☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽

Píše Zbynďa, 23.06.16

New York je město, do kterého se chce podívat téměř každý. Minulý rok jsme tu měli článek, kde vám Yaksha radil (pt.1, pt.2), jaká místa navštívit a kde co ochutnat. Letos se do New Yorku vypravil náš kamarád Spoony, kterej není jen šikovnej designer, ale i skvělej fotograf. Na dovolenou se vypravil se svojí přítelkyní a protože NY navštívili poprvé, vzali to více turisticky. My vám v článku přinášíme Spoonyho tipy na místa, které byste poprvé v New Yorku určitě měli vidět. Poradí vám kam na jídlo, proletíte se s ním nad Central Parkem a vezme vás do nákupního centra, které ještě není otevřené.

Takže vzhůru do víru velkoměsta, dneska je vaším průvodcem Spoony!

Times Square

Jedno z nejznámějších a hlavně nejvíc fotogenických míst v New Yorku. V reálu je to spíš jedna velká turistická atrakce, pomalu se tam nedá hnout. Narazíte zde sice na lidi ze všech koutů světa, protože si tuhle „parádu“ nikdo nechce nechat ujít, ale jediná jejich aktivita je štelování selfie tyčí. Ale abych to jen nekritizoval, pohled když jsem vylezl z metra mě ohromil. Všude všechno svítí, hraje hudba, cejtíš z toho místa život a v hlavě máš jen takovej ten WOW efekt… ale pak narazíš na polonahé, pokreslené Mexičanky a tucty Spidermanů, kteří po tobě chtějí 3$ za fotku. Pokud v New Yorku budeš, tohle místo musíš alespoň na 5 minut zažít.

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽

Central Park z helikoptéry

Věc na kterou jsem se nejvíc těšil. Vidět New York z ptačí perspektivy je jedinečná záležitost a životní zážitek. Není to úplně levná sranda, přece jen 380$ za pár minut v helikoptéře asi většinu hned odradí, ale sedět na okraji helikoptéry x stovek metrů nad Central Parkem se vám za život mockrát nepodaří)).

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽 Nike Air Presto Flyknit Ultra – wolf grey 🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽

Top of the Rock

Další položka na mém must-see listu z NY byla i tahle sedmdesátipatrová budova, z který vidíte tu ohromnou betonovou džungli. Podle mého skromného názoru mnohem lepší výhled než z Empire State Building. Není toho moc co bych o tomhle místu mohl říct, můj pohled vidíte skrz fotky). Stojí to rozhodně za to!

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽 Stussy Stock tee

WTC Oculus

Nová, nádherná budova, která je výjimečná hlavně architekturou. Zatím slouží fotografům a různým filmovým štábům, jelikož je stále ve výstavbě. Brzy se to promění na obrovské nákupní centrum. Bohužel…

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽 Stussy WT Doodle Tee

Brooklyn Bridge park / Dumbo

Celá tahle část Brooklynu se mi strašně líbila. Z Brooklyn Bridge byl úžasný výhled na celý Manhattan. Vidět ruch takového velkoměsta, tisíce projíždějících aut, ve mně vyvolalo úplně zvláštní pocit, měl jsem hroznou chuť nasednout na kolo, pustit The Foals a jen tak někam jet, nic neřešit, nasávat ten vibe a třeba si k tomu zakousnout donut.

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽

Jídlo

New York je město, kde můžete ochutnat všechna gastro zákoutí světa. Bohužel k tomu potřebujete značnej budget, kterej jsme si my vytyčili na jiný zážitky (přítelkyně hlavně na nákupy, žejo 😒). Cena jídla se tu většinou pohybuje v rozmezí 15–20$ za hlavu skoro v jakékoliv restauraci, což je v přepočtu celkem pálka. Pro mě je furt šílený dát 400kč za pizzu. Vybral jsem proto svoje dva favority, kteří se cenově dali zkousnout a chuťově pro mě byli něčím novým.

1. Los Tacos v Chelsea Market – Podle New Yorčanů patří mezi top 5 nejlepších mexických restaurací. Dali jsme si tacos a quesadillu a musím říct, že jsem nikdy neměl lepší mexickou kuchyni. Z jídla byla cítit autentičnost, cena byla velmi příjemná – oba pokrmy byly s cenovkou 10$ a malý plus dostává i obsluha, která stíhala obědový nával lidi a na všechny byla příjemná. Jediné co mě trochu mrzelo byla absence jakékoliv možnosti si k jídlu sednout.

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽

2. Rubirosa – Pizzerie uprostřed Little Italy, která se muže pyšnit tím, že i v 10 hodin večer je přeplněná a na stůl se čeká minimálně 20 minut (když máte štěstí jako my). Zde jsme ochutnali jejich vyhlášenou Vodka Pizzu, šlo vlastně o základ z margharity, ale sugo bylo vařené společně s vodkou. Chuť byla dost podobná tomu co všichni znáte, jen se mi na jazyku zdála značně štiplavá. Nedá se říct, že bych z pizzy byl unešenej, ale za to atmosféra mě úplně dostala. Připadal sem si jako v Itálii, plná restaurace, živá hudba, lidi se přeřvávali, jen za tu hodinu co jsme tam seděli se rozlilo minimálně 50 flašek vína…no měl jsem chuť se tam trochu zdržet, ale bohužel tady už to bylo trochu dražší a jen za pizzu a 2 skleničky vína jsme nechali 40$.

🌎 Queens goes Worldwide – New York 🗽

Jestli se vám článek a fotky líbili, není nic jednoduššího než začít sledovat Spoonyho na instagramu: spoony__ a pro hranolky, donuty, nějaký to oblečení a další pohled na NY, sleduj i Káťu: katavej


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(