BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

Píše Thuy, 10.10.16

Už delší dobu se nám práší na rubriku Queens Goes Worldwide, aniž by další kapitoly přibývaly. To mě trošku mrzí, ale teď, když mrzne až praští a psa bys ven nevyhnal, je nejvyšší čas vytáhnout poslední eso z rukávu. Teda, z rukávu mojí kamarádky Dominiky :) Nažhavte elektrické deky, pohodlně se usaďte na sesli a odšroubujte termosky se zeleným čajem, jedem do Japonska!

Ještě v Praze

Ahoj, jsem Dominika a jsem kadeřník. Nůžky mě ale zaměstnávají jen z 50%, polovina času jde do vzdělávací akademie pro kadeřníky, kterou jsme před půl rokem úspěšně otevřeli. Výlet do Japonska byl vlastně takovej celkem spontanní nápad. Můj kamarád Luboš, takovej blázen v dobrým slova smyslu, dělá programátora, jezdí a skáče na bruslích je celkem velkej cestovatel. Byl u mě na stříhání a já mu říkám, jestli se mnou na pár dní v srpnu někam nechce vyrazit, Luboš odvětil: “No, v srpnu jsem chtěl letět do Japonska, tak se přidej ke mně!”. Já, ač jsem měla představu párdenním výletu autem třeba do Itálie jsem si, sice s počátečním zděšením, nakonec řekla, “No, tak proč ne, že?”

Druhý den mi Luboš volal, že má teda letenky a že mu dlužim 16 litrů. Což je asi vážně lepší varianta, než se měsíce rozhodovat a pak to nakonec neudělat :)

Cesta tam

Spontánnost byla víceméně heslem celého desetidenního výletu. Předem jsme plánovali pochopitelně letenky + rail pass na Šinkanzen, což vyšlo na 7500,– na 7 dní. Tyhle dvě věci jsou v podstatě jediná nejvyšší položka, ale skutečně se vyplatí. Bez pasu bych vlakama projela 2× tolik. Ubytování a co všechno uvidíme jsme prostě nechali náhodě :-)

Letěli jsme z Prahy přes Šanghaj, z Číny pak dvě hodiny do Niigaty, což je malé, nenápadné a celkem nezajímavé město, ale zároveň se tak nazývá letiště, na které jsou letenky levnější než do Tokia. V Niigatě jsme přenocovali a ráno vyrazili do Tokia, kde jsme byli díky rychlovlaku za dvě hodiny.

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

90% populace v Japonsku nemluví žádným jiným jazykem, než je jejich rodný, ale k mému překvapení to nikdy nebyl problém. Velmi efektivně se umí domluvit “rukama, nohama”, když už jde do tuhého, mají po ruce vždy iPad, kterým zavolají anglicky hovořícímu člověku a ten s vámi vykomunikuje potřebné.

Japonci jsou ten nejochotnější a nejhodnější národ, co jsem zatím měla možnost poznat. Na nic nemají odpověď NE nebo NEVÍM. Vždy vše vyřeší do konce, i kdyby se měli rozkrájet, což je skutečně velmi sympatická vlastnost, která byla takovou příjemnou sprchou celého pobytu.

TOKIO

Původní myšlenka byla každý den být v jiném městě, což změnilo hned Tokio, kde jsme nakonec zůstali tři dny a bylo to opravdu málo! Za tu dobu jsme stihli sice něco málo vidět, ale určitě jsme zvládli nasát ten pravej "tokijskej feeling”. Nazvala bych to “uspořádaným chaosem”. Město plné neonů a bizáru. Vlastně jsme se tam tři dny jen tak potulovali a procházeli a stačilo nám to! Kvůli Lubošovi jsme hledali automat na použitý kalhotky – bezúspěšně, ale vystačil si s tradičním japonským hentai komixem :-)

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

Pár hodin jsme strávili v “casinu pro všechny”, každý patro pro jinou věkovou skupinu, pohlaví, míru šílenosti… BTW myslim, že pro evropskýho kluka zapnout Tinder v Tokiu je vážně zážitek. Japonky a Japonci všeobecně jsou skutečně nádherný stvoření! U ženy nepoznáš, jestli je jí 20 nebo 50 a všichni jsou vždy uhlazení, upravení, čistí, jak kdyby se čerstvě narodili! :-)

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

Na to se trochu váže i ten fashion, co jsme tam pochytili. Vážně Tokio je pro mě nejstylovější místo, ten jejich smysl pro detail, jednoduchost, propojení tradičního oblečení se současným. Přišlo mi, jak kdyby všichni byli oblečený v COSu. Radost pohledět a obrovská inspirace! Nákupní zóny jsou takřka všude, i když vlezeš do náhodnýho obchodu, nezklame tě. Jejich basic oblečení je ráj. Já si tam zamilovala kimona a shodou náhod jsme našli úžasnej japonskej sekáč, kde měli jenom kimona! Chudák Luboš tam se mnou hodinu vybíral asi z dvaceti stejných, černých kimon, ale vydržel a já byla spokojená :-)

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

Ubytování jsme kolikrát řešili i hodinu před spánkem, což v Japonsku není problém. Využívali jsme jenom booking.com – průměrně jsme za nocleh nechali 800,– za osobu. Výhodou v Japonsku je, že i když vezmeš ten nejlevnější hotel, stále je to záruka kvality a čistoty. Takže pro cestovatele, co chtějí jen složit hlavu a sprchu ideál.

