Ahoj, výdejní okénka máme otevřená. Můžeš platit kartou i hotově, tak se stav.💚
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Navigace:

Proč v zimě nosím tenisky a nikdy žádné nezničím

Píše Radim, 19. 11. 2018

(autor článku nepatří mezi zpovykané Pražáky, kteří se bojí dvou centimetrů sněhu na Magistrále)

Sneakers jsou středobod mého světa už víc než 12 let. A každý rok – nekecám, ale KAŽDÝ ROK – řeším stejnou otázku: jaké si letos koupím boty na zimu. A každý rok to vyřeším stejně – žádné si nekoupím. V následujícím článku ti dám pár tipů a triků, jak být na mojí straně, stejně jako ti dám několik důvodů, proč se mnou nesouhlasit.

Team Radim / tenisky do každého počasí

Jenom abychom si hned na začátku rozuměli – zima v mém vnímání světa znamená, že je okolo nuly nebo i klidně mínus něco, venku prostě mrzne, na zemi je cokoliv mezi sněhem / sněhovou břečkou / ledovkou / vodou, etc.

Prostě počasí, ve kterém pořád nosím tenisky. Jenom si vybírám ty, které jsou do takového počasí vhodné. UltraBoosty zůstávají doma. Prostě cokoliv látkového a prodyšného klidně nech přes zimu v krabici. Já mám doma tolik tenisek a tak málo místa, že je každoročně na podzimní a zimní sezónu přeskládávám z krabice do krabice.

Takže tady je několik mých all time favorites:

adidas Stan Smith – mám hned několik kožených verzí, které mezi sebou od října do března rotuju. Dobře se kombinují se zbytkem outfitu, kožený svršek se dobře čistí a není v nich zima.

Vans SK8-Hi – čím větší zima od země jde, tím vyšší tenisky obouvám. SK8-Hi tomu odpovídají už názvem, ale opět bych volil radši koženou variantu nebo vyloženě zateplené MTE, než klasické evergreeny v černo-bílé barevné kombinaci.

Air Jordan 3 Retro – jsem dlouholetým fanouškem této siluety, nejradši mám samozřejmě původní OG colorways. Jejich čas přichází vždy právě na podzim, protože jsou vysoké, mají poměrně mohutnou podrážku a zvládnou toho celkem hodně. Stejná charakteristika pak platí pro většinu Retro J´s.

Resumé: Team Radim hraje primárně v kožených teniskách. Kotníčkové mají samozřejmě výhodu. Je nutné každý den tenisky rotovat, nechat je odpočinout, vysušit, nechat je taky trochu nadechnout, že jo. Každý pár si samozřejmě žádá pravidelnou regeneraci v podobě čištění. Jason Markk a SNEAKY s vámi hrají v základní sestavě od první minuty.

Proč v zimě nosím tenisky a nikdy žádné nezničím

Team Zima / tenisky do sněhu nepatří

Pokud se mnou nesouhlasíš a hledáš něco na jistotu, rád ti poskytnu rádoby objektivní hodnocení:

Sneakerboots: tenhle výraz vymyslela značka Nike, která před několika lety vyslala armádu tenisek upravených do podzimního období. Nejsem si teda úplně jistej, jestli byli někdy designéři značky Nike v Praze, Košicích, nebo Užhorodu, tedy v našich klimatických podmínkách, nicméně udělali velice dobrou práci, protože při troše péče v nich zvládneš jak městský sníh (rozuměj dva centimetry na Magistrále), tak výstup na Sněžku mimo turistickou špičku.

Timberland: takže když fakt měsíc v kuse sněží (pozor vtip!), což se v našich podmínkách děje pouze ve Špindlu (pozor dvojsmysl!), přicházejí na řadu Timberlandy. A jelikož za Timbz dají ruku do ohně i Smif N Wessun, do prsou se za ně budeme bít i my.

Dr. Martens: nicméně pokud nemáš rád ovesnou colorway typickou pro farmářky a víc se ti líbí současný závan z Berlína a FAMU, určitě využiješ naši širokou nabídku Martensek. Těch samých Martensek, které si přivlastnila nejedna subkultura, ale na to už se dneska nehraje.

Resumé: i přesto, že kategorie obuvi „vycházková a zimní“ (neznal jsem, ale RIP) zní jakkoliv, jen ne cool, obsahuje spoustu modelů, ze kterých se dá vybrat nejlepší kamarád na zasněžené cesty.

Proč v zimě nosím tenisky a nikdy žádné nezničím

Přečti si ještě něco!

Ups! Váš prohlížeč už něco pamatuje a doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(