☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Queens City Guide | Amsterdam 🇳🇱

Píše Dan, 05.03.18

Kdy jindy jet do Amsterdamu než v době, kdy je v Česku stejně ošklivo jako na severu Evropy. A tak jsem sbalil batoh a vyrazil na pár hodin do města značek Daily Paper, ETQ a Patta. Na nocování v hlavním městě Holandska si připravte rozumný budget. Za každý metr čtvereční si připlatíte a já tentokrát našel lepší cenu na Booking než na Airbnb. Možná i proto, že jsem chtěl být v samém centru dění a mít možnost obejít všechno důležité pěšky. Tohle je mých 24 hodin v Amsterdamu.

Už v první větě se mi podařilo prozradit, co v Amsterdamu rozhodně neminout. Ale pro jistotu ještě jednou. Milovník denimu se zajde podívat do Denhamu. Ti ostatní, kteří fandí nové vlně holandského streetwearu, řeknou ahoj klukům z Daily Paper. Když jim prozradíte, že jste z Prahy, možná si pokecáte i o Queensu. O kousek dál vyzkoušejte něco od Olafa Huseina. Co myslíš, hodila by se jeho kolekce i k nám do obchodu?

Queens City Guide | Amsterdam 🇳🇱

Nejen stará škola (sorry Radime) musí zajít do Patta. Neopouštějte Amsterdam bez návštěvy jejich obchodu. A hodí se, že si ani nemusíte vybírat, jestli půjdete do Patty, nebo do Red Light District, protože je to stejná část města. Navíc přidávám bonus pro zvědavce, kteří chtějí vědět, jak se formovala část streetwear komunity v Evropě. Po dočtení si na Googlu najdi jména jako Edson Sabajo a Guillaume ‘Gee’ Schmidt.

To všechno, co známe z titulní strany Highsnobiety, najdeš i v ETQ storu. ETQ je holadská high-end značka tenisek, která si otevřela vlastní concept store. A mají tam ETQ tenisky, vlastní merch i značky jako The North Face, A.P.C, adidas, Converse nebo Norse Project. A na amsterdamské podmínky je to obří obchodní prostor v centru města. Dvě betonová podlaží, široké schodiště a nejlépe oblečení kluci v ulici. Kousek od obchodu najdeš vyhlášený stánek s uzenými sledi. A tak po nákupu nových tenisek nech svoje poslední Eura přesně v tomhle stánku. Hlouběji směrem do centra potkáš dobře známe obchody jako Snipes, ale v těch najdeš stejnou nabídku jako tu, kterou znáš z českých obchodů s teniskami. V tomhle prostě nejsme tak pozadu, jak se říká. Ale(!) do Solebox určitě jdi, tečka. Hype nakonec? Tak to bude Concrete. Představ si koženou bomber jacket Kappa x Danilo Paura za 650 €, která se na originálním štendru střídá s The North Face a japonskými návrháři.

Queens City Guide | Amsterdam 🇳🇱 Queens City Guide | Amsterdam 🇳🇱

Tipů, kam se jít najíst a napít, najdeš plný Foursquare. Za mě zkus kafe ve Screaming Beans. Berlínštější kavárna než kavárny v Berlíně. Uvnitř je usměvavá obsluha a stolečky maximálně pro 4 páry, takže počítej s tím, že svojí výběrovou kávu vezmeš na procházku podél vody.

Co sbalit s sebou na sebe? Amsterdam je sice placka, takže tě žádný hiking nečeká, ale stejně si vezmi něco pohodlného, protože nikdy nevíš, kdy se budeš chtít projet na kole. Ačkoliv tvoje skills nikdy nebudou na úrovni místních holek, které i ranní špičku zvládají na vysokých podpatcích. Na nohy tak obuj Air Max svého oblíbeného čísla nebo SK8-Hi od Vansu. V dobrém denimu místní zimu zvládneš, ale jestli hledáš větší pohodlí, sáhni po Tech Fleece řadě od Nike. A nahoru ti pomůže cokoliv, co je větru a vodě odolné. Já zvolil The North Face a bylo mi dobře. Ale kdybych chtěl v místních uličkách zazářit, sáhnu po Soulland . No a pod bundu samozřejmě něco lokálního. Já měl crewneck Denham, tak byli místní rádi, že vím, co je dobré. Ale podle pár small talků jsem pochopil, že i Daily Paper tu milují úplně stejně.

Queens City Guide | Amsterdam 🇳🇱

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(