BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

My Top Kicks x DJ Maztah

Píše R, 30.05.13

Máme tu další díl našeho seriálu My Top Kicks a v něm oblíbené tenisky Dje, kterého můžete potkávat pravidelně v předních pražských klubech M1 a Radost FX a koncertního parťáka TafrobaDje Maztaha!

Vybrat top 3 tenisky je pro mě stejně nadlidský úkol jako je pro djje vybírat tři nejoblíbenější skladby či alba. Toto byla naprosto ohraná a nudná fráze, takže si dovolím napsat o třech sneakers, který se za uplynulý půl rok na mých nohou objevovaly nejčastěji.

Air Jordan III

S trojkama jsem se poprvé setkal už téměř před dvaceti lety. V těch dobách jsem hrál závodně basket a Michael Jordan byla moje modla a první hvězda NBA, kterou jsem velmi pozorně sledoval. Dodnes mám někde plakát MJ, na kterým je vyfocenej v letu na památným slam dunk contestu v roce 1988. Tehdy se ve svejch trojkách White/Cement a v červeným dresu Bulls odrazil od šestky a neuvěřitelným, několika sekundovým plachtěním celou soutěž vyhrál a porazil Dominique Wilkinse z Atlanty Hawks. Mrzí mě, že jsem právě tyto modely OG s Nike logem na patě letos v zimě nesehnal.

Jordan 3 jsou moje top kicks a vůbec nezáleží na barevné kombinaci. Nejčastěji chodím v True Blue ale rád mám i šedý Stealth, ve kterých tu moc lidí nevídám. U těch jsem akorát původní bílý tkaničky vyměnil za černý. Pro mě to jsou nejen designově nejpovedenější Jays, ale zároveň i nejpohodlnější. A i když preferuju tenisky, kde dominuje bílá, Black Cement je model, kterej vypadá stejně dobře (ne-li líp) i v černé.

My Top Kicks x DJ Maztah

Air Jordan IV Fire Red

Co se týče čtyřek, vždycky se mi líbily White/Cement, dokonce si vzpomínám na nějaký starý reklamy s Jordanem v prehistorickejch basket časopisech z roku 1989–90, který nám ukazoval náš trenér. Jakmile se ke mě dostali minulej rok v létě Fireredy, šly bílý cementy do ústraní a ze čtyřek jsem preferoval právě tuto colorway. Libí se mi jejich výraz, pestrost a důraz na detail, každej si jich hned všimne. A miluju dlouhej jazyk čtyřek, kterej vždycky dobře drží vystrčenej před nohavicí kalhot.

My Top Kicks x DJ Maztah

Air Jordan XX

Abych nemluvil jen o klasickejch a notoricky známejch retro modelech, zmíním ještě Jays XX. Tyto tenisky nosím na nohou, když si jdeme s přáteli zahrát basketbal. Dlouho jsem hledal vhodný boty a byl jsem témeř rozhodnutej pro LeBrony nebo i retro Jays modely z konce devadesatejch let. Jednou se ke mě dostal čirou náhodou, díky Martinu Hýžovi z Queens shopu Air Jordan Count Down Pack z roku 2008. Tehdy vyšly v tomto balení po sedmi letech legendární Jordan 3 Black Cement, doplněný právě o Jordan XX, aby dohromady tvořily magické číslo 23, jenž Michael Jordan nosil na dresu v dobách své největší slávy. Nejdřív jsem je opovržlivě s nevěřícným pohledem nechal v krabici, abych jim nakonec přeci jen dal šanci. A hraju v nich doteď. Jsou skvělou kombinací nízkých bot rozehrávačů a vysokejch tenisek podkošovejch titánů – mají totiž velmi zajímavou přezku, která celkem dobře zpevňuje kotník a achilovku. Vypadají hodně futuristicky, i díky speciálnímu designu z toho packu a občas budí u milovníků tenisek zaslouženou pozornost.

My Top Kicks x DJ Maztah

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(