže i když se na první pohled může zdát, že jejich jediným módním molem je povrch Měsíce, účastní se se stejnou lehkostí i přehlídek na naší domovské planetě. Důkazem je nejen přítomnost sněhulí Moon Boot v botnících Kim Kardashian, Claudie Schiffer nebo Kate Hudson, ale především řada kolekcí, v nichž značka spojila síly se světoznámými návrháři a módními domy. Svůj designový rukopis propůjčil těmto sněhulím v minulosti třeba Jeremy Scott a ruku k dílu přiložily i značky jako Moncler nebo Jimmy Choo.

Přistání ve správné velikosti
Díky měkkému svršku a štědré podšívce není v případě Moon Boot výběr velikosti taková svízel jako obvykle – boty se zkrátka přizpůsobí. Proto najdeš u většiny modelů univerzální velikostní rozpětí 35–38 a 39–41. Těžko se to představuje, ale tak už to s výlety do vesmíru bývá.

Co si ale nemusíš jen představovat, je všechno to pohodlí, o kterém byla řeč. Mrkni na naši nabídku Moon Boot a přesvědč se sama!

Moon Boot – pohodlí přímo z Měsíce
Moon Boot – pohodlí přímo z Měsíce


Moon Boot – pohodlí přímo z Měsíce

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(