☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

My Top Kicks x Orbital

Píše R, 05.11.13

V dalším díle našeho seriálu My Top Kicks se podíváme na tenisky, které vybral Martin Hýža aka Orbital. Řadu let důležitý člen našeho Queens teamu a zároveň zarputilý sběratel tenisek. Narazit jste na něj mohli jak v knize Kmeny, tak v aktuálním DVD dokumentu CZECHSNEAKERHEAD.

Ahoj, jmenuji se Martin a můžete mě potkat v Ostravě.) Na zádech už mám tři křížky+. K teniskám jsem se dostal docela náhodně, když mě jeden z mých nejlepších přátel upozornil na sneakers.cz v době, kdy jsem žil v UK. V té chvíli jsem měl 4 páry a byl zarputilým nepřítelem Nike/Jordan tenisek. Do té doby byly mými favority tři pruhy. Obzory se otevřely, stejně jako má peněženka spadl jsem do toho ani nevím jak. V současné chvíli vlastním něco okolo 100 párů, ale průběžně se to mění nahoru i dolů. Na rozdíl od některých pro mě není až tak těžké vybrat 3 top modely.)

adidas ZX 8000 Aqua

Těžko dát na první místo jiný model. Pro mě most wanted od první chvíle co jsem je spatřil. Prohrál jsem asi 10 aukcí v posledních vteřinách, ale nakonec jsem jedny ulovil. V současné chvíli je mám 4× (co kdyby náhodou). Pro mě jsou synonymem konce 80.let a cw nikdy žádné jiné kecky nepřekonaly. Touto cw jsem se také nechal inspirovat při vytváření svých ID. Jejich pohodlnost se může naprosto rovnat s bačkůrkami typu Air Max 90 nebo Air Max 1. Můžete je například spatřit v klipu I want your soul od Armanda Van Heldena.

My Top Kicks x Orbital

Nike Air Max 1 '87 Sport Red

Ikona. Jiné slovo mě asi nikdy s těmito kix nenapadne. Možná ještě Overkill. Poprvé jsem se uviděl ve sbírce uživatele F81 (sneakers.cz) a věděl jsem, že v mé sbírce nesmí chybět. Bohužel ceny na aukčních portálech byly v té době mimo mé finanční možnosti a tak jsem vyčkával. Naštěstí jsem se díky pracovní cestě do Berlína mohl stát součástí fronty před ikonickým shopem Overkill. Čekání od 23h se vyplatilo a stal jsem se jejich hrdým majitelem. Zároveň při mně stálo štěstí a druhý pár zcela náhodně přistál i na Queens, takže jsem si jej hned zabavil.) Je to naprosto jednoduchá cw, ale v této jednoduchosti je opravdu vše co mají top kicks mít. Zároveň se jedná o první Air Max v historii, takže jejich hodnota v teniskovém světě je neoddiskutovatelná.

My Top Kicks x Orbital

Puma Disc Blaze Tetris Pack

Pro někoho možná překvapení, že se v seznamu neobjevily žádné J's, ale jde o hype a nevím, zda se mi budou líbit i za 5 let. Což s naprostou jistotou můžu říct o beztkaničkových Pumách. Pamatuji si je už od základní školy, kdy je měl jeden kluk z vyššího ročníku a já jsem vůbec nechápal o co tady běží. Bez tkaniček? To jako jde? Psal se cca rok 1994. Oba páry z Tetris packu jsem koupil v totalním výprodeji za hubičku a od chvíle, kdy mi je kamarád poslal se oboje staly mými top keckami v botníku. Jejich futuristický vzhled mě nikdy neomrzí, stejně jako neustálé poznámky od známých i cizích jedinců, co je to za hrůzy. Jejich pohodlnost se může rovnat se všemi ostatními top teniskami.

My Top Kicks x Orbital

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(