☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Poslechni si Queens podcast o vesmíru a módě s vědcem Janem Lukačevičem

Píše Klára, 21.01.20

HonzuLukačeviče už jsi v Queensu možná viděl – nedávno byl totižhlavní hvězdou našeho Alpha Industries x NASA lookbooku. A protožeje to hodně speciální model, využili jsme situace a pozvali si hoi jako hosta do nového dílu Queens podcastu.

Poslechni si Queens podcast o vesmíru a módě s vědcem Janem Lukačevičem
Poslechni si Queens podcast o vesmíru a módě s vědcem Janem Lukačevičem

KdyžnámzrovnaHonza nepózuje ve streetwearu s Umpalumpy, děládoktorátna Katedře fyziky povrchů a plazmatu na Matfyzu a pracuje vAkademii věd ČR v Oddělení kosmické fyziky Ústavu fyzikyatmosféry. Externě spolupracoval s NASA nebo Evropskou kosmickouagenturou, český Forbes ho vybral do svého žebříčku 30 pod 30a podle Google a The New York Times zasepatřímezi stoEvropanů, kteřímají vtuhle chvíli největšívliv na naši budoucnost.

S Honzou si v podcastu povídáme třeba o Marsu a o tom, jak se do výzkumu zapojují Češi a jaké máme vyhlídky na rudé planetě. Dostali jsme se i k tomu, jak chutná zelenina z laboratoře a jaké by to bylo pěstovat ji ve vesmíru. Jestli tě zajímá víc, mrkni se na projekt Marsonaut, který Honza vedl.

Vědutaky přibližuje lidem – ať už na svých sociálníchsítích,nebo v projektu Otevřenávěda,kterého je ambasadorem. Jsi na střední škole, chcešdělatpráci, co má smysl, ale nevíš, jestli je pro tebe tajemný světvědy topravé?Vyzkoušej stáž na Akademii věd a možnáse dostaneš přímo k Honzovi do týmu. Jako první si ale poslechnináš podcast, aťvíš, co má společného věda a móda a jestliby oblečení z Queensu obstálo imimo Zemi.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(