☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Proč jsou Conversky nejlepší volba na léto?

Píše Honza, 06.06.22

Léto sice ještě oficiálně nezačalo, ale já jsem moc rád, že jsi tady. Štěstí totiž přeje připraveným, a ve tvém případě to znamená, že budeš mít krásně vypadající a hlavně spolehlivý pár parťáků na to, čemu jsme v dobách povinné docházky říkali prázdniny.

Tím parťákem jsou Conversky, tenisky, které jsou na léto naprosto ideální. Když mluvíme o botách od Converse, nejčastěji je to hlavně o modelech Chuck Taylor All Star nebo Chuck 70’s, což je retro varianta nové verze nejpopulárnější siluety s hvězdičkou na vnitřní straně kotníku. Retro prvkem “sedmdesátek” je především úmyslně zažloutlá mezipodešev a důvodem, proč je cenovka u tohohle modelu vyšší než u “novějšího” vydání, jsou také kvalitnější materiály, lepší podpora klenby a celkově delší životnost.

Proč jsou Conversky nejlepší volba na léto?

Ale statement v nadpise říkal, že Conversky jsou nejlepší boty na léto, tak je na čase, abych ho obhájil. Zaprvé, je to klasika, která sluší ke kraťasům i k dlouhým kalhotům, takže se nemusíš bát, že by ti měl náhlý výkyv počasí rozhodit plánovaný outfit. Dále nesmíme zapomínat na to, že model Chuck Taylor byl původně stvořen na basketbal, takže se nedá zapřít jeho pohybový potenciál a tvůj komfort během něj. Díky tenké vrstvě těchhle plátěnek se ti navíc v létě neuvaří noha, a kdyby fakt měly zaútočit nejvyšší čtyřicítky, vždycky můžeš sáhnout také po nízké variantě.

Proč jsou Conversky nejlepší volba na léto?

V posledních dvou letech navíc vznikla celá řada vylepšených Chucks, kdy je výrobci obohatili třeba o lepší systém nazouvání, responzivní mezipodešev s tlumicí technologií nebo tech prvky, které dělají na první pohled mění původně úplně jednoduchou siluetu. Prozkoumej nabídku Converse na Queensu a uvidíš.

Teď už víme, že Conversky jsou na léto dobré. Proč jsou ale lepší než všechny ostatní letní tenisky? Samozřejmě by šlo celou otázku vyřešit akademickou studií a dojít s její pomocí k analýze všech letních faktorů a toho, jak v nich obstojí třeba stovka vybraných modelů bot. Jenže čas nečeká, a tahle filozofie se dá navázat i přímo na model Chuck Taylor. Jsou to prostě tenisky, u kterých neřešíš. Vezmeš, seknou, splní účel a hlavně jsou za super cenu. A to je spolu se vším výše zmíněným dělá tou nejlepší letní volbou pro tebe.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(