BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Parlez: Napni plachty, vane svěží vítr z Bristolu!

Píše Šimon, 05.01.22

V našem přístavu právě zakotvila mladá anglická značka Parlez, která hledá inspiraci v mořeplavectví. Co si budem, ke slaný vodě máme v naší malebný kotlině nejblíž ve chvíli, kdy roníme slzy kvůli tomu, že tady žádná není, takže si toho pod onou mořeplaveckou inspirací nejspíš moc nepředstavíš. Možná ti teda vytane na mysli kapitán Jack Sparrow, případně gumový nafukovací lehátka tísnící se cestou do Splitu v kufru pod vrstvou vepřovýho lunchmeatu, ale ani jedna z těchhle asociací není tím, z čeho Parlez čerpá. 

Parlez: Napni plachty, vane svěží vítr z Bristolu!

Mořeplavectví pro značku představuje chvíle, kdy je člověk vydán napospas přírodě a soupeří s ní o svůj život, ale zároveň se s ní dostává do pozoruhodný harmonie. Respekt k planetě se přitom nezračí jen v kolekcích, který vznikají v anglických skicácích, ale hlavně v členství značky v iniciativě 1% For The Planet. To znamená, že Parlez věnuje rok co rok jedno procento svých příjmů organizacím, který se snaží o zachování přírodního bohatství pro příští generace všech tvorů, kterým je Země domovem. Důkazem toho, že tahle dobročinnost není jenom prachsprostým nákupem odpustek za zaneřádění planety, je skutečnost, že všechny trička od Parlez jsou vyrobený z organický bavlny a že spoustě jejích kousků vévodí recyklovaný materiály. 

Parlez: Napni plachty, vane svěží vítr z Bristolu!

Inspirace ve zdolávání slaných peřejí proto tkví hlavně v respektu k přírodě, který se do kolekcí od Parlez promítá. Společnost mu dělá hold vzdávaný designovým kreacím ér dávno minulých a kvalita, která je nedocenitelným společníkem všech poutníků na každé jejich cestě. 

Na kousky od Parlez je zkrátka spoleh. Nečeká tě oblečení pohřbený pod nespočtem pestrobarevných potisků, který se v lepším případě po chvíli okouká a v tom horším rozpadne, ale poctivý materiály, detailní výšivky, nestárnoucí design a střihy, na kterých si někdo dal tuze záležet. Najdi Parlez, ať už nemusíš hledat dál!

Foto: Parlez

Parlez: Napni plachty, vane svěží vítr z Bristolu!
Parlez: Napni plachty, vane svěží vítr z Bristolu!

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(