BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

ODIVI backstage na MBPFW

Píše Klára, 29.03.18

Jak vypadá ODIVI backstage při přípravách na Mercedes Benz Prague Fashion Week? Obrovský množství práce, co my smrtelníci nevidíme, stres, bezesný noci…a taky hromada tenisek Nike. Zajímá tě, jak se připravuje kolekce na největší fashion akci v Česku? Vyzpovídali jsme módní návrhářku Ivu Burketovou, která za značkou ODIVI stojí, takže pro tebe máme informace přímo z první ruky.

ODIVI backstage na MBPFW

Kolik času ti zabralo ušít kolekci, kterou jsi na jarním Fashion Weeku představila? Jde o 2–3 měsíce intenzivní práce a tak týden dva před přehlídkou skoro nonstop. Důležitý je ale říct, že jsou to jenom samply. Vytvořit takovou kolekci i k následnému prodeji by trvalo přibližně další půl rok a stálo by to neuvěřitelný prachy. To by ji musel po přehlídce někdo celou objednat a zaplatit, což se u nás zatím neděje.

A jak velkej tým máš kolem sebe? Jádro je asi 6 lidí ve studiu a externí švadleny, fotografové, grafik a prostě každý, kdo má ruce a nechce nás nechat v naší zoufalosti:) Každou sezonu se kolem přehlídky připojí ještě další. Šéfka naší backstage, naše bývalá stážistka, létá každou sezonu pomáhat z Londýna a další holky odskakují od své pravidelné práce.

Tahle otázka určitě vrtá hlavou spoustě z nás – dají se modely z přehlídky někde sehnat? Kolekce je pro sezonu podzim a zima 2018, takže by měla být k prodeji až od září. Vybereme z ní ale jen pár kusů, který dovyrobíme. Konkrétní samply z kolekce pak ještě vezeme na přehlídku v Římě. Kousky taky oběhnou několik focení editorialů do časopisů a nakonec nejspíš uspořádáme nějaký sample sales u nás ve studiu.

Všichni modelové obuli tenisky Nike, za nás teda rozhodně palec nahoru. Jaký kousky jsi vybrala a proč? Šla jsem tentokrát primárně po barvě, jelikož téma kolekce bylo “Barvy kůže” a celá se nesla v tónech béžové se zlatými akcenty. Totálně k tomu fitovaly zlaté Nike Air Max 97. Ty jsem nakonec nosila i já sama během celého Fashion Weeku. Pak to byl model Nike Air Huarache City ve světle béžové. Ten ocenily hlavně modelky. Molo bylo extrémně naleštěné a na podpatkách tam skoro nešlo chodit. Jedna cizí modelka měla ke konci i dost nepříjemný pád, a proto byla naše parta z tenisek nadšená a celá show tak díky tomu (a i díky rap a grime hudbě od Normana Batese) měla úplně jinou energii.


Na molu jsme viděli i Rap Rap a Win Win Love oblečení. Prozraď něco o vaší spolupráci. Finální styling na catwalk vznikl ze tří složek, které podle mě mohou být součástí každodenního přístupu k odívání mimo mainstreamovou cestu konzumu, alternativou, u které známe její příběh. Základní kousky šatníku z ODIVI ESSENTIALS, které odrážejí posledních deset let značky, jsme namixovali s oblečením z ODIVI x RAP kolaba s domácí streetwear značkou Rap. Za ní stojí otec hudebního vydavatelství Ty Nikdy Label Josef Změlík alias Idea a grafický designér Jan Kloss. Celé jsme to doplnili denimem, který miluju a chci s ním pracovat, ale mám pocit, že už je ho na světě moc a že není potřeba vytvářet nový. Proto jdeme cestou recyklace a přetváříme věci posbírané lokální značkou WIN WIN Love.

Máš ještě značku Sobje, řekneš o ní něco víc? Sobje je mladší ségra ODIVI, která nabízí alternativu ke klasickým svatebním modelům z půjčoven. Vyniká minimalistickým zpracováním, vzdušností a důrazem na udržitelnost. V nové kolekci ladí twist černé nevěsty do punku a styling s triky české značky RAP zase navozuje urban atmosféru. Nevěsta v šatech SOBJE nikdy neztrácí svůj ženský individualismus.

A co plánuješ do budoucna? Na co se máme těšit? Rozhodli jsme se uspořádat si ples, na který jsme vždycky chtěli jít. Každý tam může skrýt své pravé já za masku a osvobodit své alter ego. 14. dubna od 22:15 s námi můžete tančit na zeleném mramoru na Nové scéně Národního divadla. Dress code bude creative black tie v barvách černá, bílá a stříbrná za doprovodu masky a jeho dodržování bude striktně kontrolováno. Ve 2:00 pak nastane čas na sneakers switch – přezout se do pohodlných tenisek a protančit se v nich až do rána. Vstupenky jsou na GoOut a událost najdeš tady.

Tak to si rozhodně nenecháme ujít! A úplně poslední otázka: máš nějakej oblíbenej kousek z Queensu? Neobejdu se bez Air Max 95. Musím s nima být už docela trapná. Mám je v několika variantách a nosím primárně jenom je. Přitom se mi na začátku, když mi je NobodyListen navrhoval na jednu z minulých přehlídek, moc nelíbily. Jsou to nejpohodlnější boty, které jsem kdy obula.

Díky moc a držíme palce, ať se daří!

ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW
ODIVI backstage na MBPFW

Fotila Aneta Benediktová, @anetabenedict


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(