Jaro už kvete 🌸 Obleč nejkrásnější barvy NOVÝCH KOLEKCÍ
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

New Brand: sustainable Ecoalf ze Španělska

Píše Klára, 19.03.21

Představujeme ti novou sustainable značku v Queensu, která se jmenuje Ecoalf. Pochází ze Španělska a z odpadu jako staré rybářské sítě, plasty z moře, pneumatiky nebo kavárenské zbytky vyrábí kvalitní a nadčasové základy šatníku. Třeba takovou obyčejnou PET lahev, kterou člověk v průměru používá 15 minut, než ji vyhodí do koše, dokážou přetvořit v kabát s životností 30 let.

Kromě toho, že pracuje výhradně s recyklovanými materiály, funguje Ecoalf udržitelně i jako firma. Podobně jako legendární Patagonia má mezinárodní certifikát BCorp (Benefit Corporation), který označuje společnosti, co mají namísto maximálního zisku za cíl co největší obecnou prospěšnost.

New Brand: sustainable Ecoalf ze Španělska

S nápadem přišel v roce 2009 Javier Goyeneche. Chtěl založit 100% udržitelnou módní značku, která bude postavená na co nejšetrnějším využívání přírodních zdrojů s ohledem na příští generace. Tahle myšlenka v něm uzrála po narození jeho dvou synů Alfreda a Alvara, podle kterých své nové podnikání taky pojmenoval.

Pod hlavičkou Ecoalf tak vznikají unikátní sustainable kousky, které svou kvalitou a designem bez problémů konkurují běžné produkci, a ve spoustě ohledů je předčí. Člověk při nákupu nemusí dělat kompromis mezi stylem a čistým svědomím, ale může mít bez problémů oboje najednou.

New Brand: sustainable Ecoalf ze Španělska

Za tu dobu, co jsou na trhu, navázali v Ecoalf spolupráci s více než 3 000 rybáři z celého světa a ze dna moří a oceánů společně vylovili přes 600 tun odpadu, který proměnili ve fashion kousky. Zrecyklovali 200 milionů plastových lahví a 100 tun starých rybářských sítí a vyvinuli přes 300 nových druhů textilií z různých druhů odpadních materiálů.

Ecoalf má v nabídce basic oblečení základních barev i střihů, které vydrží spoustu let nehledě na aktuální trendy, ale i printová trička nebo mikiny výraznějších barev pro osvěžení outfitu. Popularizovali taky heslo There is no planet B, které se postupně stalo sloganem udržitelného hnutí po celé zeměkouli. Díky Ecoalf ho můžeš nosit hrdě na hrudi i ty – 10 % z prodeje téhle statement kolekce jde zpátky do Ecoalf Nadace, která se zaměřuje na očistu Středozemního moře.

V Queensu najdeš trička a mikiny a doplňky z jejich nejnovější kolekce, která se jmenuje Lost Colors. Název odkazuje k zářivým barvám oceánu, které jsou ve skutečnosti voláním o pomoc. Globální oteplování, znečištění ovzduší a odpad ho dramaticky ovlivňují a koráli v moři nám svými fascinujícími barvami signalizují, že jsou na pokraji záhuby. Ecoalf na tenhle problém upozorňuje a zároveň nabízí udržitelnou módní alternativu těm, kterým není osud naší planety lhostejný.

New Brand: sustainable Ecoalf ze Španělska

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(