SLEVA minimálně 50 % 🚨 Lacoste, Calvin Klein a Tommy Hilfiger UŠETŘIT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?

Píše Anna, 16.09.22

Vítám tě na podzimním Queensu. Tentokrát u článku, který ti poradí jaké vybrat oblečení a jaké vybrat tenisky pro podzim 2022. Ale nezůstanu jen u doporučení konkrétních bot a kolekcí v souvislosti s aktuálními trendy. Poradím ti taky to, jak se na tohle období naladit, ať svým outfitem můžeš podtrhnout pozitivní vibe, který z tebe bude zářit na všechny světové strany. Tak jdeme na to!

Letošní podzim je v řadě věcí specifický. Co je na něm ale úplně stejného jako na všech předchozích sezonách spadaného listí je to, že jako společnost opět řešíme nějaký velký problém, který se dotýká nás všech. Dražší energie, dražší potraviny, dražší služby a dražší všechno. Nechci tuhle situaci nijak zlehčovat. Chci ti jen poskytnout pohled na věc, který ti může pomoct celou situaci vnímat o něco líp.

Z hlediska agendy, kterou na všech úrovních každodenního života řešíme, vždycky budou problémy. Letos je to válka jen nedaleko za našimi hranicemi a s ní částečně související vysoké ceny. Loni to byla pandemie a dálková výuka, stejně jako rok předtím, kdy nás všechny trápily zavřené obchody a lockdown. Ale ani předtím to, ačkoliv to ve srovnání s aktuální situací není tak znát, nebylo růžové. Chci tím říct, že svět funguje způsobem, kdy jeden problém střídá druhý, respektive ony ty problémy pořád existují vedle sebe, jen my si vybíráme ten, kterému věnujeme tu největší pozornost. Proto jakkoliv troufale to zní, snaž se dlouhodobě nekazit si život aktuálními kauzami, protože ony nikdy neskončí. Jakmile vyřešíme ceny energií, bude na stole zase něco dalšího a kdybychom si tím kazili náladu, nikdy by nebyla dobrá.

Proto ti radím, odpoj se od společnosti, žij si svůj život. Vypni internet, opusť hranice města a uvidíš, že ti hned bude líp. Odreaguj se pohybem, činností, aktivitou. Obleč se a dělej to, co miluješ. Víš, o co přijdeš, když nějakou dobu nebudeš vůbec sledovat veřejné dění? Vůbec o nic. Zvlášť v době, kdy si ani nepamatujeme, co jsme měli předevčírem k obědu. Tím tě nenabádám k apatii, ale k tomu, ať si vybíráš, co budeš řešit. Nenech si to diktovat.

Protože přes všechny překážky, která nám svět hází pod nohy, pořád jsme svobodní a můžeme si dělat co chceme. A to je nakonec mnohem větší pozitivum, než většina špatných zpráv dohromady. Měj názor, zajímej se, ale zachovej si odstup. Protože s čistou hlavou a jiným úhlem pohledu všechno vypadá líp. Navíc tohle “líp” není iluze, ale realita. Realita, na kterou pod hroudou všeho špatného velmi snadno zapomínáme ✌️

Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?
Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?

Podzimní oblečení:

V duchu toho, co zaznělo v úvodu o naladění se na podzim, se ponese i řada tipů, které ti doporučím ohledně výběru ideálního podzimního outfitu. Ukážu ti kolekce ideální do města, ale i spolehlivé oblečení na podzimní výlety do přírody. Klíčová slova? Osobitost, sebevyjádření, příroda a emoce.

Začnu od konce. Oblíbená americká značka PLEASURES vychází z narativu o prožití, náladě a pozměněném stavu bytí. Její produkty jsou expresivní, divoké, ale dokážou být i úplně jednoduché. Navíc vychází ve skvělých střizích, které ti padnou líp než většina toho, co teď oblékáš. 

Pokud hledáš univerzální podzimní kousky oblečení pro aktivity, které miluješ, bude se ti hodit značka Champion. Ta dlouhodobě přináší dostupné, ale zároveň kvalitní essentials v řadě barev, které ladí s ledasčím. Prim v tomhle případě hraje hlavně výběr a cena, tak prozkoumej značku Champion na Queensu a uvidíš.

Značka Nike kromě tenisek zahltila Queens dámskými i pánskými kolekcemi podzimního oblečení, přičemž u řady z nich kladli designéři důraz především na outdoorové využití. Šusťáky, tepláky, větrovky i velmi komfortní hoodies. Mrkni na to.

Když už jsem naťukla ty podzimní bundy, nemůžu nezmínit značku NAPAPIJRI (tu s ikonickou norskou vlajkou). Větrovky od tohohle italského brandu jsou základ pro podzimní dobrodružství, ať už se chystáš prožít ho v horách nebo na sídlišti. 

K podzimu patří mikiny s kapucí neboli hoodies. Ne všichni hrdinové nosí kápi, ale pro tvoje hrdinské činy se určitě bude hodit velká kolekce mikin od Wasted Paris s divokými printy na prsou, nebo o něco jednodušší a elegantnější kousky 9N1M SENSE. Tedy elegantnější - jak pro koho, ty si hlavně nezapomeň svoji eleganci definovat pro sebe a nenech si do ní kecat.

Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?
Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?
Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?
Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?

Podzimní tenisky

Doporučení ohledně tenisek rozdělím do tří částí. V první se budu věnovat outdoorovým teniskám do přírody - ovšem tady pozor. Outdoor je v roce 2022 nepochybnou součástí trendu, se kterým tě ocení módní nadšenci i v džungli velkoměsta. Les jako les, nebo ne? Potom se vrhneme na boty, které jsou vyloženě do města. Čím se liší? Hlavně tím, že by jim týden ve stepích úplně nesvědčil a tobě nakonec taky ne. A protože pohyb je důležitý i když je sychravo, nakonec ti doporučím i nějaké tenisky na běhání v měsících, které definuje vysoká vlhkost a louže.

Podzimní outdoor, který miluješ ⛰️

Z podzimních tenisek do přírody musím na začátek mluvit o Reebok Zig Kinetica 2,5. Když před třemi lety vyšla první verze téhle siluety, sama jsem jí moc nevěřila. Futuristický look a zvláštní podrážka nebylo něčím, co by tehdy zapadalo do škatulky “cool”, ale upřímně? Šeredně jsem se mýlila a toužím po tom vzít to všechno zpátky. Ze Zig Kinetica se stala vlajková loď, které Reebok obstaral i řadu povedených spoluprací. Kromě nich ale začaly vycházet také updateované varianty a některé z nich byly šité právě na míru přírodě. Vrcholem téhle série a posledním modelem je outdoorovka Zig Kinetica 2.5, která všechny parametry boty pro dobrodružství skvěle plni a je velmi pohodlná.

Zadruhé ti musím představit sérii Vans MTE. To je především pikantní záležitost pro všechny milovníky bot Vans, kteří na podzim bojují s promočeným svrškem a zmrzlými prsty. Vans MTE je divize stvořená pro venkovní aktivity, které miluješ. Jsou to klasické modely obohacené o termodynamické prvky, často nepromokavý svršek a také podrážku, po které jen tak neuklouzneš. Tak prozkoumej nejnovější varianty.

Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?
Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?
Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?
Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?

Podzimní město, které miluješ 🌆

Dostáváme se k městským teniskám na podzim. Tady rovnou navážu - pokud se nechystáš lézt po stromech, ale hledáš elegantní pár na městské vycházky a volnočasové aktivity, prozkoumej Vans Vault. To je segment prémiových tenisek Vans, které jsou z lepších materiálů a často dělané ve spolupráci s nějakým světovým umělcem. Za jen o kousek vyšší cenovku tak můžeš mít hned násobně odolnější a hlavně originálnější podzimní Vansky.

Nemůžu vynechat ani konkurenční Nike, které letos na podzim posílá velké množství tenisek z nejúspěšnější produktové série historie - Nike Air Max. Hlavně model 97 je tím, co by ti nemělo v hledáčku chybět. 

Od tří proužků vybírám populární podzimní novinku adidas Performance Supernova Cushion 7, která je prodyšná, komfortní a svoji estetikou vrací do hry to nejlepší z nultých let. Vychází ve velkém množství colorways a když budeš mít štěstí, chytneš ji na webu i v některé z vydaných kolaborací.

Na závěr městské části přidávám ještě Reebok Instapump Fury. Dobře, tohle není úplně volba číslo jedna, když se venku žení všichni čerti, ale na společenskou událost nebo situaci, kdy budeš chtít projevit svoje avantgardní já, je perfektní. Navíc jsou online v tolika barevných provedeních, že si stopro vybereš.

Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?
Podzimní tipy: Jak se naladit (a sladit) pro podzim 2022?

Podzimní běhání, které miluješ 👟

Běžecké tréninky je třeba nezanedbávat ani na podzim. Pokud máš tendenci vymlouvat se na počasí a chceš s tím bojovat, mám jednoduchou radu. Sáhni po teniskách v tmavší barvě. Při běhu budeš moct aspoň koukat před sebe a nebudeš řešit šmouhy, které stejně tvůj výkon žádným způsobem neovlivní.

Pro běhání doporučuju tenisky adidas Ultraboost. To je nejpopulárnější běžecká série od tří pruhů, která každoročně servíruje novou verzi. Na Queensu je najdeš v ještě více barvách, než kolik naběháš kilometrů. Dobře, to tě podceňuju, ale ty tu nabídku každopádně nepodceňuj.

A poslední doporučení ohledně podzimního běhání se týká značky Under Armour. Její tenisky s tlumicí technologií HOVR jsou čím dál populárnější, a kromě skvělých běžeckých vlastností se hodí také do gymu. Tak obuj ty svoje kliknutím sem.

To je ode mě ohledně rad jak vybrat podzimní outfit a tenisky všechno. Doufám, že tohle krásné období prožiješ v co nejlepším rozpoložení, a budu ještě radši, když to bude v podzimních kolekcích z Queensu. Tak nezapomeň dělat to, co miluješ, a hlavně se na to dobře obléct.

PODZIMNÍ NABÍDKA NA QUEENSU


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(