☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Queens City Guide | Barcelona 🇪🇸

Píše Radim, 24.01.18

Vamos a la playa chtělo by se říct hned na úvod. Ale Barcelona samozřejmě není jen o slunci, moři a pláži (a doporučoval bych radši dojíž až na Platja de la Mar Bella, kde vás na každém rohu nebudou otravovat prodejci fejkových bund Napapijri a dresů Messiho). A proto tě vítám u průvodce Barcelonou – ¡Hola

A seš tady samozřejmě správně, pokud nehledáš seznam hlavních barcelonských památek. Protože Sagrada Família je samozřejmě monumentální stavba, ale počet turistů na metr čtvereční si asi dokážeš představit. Takže pokud máš radši fotbal, radši koukni hned vedle Sagrada Família na FCBotiga, což je hrozně chytře využitý prostor po spadlé budově, kde má místní fotbalový klub moc zajímavou instalaci historických dresů a týmových fotografií. No a pokud by ses chystal třeba do Park Güell, tak počítej s tím, že na vstup do centrální (placené) části si počkáš klidně i 4 hodiny.

Queens City Guide | Barcelona 🇪🇸

Pokud ale nechceš být barbar a zažít nějakou uměleckou část Barcelony, určitě doporučuju koupit si Barcelona Art Passport, díky kterému získáš výhodnější vstupné do šesti nejdůležitějších art muzeí v Barceloně.

Dvojící nejzajímavějších jsou MACBA a CCCB, muzea současného umění, ve čtvrti El Raval, kde jsme také onen celý týden strávili. Kromě skvělých výstav jsou MACBA a CCCB také epicentrem místního skateboardingu, takže si zde můžete dát v klidu pivo, kafe a koukat na místní borce, jak se snaží vrátit Halfcab Noseslide 270.

Queens City Guide | Barcelona 🇪🇸

V Olympijském parku pak na tebe čeká moje druhé nejoblíbenější místo v Barceloně hned po „MACBA distriktu“ – Fundació Joan Miró – galerie se stálou expozicí místního malíře a sochaře v úžasné kubistické budově od Josep Lluís Serta.

Součástí Barcelona Art Passportu je poté Museu Nacional d’Art de Catalunya na úpatí Parc de Montjuïc, kam můžete vyjet lanovkou, dále Museu Picasso a Fundació Antoni Tapies.

Taky ti ze všeho toho umění vyhládlo? Super, protože kousek od MACBA je nejlepší místní food spot, který nám doporučili místní – Bocatas de Sultan. Úplně sprosté bistro s hranolkami za euro. Ale až tam v pátek večer uvidíš frontu na 15 minut, pochopíš proč. Barcelona je samozřejmě městem tapas a tacos, které si můžeš dát na každém rohu. Doporučuju za Picasso muzeem zajít do podniku s názvem Lupita na super tacos, quesadillu a dobré pivo. No a na skvělý peruánský ceviche zajdi do Citizen Café, doporučuju!

Queens City Guide | Barcelona 🇪🇸

A tím jsme se dostali k tématu kávy. A určitě víš, že v Queensu máme rádi kafe. A proto tě určitě překvapí, že na první místo tohoto seznamu dám – coooo??? – cooooo? asdfghjkl – Starbucks. Protože pokud chceš jít ráno v Barceloně na kafe, zapomeň na to, že nějaká místní kavárna bude mít otevřeno před desátou dopoledne – líný katalánci prostě – a tak to flat white v americkém řetězci jistí.

Ale odpoledne už je na opravdu na výběr. Pokud se budeš flákat jako my pořád okolo MACBA, nejlepší místní spot je určitě Nomad Coffee. Nedaleko pak také najdeš jednu ze dvou poboček zcela vyhlášeného podnikou Satan's Coffee Corner a na tvém seznamu pak nesmí chybět podniky jako Syra Coffee, SlowMov, nebo Onna Café.

Queens City Guide | Barcelona 🇪🇸

A konečně se dostáváme do mojí nejoblíbenější rubriky – streetwear a sneakers. Bude to znít možná dost urážlivě, ale Katalánci se moc oblékat neumějí. Většinou si vystačí s párem upajdaných 574ek a dál to moc neřeší. A tak je v Barceloně jen pár míst, kde si koupit super streetwear a sneakers. Tím určitě nejlepším je legendární 24 Kilates, kteří mají za sebou kolaba se značkami Asics, Reebok, Saucony a dalšími. A místo laciných suvenýrů si radši kupte na památku jejich merch.

Dál pak doporučuju obchody LimitEDitions – jsou celkem 3, s tím, že jeden je zaměřený čistě na dámské sneakers. adidas Consortium, kolaba, hype stuff, u know what i mean. A pokud se radši přehrabuješ na štendrech s vintage oblečením, hned kousek od sebe najdeš Flamingos Vintage Store a Texas Thrift store, kde můžeš strávit klidně celé odpoledne.

Queens City Guide | Barcelona 🇪🇸

Na návštěvu Barcelony doporučuju určitě vyhradit aspoň týden, protože je to barevné město plné zábavy, umění a nekonečné pláže. Za 5 dní jsme tam ve svých „Triple Black Ultra Boostech“ nachodil přes 100 km, takže určitě vezmi nějakou podobnou pohodlnou obuv.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(