☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Něco mezi leanem a láskou alert!

Píše Radim, 31.07.16

Je neděle a pokud fakt nemáte dneska co na práci, je ideální moment na to, aby jste se teď se mnou ponořili do tajů dnešního článku. Půjdeme totiž trošku do hloubky.

Jeff Staple je dle mého názoru jednou z nejdůležitějších postav teniskového světa posledních 15 let. A jeho názor má i pro mě obrovskou váhu. Pro Complex Mag se rozpovídal na téma, proč byla v 90. letech minulého století sneakers scéna lepší, než je teď. A je to fakt úžasný čtení. Pro mě osobně je to samozřejmě daný i tím, že už mi taky táhne na 30 že jo a celou tuhle věc cítím už trochu jinak, než současní sneakerheads.

Něco mezi leanem a láskou alert!

Btw. když už je řeč o zakladateli značky Staple, znáte tu Štěrboholy story o Nike Dunk SB Pigeon? Tenisky, který se prodávají za 5 000+ dolarů, byly jen krátce po releasu v hromadě kusů v pražském Nike outletu. A takový bomby tam ze startu byly pravidelně. Jus know.

Major key alert 🔑! V pátek vyšla očekávaná deska DJe Khaleda a já tady o ní mluvit určitě nebudu, protože o ní už všechno dávno víte. Mluvit budu o návštěvě DJ Khaleda v rádiu Hot 97, v pořadu Ebro in the Morning, který hostují Ebro Darden, Peter Rosenberg a Laura Stylez. Ve Spojených státech je formát rádiového pořadu stále relevantní i v roce 2016. Lidé poslouchají rádio v autech a ze záznamu na Youtube. DJ Khaled byl tento týden právě v této show a nedopadlo to takhle crazy, jako když tam byl naposledy. A paradoxně vůbec nemluvil o nové desce Major Key. Vůbec! Rozhovor se prolínal tématy jako Barack Obama, jak poznal Fat Joea a jak Joey Crack u něj v garáži nahrával svůj největší hit Lean Back a samozřejmě mluví o lásce, protože love is the key, love is the answer.

A samozřejmě byste mohli namítat, že je DJ Khaled jenom snapchat figurka, která dosáhla už úplnýho vrcholu otravnosti. Ale jednu věc mu prostě upřít nemůžete – vášeň pro věc, kterou dělá a který je oddaný 24 hodin denně. Nemůžete mu upřít to, že miluje život a že se každou minutu snaží přistupovat ke světu v pozitivním duchu. A přesně tohle byste si měli vzít i z následujícího rozhovoru na Hot 97.

A možná má tenhle pozitivní vibe v Miami dopad i na zakladatele sad rapu Yung Leana. Protože právě v Miami, při nahrávání svojí poslední desky Warlord, se Yung Lean málem ufetoval k smrti. Ale to už je minulost a jak dokazuje aktuální dokument od Noisey, Yung Lean se poprvé v životě usmívá. Interpret, který založil svojí hudební kariéru na depresích a testování všech drog světa, nyní přistupuje k životu obráceně než dřív a očividně mu to prospívá. Ale abyste pochopili tuhle Yung Leanovu životní změnu, udělejte si čas a projděte si tenhle dlouhej editorial ve Faderu. Pochopíte spoustu souvislostí Yung Leanovy tvorby a třeba videoklip Miami Ultras vám otevře úplně jiný pohled na tohodle švédskýho rappera.

Je totiž hrozně důležitý brát věci komplexně. Chápat souvislosti a nenechat si namluvit pouze názory jedný strany mince. Klíč. 🔑

No a pokud jste to dočetli dneska až sem, vypadá to, že vás tenhle obsah fakt zajímá. Moc si toho vážim, děkuju! A proto by podle mě neměli zapadnout taky tyhle stories z uplynulého týdne, které jsme publikovali na našem blogu:
Rozhovor s Maximem Habancem
Zbeezy a jeho hudební tipy pro vaše přehrávače
Profil Hiroshiho Fujiwary

Tak zase za týden! ✌


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(