BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

🌏 Queens goes Worldwide: Paříž 🇫🇷

Píše Radim, 04.12.16

Když jsme byli naposledy v Paříži, bylo to primárně jen kvůli pop-up obchodu ke Kanyeho merchi k desce The Life of Pablo. Nyní jsme se do hlavního města Francie vydali znovu, rovnou na 3 dny a pokud se tedy někdy do Paříže budete chystat, může se vám tento průvodce po obchodech hodit.

Ještě než se pustíme na samotné shopy, určitě vám přijde vhod i pár tipů, kam na jídlo, nebo na dobrou kávu.

Kapunka
Kapunka je thajské bistro v samém srdci Paříže. Jedná se o maličkatý prostor, který je přes oběd plně obsazen a možná budete muset chvilku počkat, než se vám uvolní stůl. Ale bude to stát za to. Z menu jsme vybrali hned 3 verze Pad Thai a můžeme jen doporučit.

Pho Dong-Huong
Dalším asijským spotem byla vietnamská restaurace Pho Dong-Huong. Poměrně velká restaurace, rozdělená na 3 části, která byla i v 10 večer, kdy jsme na místo přišli, zcela plná. Zase se na nás usmálo štěstí a zabrali jsme první volný stůl, který byl k mání. A jejich Bo Bun Cha Gia? Top!

Cafe Chilango
Cafe Chilango je mexické bistro, které najdete v blízkosti obchodního domu Merci. Hodně autentické, hodně rušné, ale hlavně s výborným India Pale Alem na pípě.

Loustic
No a pokud jste na kávu a svůj život si třeba v Praze nedokážete představit bez Ema Espresso Baru, nebo Café Letka, doporučujeme výborný spot Loustic. Na první pohled to sice vypadá jako dřevěná bouda zbouchaná z OSB desek, ale kávu mají skvělou a na rozdíl od většiny míst v Paříži, se s vámi budou bavit plynulou angličtinou a naučíí vás, jaký používají ve francouzštině výraz pro Flat White.

🌏 Queens goes Worldwide: Paříž 🇫🇷

A teď už tedy jdeme na nákupy. Ještě než vejdete do jakéhokoliv obchodu v Paříži, mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů vás všude požádají o to, abyste si sundali kapuci, či případně kšiltovku.

Supreme
Spousta z vás bude mít určitě na svém shop listu na prvním místě pařížskou pobočku značky Supreme. Pokud budete ale chtít ulovit něco v rámci čtvrtečních dropů, připravte se na to, že kempování je zakázané a budete se muset zapsat do waiting listu, který je otevřen už od pondělí a na starost jej má místní skejtová komunita.

🌏 Queens goes Worldwide: Paříž 🇫🇷

NikeLab P75
Pokud máte kdykoliv a kdekoliv možnost navštívit NikeLab store, určitě to udělejte. NikeLab věci totiž naživo vypadají prostě ještě líp, než jste si do té doby mysleli. My jsme v Paříži zrovna chytli třeba úplně novou ACG kolekci, nebo Stone Island kolabo. A hned vedle je skvělá prodejna Uniqlo.

🌏 Queens goes Worldwide: Paříž 🇫🇷

Shinzo Lab
A další Lab, tentokrát od tamního řetězce Shinzo. Ten má asi na dvou kilometrech celkem 5 prodejen, každou s jiným konceptem. Lab je určitě nejzajímavější – hodně Nike sneakers, včetně spousty prodejných deadstock kousků za relativně přijatelné ceny, ale i adidas Consortium a další.

🌏 Queens goes Worldwide: Paříž 🇫🇷

Rue Saint-Honoré
Pokud se budete pohybovat na ulici Rue Saint-Honoré, určitě byste neměli vynechat následující line-up: Comme des Garcons (obchod je rozdělený na dvě části, v jedné mají primárně CdG, v druhé například Gosha Rubchinskiy), skvělý skate & streetwear shop Starcow, který má třeba vlastní kolabo s Champion USA a v neposlední řadě nesmíte minout Collete. Naprosto úžasný 3-patrový koncept store, kde si můžete koupit cokoliv od svačiny, přes Undefeated, BAPE až po Vetements.

Pigalle
Samostatnou kapitolou je pak Pigalle. Obchod návrháře Stephana Ashpoola ve stejnojmenné čtvrti má dvě pobočky. Jedna je na Rue Henry Monnier a pokud budete mít štěstí (tak jako my), potkáte tam Stephanovu maminku, která zde prodává a bude vám vyprávět příběh o každém produktu, který zda nejdete na ramínku.

🌏 Queens goes Worldwide: Paříž 🇫🇷

O pár set metrů dál je poté Pigalle Basketball, obchod s vybavením a teniskami na basket, který je hned naproti hřišti, které nechal vybudovat právě šéf značky Pigalle Stephan.

🌏 Queens goes Worldwide: Paříž 🇫🇷

A o památkách se zde zmiňovat už nebudeme, všichni určitě víte, co v Paříži navštívit. Vynechat ovšem určitě nesmíte Centre Georges Pompidou, protože zde se psala historie tenisek Nike Air Max. Návštěvu tohoto úžasného města nicméně jen a jen doporučujeme.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(