☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

Píše Radim, 29.11.16

V naší nepravidelné sérii Queens goes Worldwide už máme destinace jako Japonsko, Kodaň, New York, Itálie nebo Slovinsko a dalším místem, kam se společně podíváme, je hlavní města Portugalska – Lisabon. Tam totiž aktuálně pobývá náš člověk Rejdy, který má na svědomí následujícího tučného průvodce.

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

Ahoj,

po všemožnym cestováni a hlavně po výletě s Adamem do Asie, jsem vědel, že potřebuju zas co nejrychleji vypadnout z Prahy a zkusit žít někde jinde. Přemejšlel jsem, jestli se vykašlat na školu a odjet pracovat, a nebo to zkusit nějak skloubit dohromady se školou a Erasmus byla nejvhodnější varianta. Volil sem mezi Berlínem a Lisabonem a jelikož je v Lisabonu teplo i v zimě a je tu levněji, tak to byla jasná varianta kam jet na zimní semestr.

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

Lisboa je skvělé město, který tak trošku ukradlo různé stavby z různých měst, jako třeba most a tramvaje ze San Francisca, sochu Ježíše Krista z Ria, ale nějak to všechno do sebe zapadá. Lidi jsou strašně moc přátelský, pomáhaj si, což pro mě byla největší změna oproti česku.

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

Food
V Lisabonu se obědvá a večeří o dost později než u nás a je běžný, že restaurace mají otevřeno občas až od 21:00.

Pro mě nejlepší místo na jídlo v Lisabonu je Timeout market. Mají tu skvělej Phadtai, sea food, pizzu i sushi. Je to trosku dražší, ale člověk se fakt dobře nají a btw je to jediné místo, kde můžete zahipsteřit a koupit si Club-mate. Další super místo je LX Factory. Je to stará továrna, kterou si místní přestavěli a jsou tu teď restaurace (nejlepší burger v lisabonu v Burger factory), grafický studia, bary a konaj se tu i koncerty (naposledy tu byl Moderat a bylo to neskutečný).

Frankies je známá frenchiesa hotdogu. S Bakošem můžem jen doporučit Frankies 4-fingers. Kdyby vám hotdog nestačil tak hned vedle Frankies je super podnik, kde dělaj dezerty. Pro potheady uplnej ráj jelikož si můžete udělat vlastní cookie burger se zmrzlinou a například gumovejma medvídkama nebo nutelou navrch.

Když byste náhodou chtěli ochutnat i místní kuchyni ,tak bežte do Portugalia. Bavi mě jídlo Bitoque, což je vlastně snídaně, oběd a večeře dohromady. Na talíř dostanete volský oko, maso s rýží a hranolky. Podnik, kterej je oblíbenej mezi erasmus studentama, je Buda sushi. Nečekejte nej sushi, ale za 15€ máte all you can eat + all you can drink alkohol, což je ve výsledku super.

Určitě běžte do takové ilegální čínské restaurace. Vejdete do baráku, kde zaklepete na dveře v prvním patře a vejdete do bytu, kterej je předělanej na restauraci. Dělaji tu fakt skvělé jídlo a nudle 3-delicious za 5€ jsou jasna volba.

Jediné, co mi tu fakt chybí, je vietnamská kuchyně. Našel sem jednu restauraci, kde dělaj pho bo, ale když sem se zeptal, jestli mají i bun cha nebo bunbo nambo tak na mě servírka koukala jak rodič na svoji kreditku potom, co si jeho dítě koupilo bape mikinu, takže sem to ani radši nevyzkoušel. Big up Thuy za basic cooking classes vietnamskejch jí­del.

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

Party
Jelikož učení na erasmu je to poslední, proč tam člověk jede, tak nemůžu vynechat tipy na party. Lisabon je super na nightlife, když víte kam jít. Party tu většinou začínaj tak od 2 od rána. Většina lidi z erasmu na predrinks chodí do Erasmus corner, což je část města plná malejch barů, kde maj ruzný druhy nechutnejch panáků za euro a levný pivo. S akcema a místama, kde se hraje rap/trap je to dost bída. Asi jediné místo, které sem našel, je bar na nejznámější party ulici Pink street, Copenhagen.

V Lisabonu spousta lidí chodí hlavně na techno. Jestli tu nějakou náhodou budete, tak určitě běžte do klubu Lux. Je to nejlepší klub v Lisabonu a je dost dobře hodnocenej i celosvětově. Další klub je EKA Palace. Je to strašná hipsteřina ve starém baráku, ale má to takovou berlínskou atmosféru a 2 obří terasy. Pro lidi, pro který je EDM život, doufám že jich moc není, doporučuju Urbanbeach. Jediné, co mě na tom klubu baví je burger v 6 ráno.

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

Shopy
Se streatwearovou módou to je podobné jak v Praze. Je tu samozřejme Footlocker a podobné obchody, ale co stojí za zmínku jsou Impasse, SLOU a Son of the gun.

Impasse je asi nejzajímavější, najdete tu značky jako I Love Ugly, Raised by Wolf, Fucking Awesome, a pár věcí od Palace za retail ceny. Nečekejte žádnej obří výběr, všechno to jsou malé obchody. SLOU je spíš high fashion obchod. Najdete tu značky jako CDG, par věcí od Raf Simmons a tak, ale mají spíše malé velikosti. V Sun of the gun najdete klasiky jako Stussy, HUF, atd.

Focení a zajímavá místa
Před odjezdem jsem kontaktoval pár lidi přes Instagram jestli nepůjdem fotit. Měl jsem štěstí že hned po příjezdu jsem s nima šel na photowalk do nedaleké Sintry. Seznámil sem se tak se spoustou lidi, který mi dost pomohli a vzali na super místa. Za zmínku stoji opuštěná restaurace Monsanto, opuštěnej aquapark kousek za Lisabonem.

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹
🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

Zároveň je tu dost opuštěnejch továren, budov a i vyhořelá škola. Na střechy se celkem dá dostávat, hlavně střechy hotelu bejvaj přístupný. Kdyžby někdo jel fotit do Lisabonu tak napište na IG lidem z @weareallabout. Je to skupina fotourafů, který baví móda a foceni a furt se snažej objevovat nová místa v Lisabonu a okolí.

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

Další super věc na Lisabonu je to, že letenky na Azory, Madeiru a nebo do Maroka jsou hrozně levný. Na začátku listopadu sem navštívil Azory a bylo to skvělé. Příroda je tam neskutečná a lidi hrozně přátelský. Takže jestli budete mít možnost určitě se tam vypravte.

🌏 Queens goes Worldwide: Lisabon! 🇵🇹

A pokud jste to ještě neudělali, dejte Rejdymu follow na Instagramu.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(