☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Queens City Guide | Kodaň 🇩🇰

Píše Radim, 22.02.19

Začátek každého roku mám úzce spojený s cestováním. Primárně kvůli práci, protože leden = nejbláznivější buyerův měsíc v roce. Ale kromě tradičních tripů do Berlína a do Paříže se snažím každý rok dobrat ještě pár dní dovolené z předchozího roku.

A tak se vracíme k rubrice Queens City Guide, která tě může inspirovat k výletům do zajímavých míst, co nenajdeš v klasických průvodcích.

Dnešní zastávkou bude hlavní město Dánska - Kodaň. Tu jsem navštívil koncem loňského roku a od té doby mi Dropbox Paper neúprosně připomíná napsání tohoto průvodce.

Na jednu věc se musíš určitě připravit. Kulturní šok v Kodani totiž zažiješ už při nástupu do metra mířícího do centra města. Všichni jsou totiž krásně oblečení, mají nejlepší aktuální releasy tenisek a vypadají prostě extrémně dobře. A proto první část nemůže patřit ničemu jinému než nejlepším místním obchodům se streetwearem.

V naší nabídce najdeš momentálně 2 dánské značky - Wood Wood a Soulland. A jejich obchody bys měl navštívit i v jejich domovském městě. I přesto, že Wood Wood pochází ze čtvrti Nørrebro, jejich kamenné prodejny jsou v centru města. Doporučuju především W. W. MUSEUM, kde mají kromě vlastní značky i tenisky nebo parfémy a další doplňky. Případně můžeš zajet do jejich dalšího obchodu v části Frederiksberg, u kterého je i store našich kamarádů ze Soullandu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

FRI.day SOULLAND MEETS ME FOR NIKE SB KOSTON 1 & 3 ONLINE & INSTORE WWW.SOULLAND.COM WWW.NIKE.COM @soullandcph x @nikesb #FRIday #SOULLAND #CPHOPEN

Příspěvek sdílel uživatel @ erickoston,

Dalším skvělým místem plným streetwearu je obchod Le Fix. V přízemí najdeš jejich vlastní značku oblečení a hlavně sportovní značky jako Kappa, Fila a Umbro. Na dalších patrech obchodu se price point logicky zvyšuje, až skončí na posledním patře, kde mají vystavené to nejlepší od Stone Island nebo Y-3. Všechna patra a celkový vibe obchodu (který má ještě jednu pobočku dál od centra, galerii a tetovací studio) se pak vezou na fotbalové a fanouškovské vlně. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

We still have lots of summer clothes left - Check it out now in the store or online 🔥 #lefix #lefixcph #copenhagen

Příspěvek sdílený Le Fix Stores (@lefixcph),

No a pokud hledáš nějaký hype / Yeezíčka / OFF-WHITE pitomosti, nesmíš vynechat resell store Liafi Studio. Té druhé straně barikády pak bude dost možná vyhovovat kodaňská pobočka řetězce Arket.

Druhá část tohoto průvodce samozřejmě patří jídlu. V našem případě pak street foodu. A s tím si v podstatě vystačíš v Torvehallerne, což jsou dvě obrovské haly plné stánků s nespočtem různého jídla. Vyzkoušet musíte rozhodně Smørrebrød - místní obložený chlebíček na 1000 způsobů. A jelikož je Kodaň přístav, na každém rohu najdeš čerstvé ryby. Na stejném místě si pak můžeš dát nejlepší místní kávu od The Coffee Collective. Počítej však s jednou nepříjemnou věcí - Kodaň je prostě sakra drahá, takže i každý malý snack tě možná bude trochu bolet.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Definitely not my first time in København, but finally my first Smørrebrød in Denmark! 😋🇩🇰

Příspěvek sdílený Helena Nilsson (@helenanilsson333),

A poslední třetinu tohoto článku bych rád věnoval tomu, co v Kodani vidět. Bude se jednat o čistě subjektivní výběr, naše kroky totiž vedly dvou muzeí, která se věnují současnému umění. Copenhagen Contemporary je obrovská hala na bývalém industriálním ostrově Refshaleøen kousek za fejmovým nezávislým sousedstvím Christiania - kde uvidíš instalace dánského studia Superflex, když budeš mít štěstí. Daleko od středu města je pak centrum současného umění Arken, které mění svůj program každé tři měsíce. Za tu cestu na předměstí to ale stojí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

FULL PHOTO ALBUM ON OUR FACEBOOK NOW 〰️ Thank you for joining us for the great opening of Claudia Comte's 'I Have Grown Taller from Standing with Trees' and Marianna Simnett's 'SEIZURE'! We are open all weekend! #ccart #copenhagencontemporary #opening #spring2019 #thankyou #contemporaryart #refshaleøen #seeyousoon #claudiacomte @claudiacomte

Příspěvek sdílený Copenhagen Contemporary (@copenhagen_contemporary),

Ujít by ti pak také neměl Superkilen, což je park navrhnutý právě studiem Superflex. Design této lokality je inspirovaný rozmanitostí národností, které v oné čtvrti bydlí. Na několika stovkách metrů tak můžeš poznat desítky různých kultur. Svoje zastoupení tady má i Česká republika.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Парк Суперкилен в Копенгагене чем-то напоминает наш ВДНХ — в нём собраны арт-объекты, иллюстрирующие этническое разнообразие города. Там даже свой «Москвич» есть! • 📸 @captainbobbb #ostrovok_ru

Příspěvek sdílený Мечтай • Бронируй • Отдыхай (@ostrovok_ru),

Pokud chytneš levné letenky do Kodaně (ideálně aspoň pod 2 000 Kč za osobu), určitě toho využij. Kodaň je úžasné místo plné přátelských lidí, kteří budou pravděpodobně mluvit anglicky lépe než ty. A pokud vyjde počasí a nebude od moře foukat vítr jako na konci listopadu, určitě prozkoumej celé město na kole, které je hlavním dopravním prostředkem celé Kodaně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🇩🇰 #kastrupsøbad #copenhagen

Příspěvek sdílený Radim Stezka (@radimstezka),


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(