Jídlo

Jídlo je skvělost a úžas, což bohužel neplatí pro lidi, kteří nejedí maso. Ano, tradiční japonská, buddhistická kuchyň je veganská, ale najdete jí většinou v menších místech, případně v chrámech, na které jsme si vyhradili nakonec jen jeden den.

99% jídel jsou z masa, ale vždycky mi všude vyšli vstříc a vymysleli bezmasou variantu, čehož si vážím, ale jíst se to prostě nedalo. První den mi pán přinesl osmaženou rýži, zamíchanou v kečupu a zabalenou ve vaječné omeletě. Takový vaječný hovno, který tak i chutnalo. Trochu jsme se jeho kreativitě smáli, bohužel jsme pak zjistili, že se evidentně jedná o nějaký tradiční pokrm, neboť jsme to viděli skoro všude. Ale snažili se! Cenově vás jídlo v Japonsku vyjde stejně jako v Praze, tedy kolem 150,– až 400,– za jídlo. Chyběly nám obchody s jídlem, za celej pobyt jsme nepotkali ani jeden supermarket, kde bychom nakoupili něco na svačinu. Řešili jsme to v Seven Eleven, což je něco jako Žabka, tak aspoň něco…

V Tokiu začla bouřka, nejvyšší čas vypadnout. Dost nás to unavilo, tak jsme zvolili odpočinkový den. Na mapě jsme našli kde je hezky – zrovna na jedné z mála koupacích pláží! Nasedli jsme na Šinkanzen a vydali se směr Kanazawa, kde jsme celý den strávili na pláži a v moři. 8 km písku a ani jeden člověk! Neměli jsme s sebou nic, jen my dva a plavky a stejně jsme se na celej den zabavili. Přijeli jsme si tam vyloženě pro západ slunce, což bylo skutečně úžasný.

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊 🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

KJÓTO

Večer jsme promysleli, co se bude dít další den – vyhrálo Kjóto a Osaka. Za 4 hodiny rychlovlakem. Ty cesty vlakem mi vlastně šíleně vyhovovaly, já jsem za celej pobyt totiž nebyla schopná přepnout do místního času, takže jsem v noci byla vzhůru a dospávala ve vlaku.

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

Kjóto je místo chrámů! Konečně tradiční Japonsko! Navštívili jsme asi 6 chrámů, bambusový háj a místní tržiště. Všechno nás nadchlo natolik, že si nás Kjóto nechalo o den dýl a vzalo nám Osaku… Ale rozhodli jsme se ničeho nelitovat a bylo to dobře!

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊 🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

V Kjótu všude hraje japonská hudba. Nikde se neztratíte, ulice jsou v pravých úhlech, poskládané jako lego. Zase jsme se procházeli jen tak, kam jsme chtěli. Ono popravdě za těch pár dní se toho prostě nedá příliš stihnout a poslední, co bychom chtěli je se stresovat s tím, kterou z památek nestihneme. Proto jsme se rozhodli spíš tak příjemně nasávat a užívat atmosféru.

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊 🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

Poslední večer přemýšlíme nad drinkem, ale asi už stárneme. Mnozí nám říkají, že drink nesmíme vynechat, ale nám by to vzalo jeden den, což je hodně a to nechceme! Vyrazili jsme do Hirošimi, odkud jsme letěli na jeden den do Číny.

ŠANGHAJ

Šanghaj – poprvé a naposled. Po Japonsku to bylo děsná facka.

Japonsko je nejčistší místo, co jsem navštívila, když ti spadne jídlo na zem, tak si vezmeš příbor a jíš ze země. Nikdy odpadek, nikde smrad. Čistota, klid, vyrovnanost, to je Japonsko.

Šanghaj a Čína je totální opak, šílenost, zmatek, žádnej osobní prostor. Lidi po nás koukali nonstop! Luboš zmizel na hodinu do muzea, mě si mezitím venku vyfotilo asi 300 lidí, bez zeptání, připadala jsem si jak mimozemšťan. Nejdřív se tomu směješ, ale pak tě to vlastně děsí. Bylo to zvláštní, jiný slovo nenajdu.

Závěrem

10 dní je vážně málo, ale na spontanní výlet akorát. Pro lidi co se z nudy zvednou a chtěj něco trochu jinak a nebazírují na detailech – doporučuju!

Ten pocit sbalit jenom BATOH pár hodin před odletem je vážně svoboda. Už nikdy nechci dovolenou s kufrem – pokud nepojedu na týden do Tokia na nákupy, což mám rozhodně v plánu! :)

🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊
🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊
🌏 Queens goes Worldwide: Japonsko! 🌊

Pokud by tě zajímalo, kam budou Dominičiny šlépěje směřovat dále, rozhodně se neboj sledovat její instagram! A jelikož je to moc šikovná kadeřnice, chodí k ní i třeba NobodyListen, doporučuju mrknout na jejím instagramu na fotky před a potom (Sorry Kubo)))


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(