‼️ Ahoj, ve čtvrtek a pátek máme z technických důvodů zavřený shop v Ostravě. V pondělí tu pro tebe zase budeme! 💚
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Oslav s námi Nike Air Max Day

Píše Terka, 26.03.21

Vánoce jsou už dávno za námi a na vajíčka a čokoládovýho zajíce si ještě chvíli počkáš, to ale neznamená, že bys měl mít v diáři v kolonce “březen” prázdno. Pokud ti snad memo uniklo a kalendář ti stejně zeje prázdnotou - jako poslední dobou bohužel většině - nezoufej, nafoukni balónky a oslav s námi dnešní Nike Air Max Day!

Ještě když byla značka Nike známá jako Blue Ribbon Sports, bylo jasné, že jména Bill Bowerman a Phil Knight jen tak z paměti nevymažeme. A se firma rychle stala synonymem pro kvalitu a pohodlí, stejně tak rychle přicházela se stále novými a vylepšenými modely tenisek. A právě 26. března 1987 uvedli na trh uveden dnes již ikonický model Air Max 1. Jako první z rodiny Nike měla tato silueta viditelné odpružení a za tímhle designem nestál nikdo jiný než samotný Tinker Hatfield. Po úspěšném releasu pak poslali do světa několik “sequelů” originálu v čele s Air Max II, Air Max 95 a Air Max 97. Tyhle modely rychle převzaly pomyslné otěže popularity, která neopadla ani po více jak třiceti letech.

První oficiální Air Max Day se konal v roce 2014, když v Nike věnovali celých 24 hodin na oslavu 27 let této královny všech siluet. A nebyla by to značka Nike, kdyby v tento speciální den nepřišla s nějakou limitkou, tentokrát s teniskami Air Max 1 - Air Max Day. Od té doby je to už pravidlem a není tomu jinak ani tenhle rok, kdy si pro tebe v Nike připravili několik exkluzivních modelů a colorways.

V první řadě je to dlouho očekávaný návrat modelu DQM x Nike Air Max 90 “Bacon” z dílny Dave Ortize. Tohle kolabo spatřilo světlo světa poprvé v roce 2004 a podíl newyorského sneaker storu Dave's Quality Meat (DQM) je na téhle verzi slaninky znát i v 2021 aged verzi.

Oslav s námi Nike Air Max Day

Jako dalšího pána, eh siluetu, na holení tu máme debut Air Max 270 Pre-Day. Tenhle model v sobě kombinuje dědictví a tradici Nike Air Max s moderními prvky, které dohromady vytvářejí sleek lifestylovou tenisku s technologií Air a svrškem z prémiových materiálů.

Oslav s námi Nike Air Max Day

Třetí silueta, kterou si pro nás v Nike připravili, v sobě kombinuje prvky rovnou několika modelů. Ale už od prvního pohledu ti musí být jasné, že nemůže mít jiné označení než Air VaporMax, tentokát s dodatkem ”Evo” - Evolution of Icons.

Oslav s námi Nike Air Max Day

Marilyn sice řekla, že “diamonds are girls best friends” ale v Nike se podle všeho kamarádí striktně s krystaly Swarovski. A znovu to potvrzují těmihle kráskami Nike Air Max 97 Swarovski “Polar Blue”. Podobný model s označením “Silver Bullet” jsi už mohl zaznamenat v roce 2017, tentokrát jsou červené elementy nahrazeny modrými. To, co však zůstává, jsou krystaly Swarovski, kterými jsou tenisky poseté po celém svršku.

Oslav s námi Nike Air Max Day

Tak co, kterou si vybereš? Nebude to úplně snadný je ulovit, ale nezoufej. Pokud dostaneš všude L nebo ti prostě jenom nejdou tak úplně do stylu, nemusíš se bát, protože my v Queensu jsme vybaveni. Tady se mrkni na mých top 10 klučičích a holčičích Air Max siluet, nech se inspirovat a vykroč do jara v novém!

A jestli nemáš tenisek ještě dost, nezapomeň se na webu Nike registrovat pro přístup k jejich interaktivní cestě kolem světa. Na tomhle eventu tě seznámí s kulturou spojenou s Air Max, ale také budeš mít přístup k workshopům a exkluzivnímu kontentu, který ti přinesou ikonické tváře ze scény streetwearu.

Oslav s námi Nike Air Max Day
Oslav s námi Nike Air Max Day


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(