Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Navigace:

Poslechni si Queens podcast o vesmíru a módě s vědcem Janem Lukačevičem

Píše Klára, 21. 1. 2020

Honzu Lukačeviče už jsi v Queensu možná viděl – nedávno byl totiž hlavní hvězdou našeho Alpha Industries x NASA lookbooku. A protože je to hodně speciální model, využili jsme situace a pozvali si ho i jako hosta do nového dílu Queens podcastu.

Poslechni si Queens podcast o vesmíru a módě s vědcem Janem Lukačevičem
Poslechni si Queens podcast o vesmíru a módě s vědcem Janem Lukačevičem

Když nám zrovna Honza nepózuje ve streetwearu s Umpalumpy, dělá doktorát na Katedře fyziky povrchů a plazmatu na Matfyzu a pracuje v Akademii věd ČR v Oddělení kosmické fyziky Ústavu fyziky atmosféry. Externě spolupracoval s NASA nebo Evropskou kosmickou agenturou, český Forbes ho vybral do svého žebříčku 30 pod 30 a podle Google a The New York Times zase patří mezi sto Evropanů, kteří mají v tuhle chvíli největší vliv na naši budoucnost.

S Honzou si v podcastu povídáme třeba o Marsu a o tom, jak se do výzkumu zapojují Češi a jaké máme vyhlídky na rudé planetě. Dostali jsme se i k tomu, jak chutná zelenina z laboratoře a jaké by to bylo pěstovat ji ve vesmíru. Jestli tě zajímá víc, mrkni se na projekt Marsonaut, který Honza vedl.

Vědu taky přibližuje lidem – ať už na svých sociálních sítích, nebo v projektu Otevřená věda, kterého je ambasadorem. Jsi na střední škole, chceš dělat práci, co má smysl, ale nevíš, jestli je pro tebe tajemný svět vědy to pravé? Vyzkoušej stáž na Akademii věd a možná se dostaneš přímo k Honzovi do týmu. Jako první si ale poslechni náš podcast, ať víš, co má společného věda a móda a jestli by oblečení z Queensu obstálo i mimo Zemi.


Přečti si ještě něco!

Ups! Váš prohlížeč už něco pamatuje a doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(