‼️ Ahoj, v úterý a ve středu máme z technických důvodů zavřený shop v Ostravě. Ve čtvrtek tu pro tebe zase budeme! 💚
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Proč v zimě nosím tenisky a nikdy žádné nezničím

Píše Radim, 19.11.18

(autor článku nepatří mezi zpovykané Pražáky, kteří se bojí dvou centimetrů sněhu na Magistrále)

Sneakers jsou středobod mého světa už víc než 12 let. A každý rok – nekecám, ale KAŽDÝ ROK – řeším stejnou otázku: jaké si letos koupím boty na zimu. A každý rok to vyřeším stejně – žádné si nekoupím. V následujícím článku ti dám pár tipů a triků, jak být na mojí straně, stejně jako ti dám několik důvodů, proč se mnou nesouhlasit.

Team Radim / tenisky do každého počasí

Jenom abychom si hned na začátku rozuměli – zima v mém vnímání světa znamená, že je okolo nuly nebo i klidně mínus něco, venku prostě mrzne, na zemi je cokoliv mezi sněhem / sněhovou břečkou / ledovkou / vodou, etc.

Prostě počasí, ve kterém pořád nosím tenisky. Jenom si vybírám ty, které jsou do takového počasí vhodné. UltraBoosty zůstávají doma. Prostě cokoliv látkového a prodyšného klidně nech přes zimu v krabici. Já mám doma tolik tenisek a tak málo místa, že je každoročně na podzimní a zimní sezónu přeskládávám z krabice do krabice.

Takže tady je několik mých all time favorites:

adidas Stan Smith – mám hned několik kožených verzí, které mezi sebou od října do března rotuju. Dobře se kombinují se zbytkem outfitu, kožený svršek se dobře čistí a není v nich zima.

Vans SK8-Hi – čím větší zima od země jde, tím vyšší tenisky obouvám. SK8-Hi tomu odpovídají už názvem, ale opět bych volil radši koženou variantu nebo vyloženě zateplené MTE, než klasické evergreeny v černo-bílé barevné kombinaci.

Air Jordan 3 Retro – jsem dlouholetým fanouškem této siluety, nejradši mám samozřejmě původní OG colorways. Jejich čas přichází vždy právě na podzim, protože jsou vysoké, mají poměrně mohutnou podrážku a zvládnou toho celkem hodně. Stejná charakteristika pak platí pro většinu Retro J´s.

Resumé: Team Radim hraje primárně v kožených teniskách. Kotníčkové mají samozřejmě výhodu. Je nutné každý den tenisky rotovat, nechat je odpočinout, vysušit, nechat je taky trochu nadechnout, že jo. Každý pár si samozřejmě žádá pravidelnou regeneraci v podobě čištění. Jason Markk a SNEAKY s vámi hrají v základní sestavě od první minuty.

Proč v zimě nosím tenisky a nikdy žádné nezničím

Team Zima / tenisky do sněhu nepatří

Pokud se mnou nesouhlasíš a hledáš něco na jistotu, rád ti poskytnu rádoby objektivní hodnocení:

Sneakerboots: tenhle výraz vymyslela značka Nike, která před několika lety vyslala armádu tenisek upravených do podzimního období. Nejsem si teda úplně jistej, jestli byli někdy designéři značky Nike v Praze, Košicích, nebo Užhorodu, tedy v našich klimatických podmínkách, nicméně udělali velice dobrou práci, protože při troše péče v nich zvládneš jak městský sníh (rozuměj dva centimetry na Magistrále), tak výstup na Sněžku mimo turistickou špičku.

Timberland: takže když fakt měsíc v kuse sněží (pozor vtip!), což se v našich podmínkách děje pouze ve Špindlu (pozor dvojsmysl!), přicházejí na řadu Timberlandy. A jelikož za Timbz dají ruku do ohně i Smif N Wessun, do prsou se za ně budeme bít i my.

Dr. Martens: nicméně pokud nemáš rád ovesnou colorway typickou pro farmářky a víc se ti líbí současný závan z Berlína a FAMU, určitě využiješ naši širokou nabídku Martensek. Těch samých Martensek, které si přivlastnila nejedna subkultura, ale na to už se dneska nehraje.

Resumé: i přesto, že kategorie obuvi „vycházková a zimní“ (neznal jsem, ale RIP) zní jakkoliv, jen ne cool, obsahuje spoustu modelů, ze kterých se dá vybrat nejlepší kamarád na zasněžené cesty.

Proč v zimě nosím tenisky a nikdy žádné nezničím

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(