SLEVA minimálně 50 % 🚨 Lacoste, Calvin Klein a Tommy Hilfiger UŠETŘIT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu

Píše Anna, 15.08.22

Celou komunikaci ohledně návratu do školy se snažim držet v takový lince, abych tě zbytečně nestresovala a nechala tě užívat si léta, dokud to jde. Teď už ale přecházim trochu víc do ofenzivy, ale nemusíš se bát. Až totiž uvidíš, co je moje doporučení pro pánské outfity na blížící se školní rok, budeš se nakonec ještě na září těšit.

Na začátek něco o celkovém vibu, který bude letošní návrat do školy rámovat. Protože začátek září je ještě pořád léto, a taky protože žijeme v roce 2022, nečekej hned bahno, louže a ranní mrazíky. Kraťasy se pořád šiknou, stejně jako hoodie, kterou vždycky navlečeš ráno při cestě do školy a potom zase večer na cestě domů. Kdybych měla popsat atmosféru ideální outfitu třemi slovami, budou to: sport, outdoor a elegance. A teď ti vysvětlim, co všechno to znamená na konkrétních příkladech.

Kdyby ses mě zeptal před rokem, řeknu ti, že trendy už skoro neexistují. Jak ale říká jeden známý Čech, na jehož jméno si teď nevzpomínám, jenom blbec nemění svoje názory, a tak i já jsem letos přesvědčená o trendu tak silném, že nemá za poslední roky obdoby. Jsou to pastelové barvy a nekonečné množství variací hnědé, zelené, šedé a bílé. Teď už budu rovnou konkrétní a odkážu tě na nové kolekce od Daily Paper, kde najdeš hlavně příjemné hoodies a trička, potom určitě na značku Champion, která ti už roky nabízí top essentials za skvělou cenu a nakonec na Nike, od kterého nám teď přistála řada kalhot přesně definující to, o čem tu od začátku mluvím. Jo a málem bych zapomněl, určitě Carhartt WIP.

Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu
Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu
Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu
Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu

Když už přišla řeč na kalhoty, musíme si je trošku rozebrat. Posledních pár let patřilo techwearovým cargo pants. Teď tě vůbec nechci mást, cargo pants jsou super cool i teď a relevantní budou ještě pár následujících let, ale stále víc si na hezkých outfitech, které na ulici vnímám, všímám stále menšího počtu kapes. Nejde vlastně ani tolik o kapsy samotné, ale o reálný smysl pro toho, kdo je nosí. Částečně i vlivem outdooru se totiž v souvislosti s outfity začalo hodně skloňovat slovo "užitečnost", a proto pokud cargo pants, tak takové, u kterých budeš moct naplnit jejich funkční potenciál. A pokud jsi odpůrce kapes, pak velmi oceníš mé druhé doporučení co se týče kalhot, které bych nazvala baggy is the king. Široké kalhoty v širokém střihu, ve kterých se budeš moct v lavici pořádně roztáhnout aka “menspreadnout”. Udělej si svůj prostor a buď u toho v pohodě - hlavně dodržuj zásadu, ať ti neni těsno. Poděkují ti jak jednotlivé části tvého těla (😉), tak i tenisky, ke kterým široké nohavice u kotníku skvěle fitujou.

A tímhle oslím můstkem přecházíme k teniskám. Z pohledu barevného spektra bych se být tebou držela v opět duchu pastelů. A konkrétní tipy? Kdekdo mě za tenhle názor ukamenuje, ale klasiku v podobě bílých Air Forců nebo nízkých Dunků nech v loňském ročníku. Chceš být ten, kdo do třídy jako první přinese auru, kterou v následujících měsících ostatní přeberou? Pak si botník naplň značkama jako New Balance, Nike ACG, Suicoke nebo Reebok s jejich skvělou outdoorovkou Zig Kinetica II Edge. Ale ať si rozumíme, klasikou se Swooshem nebo třema proužkama na boku to rozhodně nezkazíš.

Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu
Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu
Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu
Pánský BTS guide: Tipy na outfit do školy i za školu

Shrnutí:

Pokud jsi právě přeskočil celý článek rovnou sem, nevadí, protože na řadě je rekapitulace, která připomene to základní. Barvy? Kromě klasiky v podobě černé a bílé je to primárně o odstínech hnědé, zelené a pastelu. Celkový outfit doporučuju v hodně volných střizích, a to hlavně co se týče kraťasů a kalhot, které by měly mít pouze takový počet kapes, který ti reálně bude k užitku. A když přijde na tenisky, je na čase osladit okoukané modely troškou outdoor vibu a elegancí například aktuálně velmi žhavých New Balance

🚨 Reminder na závěr: Než mě vezmeš za slovo, úplně nejpodstatnější při sestavování outfitu na návrat do školy je, aby ses cítil sám sebou. Pokud jde jakákoliv z rad proti tvému vkusu a přesvědčení, hoď ji do koše a řiď se podle sebe. Protože ať už vyznáváš jakoukoliv estetiku oblékání, bez ohledu na barvy, střihy nebo značky, nejlíp na tobě bude vždycky vypadat to, v čem se cítíš dobře. Snad to najdeš na Queensu ✌️


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(