BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Můj splněný sen: na stáži u ODIVI

Píše Natálka, 28.08.19

Můj příběh s ODIVI se datuje až někam do roku 2015. Tenkrát jsem na tuhle módní značku, kterou založila Iva Burketová, narazila v nějakém časopise, mám pocit, že v ELLE. Bylo mi čtrnáct a hltala jsem každý Ivin kousek. Když mě pak Queens přibral do svého týmu influencerů, tajně jsem doufala, že by mi to mohlo pomoct splnit si sen - pracovat v módní značce a podílet se na tvorbě přehlídky na fashion week.

Bylo to nějak na jaře, když jsem měla schůzku s Queensem a bavili jsme se o spolupráci právě s Ivou, protože Queens Ivu také podporuje. Měsíc na to byl ples Sobje, kde za mnou Iva přiběhla s tím, že se jí líbí moje ruka pomalovaná obrázky od Basquiata a jestli si ji může vyfotit. Chudák vůbec netušila, kdo jsem a co se na ní chystá. Pak jsme se poprvé sešly a společně se tomu zasmály. A v červenci 2019 jsem začala pracovat jako její stážistka.

Můj splněný sen: na stáži u ODIVI
Můj splněný sen: na stáži u ODIVI

Jak taková stáž vlastně probíhá? Iva sídlí v krásných prostorách pražského komplexu SmetanaQ. První patro (Galerie Bottega) je vyhrazené módním návrhářům a kromě ODIVI tu má ateliér třeba značka NAUT nebo návrhářka Daniela Pešková. A v přízemí je kavárna, kam si chodíme pro Matchbatu (přísahám, že snad nic jinýho nepijeme, Prosecco teda nepočítám).

Můj splněný sen: na stáži u ODIVI
Můj splněný sen: na stáži u ODIVI
Můj splněný sen: na stáži u ODIVI
Můj splněný sen: na stáži u ODIVI

Protože nejsem z Prahy, dvakrát nebo třikrát týdně za Ivou do SmetanaQ dojíždím. Kolem deváté vyrážím vlakem z Hradce Králové, na cestu si ještě stíhám koupit cold brew a ve sluchátkách mi hraje Solange, Sevdaliza nebo Kelsey Lu. Dodělávám práci, kterou mi Iva zadala, nebo se věnuju sociálním sítím – spravuju Instagram ODIVI a Sobje a mám přístup i k facebookovým stránkám.

Do ateliéru dorazím kolem poledne, čeká tam na mě ještě druhá stážistka Blanca. Iva nám rozdá úkoly, které jsou pokaždé jiné. Psala jsem třeba popisky na ODIVI eshop, dělala inventuru, skládala oblečení (a že to při atypických střizích není zase taková sranda), přišívala cedulky, natahovala gumičky do šatů nebo po celé Praze sháněla švadlenu.

Můj splněný sen: na stáži u ODIVI
Můj splněný sen: na stáži u ODIVI

S Blancou jsme taky zorganizovaly instagramové sample sales a v second-handových sakách si zahrály na modelky. Skvělý zážitek bylo i focení na eshop s Terezou Valtovou a Ivanem Kaššou, které jsem celé dokumentovala. Každý den je jiný a unikátní, rutina opravdu nehrozí. Jednou je to třeba brainstorming k přehlídce na fashion weeku, podruhé zkouška makeupu v kanceláři Douglas.

A jak bych svoji stáž zhodnotila? Jednoduše jako splněný sen. Může to znít jako klišé, ale jsem za tuhle úžasnou příležitost neuvěřitelně vděčná. Poznala jsem zákulisí módního světa a vyzkoušela si, jaké obrovské úsilí obnáší věci, které jsem předtím brala jako samozřejmost. Naše úsilí za celé léto vyvrcholí 1. září 2019 ve 21.00 v pražské Invalidovně přehlídkou ODIVI na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, kterou budeme streamovat online. Máte se na co těšit!


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(