☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Queens City Guide | Budapešť 🇭🇺

Píše Filip, 17.01.18

Budapešť za 72 hodin 🇭🇺

Chceš vypadnout z Prahy a máš jen pár dní nebo hodin? Pak je Budapešť sázka na jistotu. Žlutým Studentem pojedeš přes noc a ráno, pomalu ještě za svítání, jste tam. Tři letní dny ve městě nedaleko na východ od Prahy opravdu stály za to. No a co se financí týče, ani to nevyšlo tak draho.

Na své si zde přijde opravdu úplně každý. Pokud máš rád památky, kulturu, sport, noční život, jídlo nebo cokoliv jiného, nebudeš litovat. Navíc je město snad dělané na to, aby ho člověk brázdil na skejtu. To pak můžeš lítat sem a tam a vidět prakticky všechno i za ty tři dny. Lhal bych ale, pokud bych řekl, že mi to stačilo. Určitě ne. Další návštěva už se plánuje.

Queens City Guide | Budapešť 🇭🇺

Co vidět v Budapešti. Pokud jsi člověk, který má rád historii, kulturu nebo architekturu, máš z čeho vybírat. Must see je parlament. Majestátní budova, kterou by měl vidět každý, kdo se do Budapešti dostane. Neméně krásnou záležitostí je pak hrad s přilehlým historickým centrem, rozprostírající se na kopci na druhé straně Dunaje, než je právě parlament. Kdybych měl ale jmenovat všechny historické budovy, dalo by to na Queens Guide knihu. Budapešť má spoustu nádherných čtvrtí, ze kterých není snadné si vybrat. Mým osobním favoritem je židovská čtvrt. Bujný noční život included. A ideální na to, zajít hned druhý den do lázní. Ve městě jich je hned několik a nejde narazit na žádné špatné.

Co jíst v hlavním městě Maďarska? Radost budou mít hlavně masožravci. Maďarská kuchyně je prostě postavená na guláši. Na druhou stranu vlivem židovské kultury je zde spousta restaurací nabízejících hummusy a podobnou východní stravu. Takže palec nahoru za rozmanitost. A k nalezení je také obrovský počet streetfoodových bister. A to je pruřez kuchyní z celého světa. Já sám jsem se najedl nejlépe v Mazel Tov. Trochu dražší, ale doporučuju!

Queens City Guide | Budapešť 🇭🇺

Mejdan, party, zábava. Není problém. Ve městě je spousta takzvaných ruin pubs. Rozpadlé budovy předělané na bary. Často hodně členité s více patry a širokým spektrem ať už djs nebo jiných druhů zábavy. Dva nejznámější jsou Szimpla Kert a Fogasz Hasz. Mimochodem vedle Szimply je ulička plná stánků s jídly snad ze všech koutů světa. Paráda! Tyto dva zmíněné podniky si zamilujete pokud vás baví užívat noc a pařit klidně až do rána. Jako mě. Haha. Tak tam zajděte, nebudete litovat. Mimo to je zde k nalezení také třeba klub Aquarium. V létě parádní záležitost. Před klubem na kaskádovitých schodech spousta stolů, lidí a drinků. Nicméně asi bych se zde nezdržel na celou noc. Tohle jsou místa, kde jsem byl. Co vím, dalo se toho objevit mnohem víc, ale taky jsem tam byl jen 3 dny, tak nešlo stihnout všechno.

Queens City Guide | Budapešť 🇭🇺

Ulice, oblečení, lidi a nálada. Budapešť je živé město. Lidé zde jsou příjemní, ochotní a vzhledem k rozmanitosti kultur taky sami o sobě velmi různorodí. Můžete tak potkat ortodoxního žida nebo muslimy, stejně tak jako mládež oblečenou podle posledních trendů nebo lidi výstředního vzhledu. Výstředního i na Budapešť. A pokud si chcete koupit něco nového do šatníku, Budapešť je rájem second handů. K nalezení jsou v nich kousky, za které by se nemusely stydět ani prémiové butiky. Vtipné. Kultura streetwearu je tu v rozkvětu. Zmíním dva obchody. Jeden kousek jsem si přivezl od lokální značky BP Clothing. Hlavně proto, že venku bylo minimálně 35°C a já potřeboval tílko. Nelituji. Do mé letní skříně už patří a příběh k němu taky. Druhý obchod je Icons by Bizanc. Najdete tam na jednom místě Givanchy, Y-3, Kenzo i Filling Pieces.

Kdybych měl tedy výlet do Budapešti shrnout, řekl bych, že to byly tři dny pohody, zábavy a poznávání. Ideální pro cestovatele začátečníky. Budapešť je blízko, anglicky se domluvíte bez problémů a v peněžence nezůstane po výletu jen prach. Tak vyražte, je o co stát.

A na závěr doporučení co na sebe. Na nohy něco pohodlného ve stylu adidas Ultra Boost nebo Nike Flyknit Racer. Chodníky fakt nejsou zrovna nejrovnější v Evropě. V létě je v Budapešti i okolo 40°C, takže bílá basic trička s sebou. V zimě a na podzim zase bacha, od Dunaje celkem fouká, nějaký ten windbreaker se bude hodit.

Cover fotka Daniel Olah, zbytek přímo od našeho Filipa.
#QueensTeam

Queens City Guide | Budapešť 🇭🇺 Queens City Guide | Budapešť 🇭🇺

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(