Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Navigace:

Nike Air Max 98 aka dad shoes se vrací na scénu

Píše Klára, 11. 2. 2018

Letos je to přesně 20 let od chvíle, co Nike tyhle tenisky poprvé představilo světu. A upřímně, nebyla to tenkrát žádná velká sláva. Není čemu se divit, protože měly hodně těžkou startovací pozici. Přišly totiž po vyhajpovaných Air Max 97, do kterých se okamžitě zamilovali všichni sneakerheads, a Air Jordan 12, ve kterých MJ vyhrál svůj pátý NBA titul.

Nike Air Max 98 byly tak trochu za otloukánka. Přes obrovská očekávání nepřinesly žádnou zásadní technologickou inovaci a jejich robustní silueta úplně neodpovídala tehdejšímu diktátu vyštíhlených tenisek. Vysloužily si dokonce hanlivou přezdívku dad shoes a docela rychle se na ně zapomnělo. Na svou první velkou chvilku si musely počkat dlouhých 8 let, kdy dostaly refresh pod hlavičkou Supreme.

Teď se ale znova vrací na scénu a vypadá to, že konečně nastal jejich čas. Rok 2018 se totiž nese ve znamení devadesátkové estetiky a přesně tyhle tenisky mají ten správný vibe. Nic nedoplní široké track pants líp než Air Max 98 ve dvou OG barevnostech. Posledních pár kousků Tour Yellow najdeš online na webu, na Gundam mrkni sem. Rychlost je zásadní, protože po těchhle teniskách se okamžitě zapráší a ty toho pak budeš pekelně litovat.

Nike Air Max 98 aka dad shoes se vrací na scénu
Nike Air Max 98 aka dad shoes se vrací na scénu
Nike Air Max 98 aka dad shoes se vrací na scénu

Přečti si ještě něco!

Ups! Váš prohlížeč už něco pamatuje a doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(