BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

My Top Kicks x Ady

Píše Adam Š., 20.01.14

Ady je „náš člověk“ od úplných začátků. Jeden ze spoluzakladatelů webu Sneakers.cz, který se objevil i v kapitole o sneakerheads v knize Kmeny. Jeho My Top Kicks tak bez překvapení patří mezi nejzajímavější díl tohoto seriálu.

Adam, Ady, atothey. Narodil jsem se v Ostravě, kde jsem prožil velkou část života. Poslední roky ale trávím v Praze. Moje první tenisky byly adidas Country, po nichž těsně následovaly kotníkové Nike Air Force 1 v white/red barvě, to byl tak rok 2003. A pak už to jelo. Dnes jsem někde nad 100 páry a zatím to nevypadá, že by závislost polevovala.

Nejblíže mám k běžeckým modelům, ale několik polic patří i basketbalovým kouskům. Jsem velkým fanouškem japonské značky Asics a britsko-amerických New Balance a přesto se do mých Top Kicks žádné nedostaly.

Bude to znít jako klišé, ale všechny tenisky ve sbírce se mi vážně líbí a vybrat 3 modely je těžké, vybíral jsem tedy hodně pocitově a s nostalgií.

Ben Drury x Nike Air Max 1 ‘Hold Tight’

Pro mě nejgeniálnější kolaborace AM1 vůbec. Jak konceptem, tak zpracováním. Boty jsou zevnitř kožené (koženka, kdo ví?), šedý pruh je z 3M materiálu. Perfektně sedí a oproti jiným Air Max 1 s kůží uvnitř, nevržou! ;) Společně s teniskama byla v kolekci i windrunnerka, ke které jsem se ale bohužel nedostal.

Pořídil jsem si je někdy na podzim 2006 v pražském Queensu a těch 8 let užívání se na nich už podepsalo, bohužel. Hrozně bych si je chtěl pořídit ještě boxfresh, takže kdyby měl někdo US 10, volejte.

My Top Kicks x Ady

Jordan Spiz’ike „Do the Right Thing“

Tyhle nádhery jsem koupil někdy na jaře 2008 ve výprodeji v jednom berlínském obchodu s teniskama. Ležely tam dlouho, nikdo je nechtěl a cena po slevě byla pěkných 70 EUR.

Oproti trojkám a čtyřkám jsou nesmírně nepohodlné, ale barevně mě dostávají i po letech. Spizike je podle mě nejpovedenější mash-up Jordanů, který kdy vypustili do světa a pak, Do the Right Thing je prostě kultovní film.

Musel jsem je mít, Mookie by mi to neodpustil. ;)

My Top Kicks x Ady

adidas Tech Super 2.0 Black & White Vapour

A abych nezůstal jenom před rokem 2013, zařadil jsem do výběru i jedny z mých aktuálně nejnošenějších sneakers. Loňský release adidas Tech Super 2.0 v černé barvě s leopard printem jsou výborné boty. Velmi příjemné na nošení, jednoduché, ale kruté. Vypadá to, že adidas se zase dostává do formy.

My Top Kicks x Ady

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(