☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Několik rad k prvnímu tetování

Píše Dan K., 17.05.18

Chystáš se skočit do světa tetování? Tak to gratuluju! A protože já sám už jsem několik kérek nastřádal, dal jsem pro tebe dohromady pár rad a tipů, který ti můžou pomoct. Držím palce a ať je to ta nejlepší první kéra ever!

Hledání tatéra. Ne každý dokáže mluvit padesáti světovými jazyky, a to stejný platí i pro tatéry – ne každý tatér umí všechny styly a druhy tetování. Než tatérovi napíšeš, zkoukni jeho práci, abys měl představu, čím se zabývá a co kreslí za návrhy. Pokud dělá černobílý old school kérky, neudělá ti abstraktní kéru plnou barev. Najdi si někoho, kdo dělá styl, co se ti líbí, a klidně se hodně ptej. A taky se neboj dát mu trochu prostoru na vylepšení tvýho nápadu, je to profík a ví co dělá.

Iluze vs. Realita. Viděl jsi na instagramu skvělej rukáv a řekl sis: „Wau, to bych chtěl taky?“ Bohužel k němu vede dlouhá a trnitá cesta. Nefunguje to tak, že přijdeš, zaplatíš 3 tisíce, za hoďku a půl odejdeš s rukávem a budeš si do konce života vesele pískat. Já ten svůj skládám už rok a plave v něm tak 25 tisíc.

„Kámoš mýho kámoše tetuje a udělá ti to levněj.“ Týhle větě se za každou cenu vyhni, pokud nechceš, aby byl z tvýho japonskýho draka polochcíplej motýl, nebo jsi měl místo mini srdíčka výtvor žáka 1. třídy. Za špičkovou práci se prostě platí. A u tetování to platí dvojnásob. Budeš ho na sobě mít až do konce života, tak na něm není radno šetřit – buď kvalitní tetování, nebo žádný.

Jméno tvojí holky/tvýho kluka. Tohle je největší prokletí, co může být. Žádný iniciály ani data seznámení s drahou polovičkou, protože to nosí smůlu. A kdyby se náhodou stalo, že přijde rozchod, budeš kámošům do konce života vysvětlovat, že to vlastně není jméno tvojí bývalý holky, ale tý roztomilý želvičky co máš doma.

Tetování bolí. Hrozně rád bych ti řekl, že to není pravda, ale bohužel. Tetování bolí a bolest je součástí života. Samozřejmě ji každý snáší jinak, někdo u tetování spí a někdo (třeba jako já) se kouše celou dobu do prstu, naříká a vymýšlí, jak si zkrátit to dvouhodinový utrpení. Záleží i na místě, kam se necháváš tetovat, a na velikosti. Spoustu lidí kolem mi říkalo: „Ale mě to třeba nebolelo.“ To tvrdí ti, co mají jednu malou tečku na noze a neznají tříhodinové sessions, kdy se člověk klepe a radši to nechá na příště, protože to už prostě nejde. Moji šampioni v bolestivosti jsou určitě vnitřní strana ruky (čím blíž podpaží, tím horší) a stehno. A první místo má jednoznačně loketní jamka (tam, odkud se bere krev) – to jsem extrémně protrpěl.

Už máš dohodnutý termín? Teď přichází ta nejhorší fáze – čekání. Ta doba se zdá nekonečná. Den před prvním tetováním jsem nemohl spát a nevěděl, co přijde. Rozhodně tam nikdy nechoď po párty (nebo rovnou z ní) se zbytkovým alkoholem v těle. Krev totiž jeho vlivem víc proudí a při tetování to dělá neplechu. A ještě jedna dobrá rada, kterou hodně lidí podceňuje – nikdy si na sebe neber bílý triko, protože bude zničený od inkoustu.

Když je tetování hotový, ještě zdaleka to není konec. O tom, jak bude tetování vypadat, totiž tak z 50 % rozhoduje následná péče o něj. Dodržuj všechny instrukce, co ti tatér dá, klidně si to napiš. Až přijde čas sundat fólii z tetování, opláchni ho vlažnou vodou a jemně usuš. Teď přichází fáze mazání. Jakmile je tetování suchý, hned ho namaž. Je jedno, jestli Bepanthenem, mastičkou z marihuany, nebo obyčejnou vazelínou. A bacha i na sluníčko, to je nepřítel tetování číslo 1, protože po něm bledne barva.

Po prvním tetování se lidi dělí na dvě skupiny – ti, kterým stačí jedno a už nikdy nejdou, a ti, který to pohltí a každý měsíc mají další nový kousek. Pokud dodržíš všechny tyhle body, tak se štěstím skončíš v tý druhý skupině.

Několik rad k prvnímu tetování Několik rad k prvnímu tetování Několik rad k prvnímu tetování Několik rad k prvnímu tetování Několik rad k prvnímu tetování Několik rad k prvnímu tetování

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(